SZYBKIE LINKI:

Niemcy prowadzą w Pucharze Narodów podczas Strzegom Horse Trials

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

24.06.2016

Największa gwiazda strzegomskich zawodów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego – Michael Jung (GER) – nie zawiódł publiczności i na dwóch koniach objął dziś prowadzenie w konkursie CIC3* - National Cup, uzyskując odpowiednio 34,20 pkt. na FISCHERTAKINOU oraz 38,30 pkt. na FISCHERROCANA FST. Jego przejazd zapewnił także prowadzenie niemieckiej ekipie w Pucharze Narodów z wynikiem 140,8 pkt.   

„Jestem bardzo zadowolony z przejazdów. Przywiozłem do Strzegomia swoje najlepsze konie. Trzy z nich mają kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro” – powiedział Michael Jung. Zawodnik poinformował, że do Brazylii zamierza zabrać prowadzącego po ujeżdżeniu na morawskim hipodromie FISCHERTAKINOU.  

Pomimo upału Niemcom w Pucharze Narodów nie ustępują Szwedzi, którzy po dobrych przejazdach Ludwiga Svennerstala (SE) na King Bobie (40,5 pkt. i trzecie miejsce w kwalifikacji indywidualnej oraz Lindy Algotsson (SE) na Fairnet (44,30 pkt. i piąta lokata indywidualnie) zajmują drugie miejsce (141,5 pkt.) 

„Jestem bardzo zadowolony z występu. To był najlepszy wynik, jaki King Bob uzyskał w ujeżdżeniu w trzech gwiazdkach” - powiedział  Ludwig Svennerstal, który także jest na długiej liście zawodników zakwalifikowanych na Olimpiadę w Rio.

Na trzeciej pozycji w Pucharze Narodów, w którym startuje osiem ekip są Włosi z wynikiem 149,10 pkt. Wśród nich Stefano Brecciaroli (ITA), który też przywiózł do Strzegomia trzy konie z kwalifikacjami olimpijskimi. 

W piątek ponad 200 par startujących w CIC1*, CIC1* i CIC2* zmierzyło się z wymagającym strzegomskim crossem. W jednogwiazdkowym konkursie prowadzenie utrzymała Ingrid Klimke (GER), która na ogierze Koenigssee 4 pokonała cross bez błędów, w normie czasu i „dowiozła do mety” bardzo dobry wynik z ujeżdżenia (32,10 pkt.). Drugi był Węgier Csaba Sarkozi (HU) na klaczy PK Halle Berry (36 pkt.), a trzecia Holenderka Merel Blom (NED) na klaczy Ceda (43,7 pkt.).  

Piątkowe popołudnie przyniosło również rozstrzygnięcia w juniorskim konkursie CICJ1*, choć nie zmieniło kolejności pierwszej trójki po skokach. Prowadzenie utrzymała Julia Elzanowska (54 pkt.) na wałachu Lucky Comeback (na zdjęciu), druga była Niemka Chayenne Peters (GER) na Opium de Garred (59,60 pkt.). Natomiast trzecią pozycję zachowała Finka Veera Valjakka (FI) na wałachu Sir Greg (59,80 pkt.).

W konkursie CIC2* próbę terenową przejechała bezbłędnie, tylko z małym spóźnieniem, Belgijka Karin Donckers (BEL) na koniu Jalapeno (45,10 pkt.) i zwyciężyła awansując z drugiego miejsca. Drugi był Szwajcar Felix Vogg (CH) na Cleveland III (45,20 pkt.), a trzecia Holenderka Elaine Pen (NED) na koniu Dostowjewski (48,2 pkt.). 

Michael Jung (GER) na Lennox 364 przejechał na czysto cross, ale otrzymał punkty karne za spóźnienie, które zepchnęły go na piąte miejsce. Wysokie szóste miejsce w konkursie zajął Kamil Rajnert na Libertinie. Wielu jeźdźców nie ustrzegło się na nowym kompleksie wodnym błędów, które zakończyły się kąpielą. 

Dzisiaj na hipodromie w Morawie ruszyło ujeżdżenie w konkursie CCI2*, w którym prowadzi Holenderka Merel Blom (NED) na wałachu The Quizmaster.

W sobotę czekają nas emocje sportowe na najwyższym poziomie trzech gwiazdek. Strzegomski cross na żywo będzie transmitowany do przeszło 30 krajów świata. W niedzielę ostatnia próba - skoki przez przeszkody.

Fot. Strzegom Horse Trails.