SZYBKIE LINKI:

Polska Liga Jeździecka - Leśna Wola

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

01.09.2018
Ostatni przed finałem etap Polskiej Ligi Jeździeckiej wygrał reprezentant gospodarzy, Michał Kaźmierczak na klaczy Helia Van de Heihoek.
 
W Finale Rundy Złotej 145 cm wystartowało dziesięć par, a do rozgrywki dostało się pięć z nich. Michał Kaźmierczak zarówno na klaczy Helia Van de Heihoek, jak i na koniu Wilander pokonał obydwa parkury bezbłędnie i ostatecznie zajął pierwsze i trzecie miejsce. Drugi był Andrzej Głoskowski na Bachelor Lad. 
 
Jakub Krzyżosiak na Z-Pilot zajął w Grand Prix piąte miejsce, co dało mu awans w tabeli kategorii złotej. Zajmuje on teraz drugie miejsce, ze stratą zaledwie jednego punktu do lidera, Dawida Skiby. To daje mu bardzo dobrą pozycję wyjściową przed finałem, który odbędzie się w dniach 14-16 września w Olszy.
 
 
 
Finał Rundy Srebrnej wygrała Zuzanna Januszewska na klaczy Ironia, a Brązowej Julia Szychowiak na Tornado. 
 
 

 

PLJ Drużynowy Puchar Polski

Klub Jeździecki Trachy Sośnicowice po raz trzeci okazał się najlepszy w konkursie Drużynowego Pucharu Polski. Ekipa w składzie Zuzanna Kaczmarzyk na Soprano Hippica, Zuzanna Jarocka na Chito Blue, Łukasz Koza na Check Point i Paulina Koza na Stigmatica z łącznym wynikiem 4 punktów karnych sięgnęła po zwycięstwo ostatniego przed finałem etapu Drużynowego Pucharu Polski. Tym samym, trzecie zwycięstwo w sezonie, znacznie umocniło drużynę na pozycji lidera rankingu. Drugie miejsce zajęła drużyna WLKS Krakus Kraków, a trzecie ekipa Lalin.

 

 

Konkurs dużej rundy wygrał Michał Kaźmierczak na Helia Van de Heihoek. Drugie miejsce zajął Andrzej Głoskowski na Ducati, a trzecie Jakub Krzyżosiak na Z-Pilot. 

Wyniki i rankingi - http://www.plj.pzj.pl/liga/
 

W niedzielę wszystkie konkursy zaliczane do Polskiej Ligi Jeździeckiej będą transmitowane w PLJ TV. Początek o godzinie 11.30. Finał Rundy Złotej - Grand Prix odbędzie się około godziny 15.00.

Na zdjęciu Paulina Koza, liderka i trenerka zespołu Trachy Sośnicowice, która wraz z młodymi amazonkami tego klubu, konsekwentnie dąży do zwycięstwa w Drużynowym Pucharze Polski. 

Fot. Przemysław Antosz