SZYBKIE LINKI:

PLJ - Trzeci Etap - Olsza

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

31.05.2018

Grand Prix w Olszy, czyli trzeci etap Polskiej Ligi Jeździeckiej Kategorii Złotej 145 cm wygrał Mściwoj Kiecoń na klaczy Quinleen. Dajana Pawlicka awansowała na pozycję lidera kategorii złotej PLJ.

Do rozgrywki dostało się siedem par. Jako pierwsza wystartowała w niej Dajana Pawlicka na Caiero, która pokonała parkur bezbłędnie w czasie 39.31. Drugi na liście startowej Mściwoj Kiecoń dosiadał klaczy Quinleen i znacznie wyprzedził koleżankę klubową, uzyskując czas 36.04, którego nie udało się pobić kolejnym sześciu parom.

Rozgrywka była bardzo szybka, a Dajana znana jest ze swojej dynamicznej jazdy. Napewno wjeżdżając na parkur nie miałem co liczyć, że zerowy przejazd da mi wysokie miejsce. Pojechałem krótko i ofensywnie, na tyle ile byłem w stanie. Równe tempo zakrętów i przemyślane skróty były kluczem do zwycięstwa - powiedział Mściwoj Kiecoń.

Dajana Pawlicka miała jeszcze jedną szansę, bowiem do rozgrywki wprowadziła też konia Bebeto. Młoda amazonka zaprezentowała świetną i ryzykowną jazdę, a kiedy przekraczała celowniki w czasie 34.72 który dałby jej zwycięstwo, na ostatniej przeszkodzie spadł drąg.

Dziś zwycięstwo należało się najlepszemu zawodnikowi Polskiej Ligi Jeździeckiej z 2017, Mściwojowi Kieconiowi. Drugie miejsce zajął Leszek Gramza na klaczy Darina, a trzecie Cezary Kalinowski na Kemball.

W finale Rundy Srebrnej 135 cm najlepszy okazał się Patryk Modelewski na koniu Walkover, a finał Rundy Brązowej 125 cm wygrał Mściwoj Kiecoń na wałachu Sir Sapporo MK.

Bardzo dobry występ Dajany Pawlickiej sprawił, że awansowała na prowadzenie klasyfikacji kategorii złotej. Dzisiejszy zwycięzca Mściwoj Kiecoń zajmuje miejsce piąte.

Również w kategorii srebrnej na pierwszym miejscu ex aequo jest Dajana i Łukasz Krajewski. W kategorii brązowej prowadzi Jakub Kubiak.

Kolejny, czwarty etap Polskiej Ligi Jeździeckiej odbędzie się w Machnicach od 20-22 lipca 2018.

Trzy ekipy ukończyły konkurs Drużynowego Pucharu Polski z wynikiem zero punktów karnych. Niestety w końcówce konkursu nad hipodromem w Olszy przeszła spora ulewa. Na szczęście, dzięki profesjonalnemu parkurowi konkurs dokończono po niespełna godzinnej przerwie. Po zwycięstwo dla drużyny Warszawsko-Mazowieckiego Klubu Jeździeckiego pojechał Grzegorz Kubiak na Aloubette.

Wraz z nim w zespole startowali Jakub Kubiak na Quilibet, Krzysztof Mazur na Allilah i Maria Kozina na Clayton. Drugie miejsce zajął zespół Lubuskiego Związku Jeździeckiego, w którym startowała Nawojka Kiecoń na klaczy Charyzma W, a także Patryk Modelewski na Chivas, Włodzimierz Bortlisz na Benefis i Piotr Kaliszuk na Chacco Dor. Trzecie miejsce zajęła ekipa Trachy Sośnicowice.

Rundę złotą wygrał Mściwoj Kiecoń na klaczy Quinleen. Drugie miejsce zajęła Dajana Pawlicka na Caiero, a trzecie Łukasz Koza na Cabaltica.

Na prowadzenie rankingu Drużynowego Pucharu Polski powrócił W-M ZJ, który ma już na koncie dwie wygrane (w pierwszym i trzecim etapie).

Jutro w Olszy konkursy indywidualne w ramach Polskiej Ligi Jeździeckiej. Transmisja na PLJ TV.

Program:

Godz. 9 runda brązowa (125 cm), 12.30 runda srebrna (135 cm), 15.00 runda złota Grand Prix  (145 cm).

W najbliższy weekend w Olszy k. Śremu odbędzie się III etap Polskiej Ligi Jeździeckiej i Drużynowego Pucharu Polski 2018. Frekwencja jest rekordowa.

Do imprezy na hipodromie KJ Agro-Handel Śrem przyjętych (zgłoszeń było więcej) zostało 171 zawodników i 319 koni.

Stąd rywalizacja toczyć się będzie równocześnie na dwóch parkurach.

Na liście zgłoszeń jest wielu zawodników z krajowej czołówki, m.in. Łukasz Brzóska, Wojciech Dahlke, Mściwoj Kiecoń (zwycięzca PLJ 2017), Dawid Skiba, Andrzej Głoskowski, Grzegorz Kubiak, Jakub Krzyżosiak (zwycięzca II etapu PLJ w Michałowicach), Łukasz i Paulina Koza (z KJ Trachy Gliwice, który prowadzi w rozgrywkach Drużynowego Pucharu Polski).

Prezentujemy program areny głównej, na której rozegrane zostaną konkursy zawodów ogólnopolskich, w tym PLJ.

Piątek 1 czerwca

9.00 – konkurs klasy N zwykły

13.15 – konkurs klasy C dwufazowy

17.00 – konkurs klasy CC zwykły

Sobota 2 czerwca

9.00 – konkurs klasy N dwufazowy Ok.

12.00 – konkurs klasy C zwykły (relacja w PLJ TV)

Ok.15.00 – konkurs klasy CC dwufazowy (relacja w PLJ TV)

Ok. 17.00 – III etap Drużynowego Pucharu Polski (relacja w PLJ TV)

Niedziela 3 czerwca Ok.

9.00 – III etap PLJ rundy brązowej (relacja w PLJ TV)

Ok. 12.00 – III etap PLJ rundy srebrnej (relacja w PLJ TV)

15.00 – III etap PLJ rundy złotej – Grand Prix Śremu (relacja w PLJ TV).

Uwaga – godziny rozpoczęcia konkursów (z wyjątkiem Grand Prix) mogą ulec drobnym zmianom.

Szczegółowe informacje o rozgrywkach PLJ i DPP (listy zgłoszeń, regulamin, program zawodów, rankingi, wyniki) znajdziecie państwo na www.plj.pzj.pl.

Na zdjęciu Mściwoj Kiecoń z KJ Agro-Handel Śrem – zwycięzca rundy złotej PLJ 2017.