SZYBKIE LINKI:

Cavaliada Summer Jumping

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

10.07.2016

Pierwsze europejskie zawody jeździeckie na plaży, czyli Cavaliada Summer Jumping Kołobrzeg 2016 dobiegły końca. Ostatnim, najważniejszym konkursem było Grand Prix, z rozgrywką (145cm) o nagrodę Prezesa PKO Banku Polskiego, pod patronatem Prezydenta Miasta Kołobrzeg. W tym wymagającym konkursie pierwsze miejsce zajęła reprezentantka Niemiec Cassandra Orschel na klaczy Acanthya, która bezbłędnie przejechała parkur. Drugi stopień podium przypadł Kristapsowi Neretnieksowi na wałachu For Fan, natomiast na trzecim miejscu uplasował się Thomas Kleis na klaczy Fortune 17.

W Kołobrzegu na umiejscowionej na plaży arenie odbyły się międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody. Skala przedsięwzięcia sprawiła, że impreza zasłużyła na miano wydarzenia historycznego dla europejskiego jeździectwa. Prezentowane były trzy dyscypliny jeździeckie, a także sport dzieci na kucach. Cavaliada jeszcze bardziej wzmocniła swoją światową markę, a polskie jeździectwo zyskało kolejną szansę dotarcia do ogromnych rzesz ludzi odpoczywajacych w kołobrzeskim kurorcie, którzy mogli również podziwiać pokaz koni czystej krwi arabskiej. Transmisja na żywo  wydarzenia przeprowadzona była na antenie Canal + Sport  (NC+).

Juz sobotnie konkursy Cavaliada Summer Jumping przyciągnęły na plażę Kamienny Szaniec  tłumy gości. Na parkurze królowali skoczkowie. Rozegrany został też konkurs powożenia, a najmłodsi zawodnicy rywalizowali na kucach w ramach Cavaliada Future.

 

W konkursie małej rundy (120 cm) o nagrodę J.J. Darboven Akademia Jeździecka, pod patronatem redakcji EQUISTA zwycięzcą została polska zawodniczka Aleksandra Kierznowska startująca na klaczy Valencia, drugie miejsce zajął Jüngel Marvin na ogierze Mas Que Nada 4, natomiast trzecie Łukasz Wasilewski na wałachu El Quendo.

 

Philipp Schober zwyciężył w konkursu o wzrastającym stopniu trudności o nagrodę firmy ADAMUS HT pod patronatem Prezesa Polskiego Związku Jeździeckiego.

 

Dzieci na kucach rywalizowały o nagrodę firmy PKO Banku Polskiego, pod patronatem firmy TORPOL. Wysokość przeszkód wynosiła 70 i 85 cm. W konkursie wystartowało 9 amazonek. Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła Laura Kłapińska na ogierze Frankenhoe's Mylord, uzyskując w rozgrywce czas 25,85s. Oliwia Roganowska z klubu KJ Kaja Grzybowa na Mon Cherie PP zajęła II miejsce w konkursie. Trzecią lokatę wywalczyła Agata Derda na Be My (29,06s.).

 

Konkurs średniej rundy z rundą zwycięzców przyniósł wiele emocji. Zawodnicy zostali podzieleni na grupy, do następnej rundy przechodził jeden najlepszy zawodnik z każdej ekipy. Za sportowy wyczyn w konkursie pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego gratulacje należą się  18-letniemu Adamowi Grzegorzewskiemu na koniu Okarino, który w pięknym stylu pokonał najlepszych jeźdźców i zdobył I miejsce. Zwycięzca konkursu o nagrodę Międzynarodowych Targów Poznańskich pokonał parkur w czasie 33,90s. Drugie miejsce zajął aktualny mistrz Polski  Jarosław Skrzyczyński na Silver Shine. Reprezentant z Litwy Kristupas Petraitis na wałachu Dylano S uzyskał w konkursie trzecie miejsce.

 

W konkursie „Driving Masters – Zaprzęgi” o nagrodę Poznań Motor Show pod patronatem Prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych pierwsze miejsce zajął Adrian Kostrzewa wraz z Pluto-237 Prado i Fawory Kloe. Drugie przypadło dla Bartłomieja Kwiatka oraz Drab i Rodos, na trzecim uplasował się Jakub Szczepaniak z końmi Bidora i Blof.

 

Dzień zakończył pokaz organizowany pod patronatem Polskiego Związku Hodowców Koni i Agencji Nieruchomości Rolnych. Publiczność podziwiała przy zachodzącym nad morzem słońcem dwanaście koni czystej krwi arabskiej ze stajni w Janowie Podlaskim i Michałowie.