SZYBKIE LINKI:

Halowy Puchar Polski po przedostatniej kwalifikacji

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

14.03.2016

Na piątą kwalifikację Halowego Pucharu Polski w skokach przez przeszkody do KJK Szary w Michałowicach przyjechała rekordowa liczba 270 par, a wśród nich - najlepsi zawodnicy rankingu HPP.

Z kategorii seniorów nie zabrakło Pawła Kalicińskiego, który jest drugi w rankingu oraz Eweliny Szczepanik, która jest na miejscu czwartym. Wśród zawodników z kategorii młodych jeźdźców i juniorów zaprezentowali się liderzy, czyli Adam Grzegorzewski oraz Martyna Rynkiewicz.

Konkurs Grand Prix w KJK Szary Michałowice wygrał Marek Klus z Czech na klaczy Lordana. Para ta zdeklasowała rywali swoim bezbłędnym i najszybszym przejazdem w tym konkursie.

W niedzielnym GP wystartowało dwadzieścia pięć par, a jedynie pięć z nich bezbłędnym przejazdem zakwalifikowało się do rozgrywki. Rozgrywkę świetnie rozpoczął czystym przejazdem Michał Ziębicki z KJK Szary na koniu Heartbreaker 5, który ostatecznie zajął drugie miejsce. Na miejscu trzecim uplasowała się Ewelina Szczepanik z TKJ Garbówek na wałachu Stuntman 10. Ona niestety do rywalizacji w HPP wybrała Pablo, na który pojechał znacznie gorzej. Miejsce czwarte zajęła Zuzanna Gowin z KJ Metpol Grodziec na koniu Captain. Amazonce w Michałowicach udało się zebrać aż 17 punktów do rankingu HPP.

W ogólnej klasyfikacji Halowego Pucharu Polski w kategorii seniorów liderem pozostaje Leszek Gramza z KJ Agro-Handel Śrem, który nie przyjechał do Michałowic. Na miejscu drugim jest Kamil Grzelczyk z BKJ Bogusławice. Miejsce trzecie należy do Pawła Kalicińskiego z WKJ.

 

W kategorii juniorów i młodych jeźdźców zwyciężyła Dajana Pawlicka z KJ Agro-Handel Śrem na wałachu Bebeto, drugie miejsce zajęła Dalia Lehmann na Quitoki i to ona jest teraz liderką. Miejsce trzecie zajął Beniamin Drozd z KJ Leśna Wola na wałachu Corlands Blue. Najlepsza wśród młodych jeźdźców już po raz trzeci była Urszula Kalicińska i ona w finale wystartuje z kompletem punktów.

 

W kategorii Open pierwsze miejsce zajęła Karina Woźniak na klaczy Lukrecja, która w rozgrywce pokonała parkur na zero, drugie miejsce zajęła Karolina Godoś na klaczy Cosa Che. Na trzecim miejscu podium znalazła się Agata Lach na La Vawetta.

W ogólnej klasyfikacji HPP w kategorii Open prowadzi Magdalena Ziajkowska z KJ Hippica Polonia Słupno. Miejsce drugie zajmuje Tomasz Wójtowicz z WKJ Lublin. Na miejscu trzecim znajduje się Karolina Godoś z KJ Royal.

 

Zapraszamy do filmowej relacji z V kwalifikacji Halowego Pucharu Polski w skokach przez przeszkody: https://www.youtube.com/watch?v=Q2e8uLURIc8

 

Kolejne zawody z cyklu Halowego Pucharu Polski już za tydzień w Kaliszu. Finał rozgrywek odbędzie się w Dąbrówce Małej od 1 do 3 kwietnia.

Wyniki i rankingi na www.hpp.pzj.pl

 

Fot.: Przemysław Antosz