SZYBKIE LINKI:

Paweł Spisak poleci do Rio

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

29.06.2016

W dniu dzisiejszym Międzynarodowa Federacja Jeździecka poinformowała oficjalnie, że Polska otrzymała prawo startu w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w dyscyplinie WKKW. FEI zwróciła sie Polskiego Komitetu Olimpijskiego o decyzję potwierdzającą wolę wykorzystania przez Polskę przyznanego miejsca.

Miejsce dla Polski przypadło na skutek rezygnacji Szwajcarii ze swojego prawa startu w IO w Rio de Janeiro, a dla Polski pierwsze miejsce na liscie rezerwowej wywalczyła para Paweł Spisak - Banderas.

Polski Związek Jeździecki serdecznie gratuluje Panu Pawłowi Spisakowi i  Panu Markowi Jodko, włascicielowi konia Banderas oraz wszystkim osobom, które w sposób bezpośredni i pośredni przyczynili sie do tego sukcesu.

Trzymając  przysłowiowe kciuki życzymy naszej parze jak najlepszego wyniku sportowego podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, a nam wszystkim pięknych emocji sportowych, które już wielokrotnie za sprawą Pana Pawła Spisaka przeżywaliśmy ! To czwarty udział Pana Pawła w Igrzyskach Olimpijskich.