SZYBKIE LINKI:

CAVALIADA Summer Jumping CSI2* - zawody jeździeckie na plaży w Kołobrzegu za trzy tygodnie

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

16.06.2016

W dniach 7-10 lipca, na plaży przy Kamiennym Szańcu w Kołobrzegu odbędą się międzynarodowe zawody jeździeckie. Niezwykłymi czyni je to, że hipodrom zbudowany z piasku kwarcowego usytuowany będzie na samej plaży, tuż nad brzegiem morza. Organizatorzy spodziewają się udziału ponad stu sportowców z całej Europy. 

Pula nagród w CSI2* wyniesie ponad 300 000 PLN. Program zmagań skoczków zakłada trzy rundy: małą (120- 125 cm), średnią (130-135 cm) i dużą (140-145 cm). Dwa konkursy w ramach dużej rundy zaliczane będą do Longines Rankings – piątkowy 145 cm z rozgrywką i niedzielne Grand Prix na tych samych zasadach.

Z kolei średnią rundę kończyć będą dwa ciekawe w swojej formule konkursy: grupowy z rundą zwycięzców (135 cm) oraz konkurs o wzrastającym stopniu trudności z jokerem (130 cm).

Wzorem halowej Cavaliady przewidziano również konkursy specjalne. W czwartkowy wieczór odbędzie się Potęga Skoku. W piątek publiczność zobaczy Wenus vs. Mars, czyli zmagania drużyn kobiet i mężczyzn, które będą się ścigać w konkursie kolejnych eliminacji. W programie znajdą się także konkursy powożenia i ujeżdżenia.

Każdy z jeźdźców do Kołobrzegu może zabrać trzy konie i ewentualnie czwartego, z przeznaczeniem na start w potędze skoku.

Bilety do nabycia na www.tixer.pl.

Więcej informacji na www.cavaliada.pl.