SZYBKIE LINKI:

Drugi etap DPP

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

14.05.2018

Grand Prix drugiego etapu Polskiej Ligi Jeździeckiej wygrał Jakub Krzyżosiak na koniu Z-Pilot.

Do walki o wygraną w finale Rundy Złotej 145 cm stanęło piętnaście par. Parkur podstawowy bezbłędnie pokonało sześć z nich - Jakub Krzyżosiak na Z-Pilot, Łukasz Koza na Chito Blue, Monika Grundkowska na Dhaha, Michał Kaźmierczak z koniem Cisall FS i Wilander, a także Aleksandra Kozanecka na Calero Z. Najlepszy czas miał Michał Kaźmierczak, jednak szybką i ryzykowną jazdę przypłacił jedną zrzutką. Wygrał Jakub Krzyżosiak, który dosiadał 14-letniego wałacha Z-Pilot. Drugie miejsce zajął Łukasz Koza, a trzecie Monika Grundkowska. 

Walka była bardzo zacięta, bowiem różnice czasu pierwszych trzech miejsc mieściły się w granicach pół sekundy. Jechałem w połowie listy startowej i przede mną na czysto był tylko Łukasz Koza. Wiedziałem, że muszę pojechać w miarę szybko, ale nie zdecydowałem się na szczególne ryzyko. Zawodnicy którzy startowali po mnie próbowali ryzykować, ale przypłacili to błędami. Technicznie parkur był w miarę trudny, a plac nie jest zbyt duży, więc nie było czasu na odpoczynek. Z-Pilota mam dopiero od miesiąca i był to nasz pierwszy start w dużej rundzie i pierwsze Grand Prix, także muszę powiedzieć, że początek naszej współpracy jest bardzo obiecujący - powiedział Jakub Krzyżosiak. 

 

W tabeli kategorii złotej na prowadzenie wysunęła się Małgorzata Koszucka, która dziś na Charlene miała jedną zrzutkę i zajęła ósme miejsce. Jeden punkt mniej mają dotychczasowi zwycięzcy Grand Prix - Jakub Krzyżosiak i Adrianna Ostrowska.

 

Finał Rundy Srebrnej 135 cm wygrał Łukasz Krajewski na Henya De L’Espoir. Drugi był Antoni Strzałkowski na Blant, a trzecia Aleksandra Kozanecka na Suedwinds Amanda.

Tu liderem ex aeqo są Dajana Pawlicka i Łukasz Krajewski. 

 

Finał Rundy Brązowej 125 cm wygrała Maria Adamietz na Chelsea-Blue. Drugie miejsce zajęła Olga Skrobacz na Lili Marlene, a trzecie Jakub Kubiak na El Dżamara. Warto podkreślić, że w tym konkursie rywalizacja była szczególnie zacięta, bowiem bezbłędnych przejazdów było aż 29, a wystartowało prawie sto par.

Liderem tej kategorii jest Jakub Kubiak, a drugie miejsce zajmują Antoni Szmytka i Maria Adamietz. 

 

Przypomnijmy, że Drużynowy Puchar Polski wygrał zespół KJ Trachy Gliwice. Drugie miejsce i pozycję lidera wywalczył Infernal Team, a na trzeciej pozycji uplasował się WLKS Krakus Kraków.

 

Wyniki i rankingi- http://www.plj.pzj.pl/liga/ 

Fot. Przemysław Antosz

 

 

W drugim etapie Drużynowego Pucharu Polski w Michałowicach wystartowało aż 12 ekip.

Tylko jedna z nich – KJ Trachy Gliwice – dowiozła do końca zerowy wynik.

Trzeba przyznać, że trener Tadeusz Koza wystawił bardzo silny zespół.

Bezbłędnie pojechali Łukasz Koza na swoim koniu numer jeden Chito Blue, Paulina Koza na Stigmatica i Martyna Kałdonek na Cocorado. Jedną zrzutkę miała najmłodsza w ekipie czternastoletnia Sonia Janus.

Drugie miejsce, z łącznym wynikiem 4 punkty, zajął Infernal Team. Stworzony przez Andrzeja Głoskowskiego klub, podobnie jak tydzień temu w Bogusławicach, wystawił same juniorki a że po raz drugi ukończył zmagania na drugim miejscu to objął prowadzenie w tabeli.

Trzecie miejsce zajął WLKS Krakus Kraków, czwarte KJ Leśna Wola, a piąte Warszawsko-Mazowiecki Związek Jeździecki, który w tabeli spadł na drugie miejsce.

Wyniki https://zawodykonne.com/zawody/tarantevents/553/7224

Ranking http://plj.pzj.pl/liga/images/2018/DPP_2_2018.pdf

W najtrudniejszym konkursie dnia (140 cm) najlepszy okazał się Grzegorz Kubiak na Szulerze, który z czasem znacznie wyprzedził trzy inne bezbłędne pary: Monikę Grundkowską na Dhaha, Małgorzatę Koszucką na Charlene i Aleksandrę Kozanecką na Calero Z.

Jutro w Michałowicach konkursy indywidualne II etapu PLJ, które będzie można oglądać w PLJTV na www.plj.pzj.pl

10.30 – runda brązowa – konkurs dwufazowy 125 cm

14.00 – runda srebrna – konkurs z rozgrywką 135 cm

16.30 – runda złota – konkurs Grand Prix 145 cm

Fot. Przemysław Antosz

Szymon Tarant – dyrektor sportowy Polskiej Ligi Jeździeckiej 

Organiztorem rozgrywek PLJ 2018 na zlecenie Polskiego Związku Jeździeckiego jest KJ Agro-Handel Śrem