SZYBKIE LINKI:

Reprezentacja Polski na Pucharze Świata podczas Goeteborg Horse Show

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

24.03.2016

W Szwecji rozpoczął się Goeteborg Horse Show. W dniach 24-28 marca rozegrane zostaną Dressage World Cup™, w którym zobaczymy polską parę ujeżdżenia Beata Stremler i Rubicon D, oraz The World Cup™ Final, gdzie w skokach przez przeszkody walczyć będą Jarosław Skrzyczyński oraz Michał Kaźmierczak.

Nasi skoczkowie awans do Pucharu Świata w skokach przez przeszkody zdobyli podczas Finału Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata, który odbył się w ramach Cavaliady Warszawa 2016 w dniach 25-28 lutego. Start w The World Cup™ Final zapewnili sobie zawodnicy, zajmujący w rankingu kwalifikacyjnym naszej ligi trzy pierwsze pozycje. Jarosław Skrzyczyński na swoim podstawowym koniu Crazy Quick zajęli pierwsze miejsce w Grand Prix Warszawy, zapewniając sobie pierwsze miejsce w rankingu LEC. Michał Kaźmierczak w rankingu LEC Pucharu Świata zajął miejsce drugie. Start w Finale Pucharu Świata dwóch polskich zawodników to wielki sukces dla polskiego jeździectwa.

Zgodnie z regulaminem, zawodnicy konkurencji skoków przez przeszkody mieli prawo do zabrania trzech koni, z których dwa mogą być przeznaczone do startów w konkursach Pucharu Świata, a pozostały - do rywalizacji w konkursach dodatkowych. Jarosław Skrzyczyński w Pucharze Świata będzie walczył na swoim podstawowym koniu - Crazy Quick. Do Szwecji zabrał też konie Ares i Quintella, na których pojedzie dodatkowe konkursy.

Michał Kaźmierczak w Pucharze Świata wystartuje na koniu Que Pasa 5, a prócz tych startów zawodnika, skoczka zobaczymy także w pozostałych konkursach CSI z koniem Woody, a na zawodach CSIYH1*, przeznaczonych dla młodych koni, wystartuje na siedmioletnim koniu Cisall FS.

Szansę na piękną walkę na szwedzkiej arenie zyskała także najlepsza polska zawodniczka ujeżdżenia Beata Stremler i jej podstawowy koń - Rubicon D. Para jest obecnie na 55 pozycji w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej, a wysoką pozycję w rankingu Pucharu Świata zyskała walcząc w ostatnich tygodniach o kwalifikację olimpijską. Możliwość startu w Pucharze Świata polska amazonka zdobyła z listy rezerwowej, przyjmując zaproszenie do startu od organizatorów Goeteborg Horse Show po wycofaniu się z zawodów kilku par z rankingu ogólnego.

 

Harmonogram startów Pucharu Świata w skokach przez przeszkody wygląda następująco:

Puchar Świata | The World Cup™ Final

25.03, piątek, godz. 18:15 - Longines FEI World Cup Jumping Final I

26.03, sobota, godz. 18:00 - Longines FEI World Cup Jumping Final II

28.03, poniedziałek, godz. 13:00 - Longines FEI World Cup Jumping Final III

Listy startowe i wyniki dostępne są na: http://eventcontent.hippoonline.de/1140/1140zeitplanENG.htm?style=longin...

 

Harmonogram startów Pucharu Świata w ujeżdżeniu wygląda następująco:

25.03, piątek, godz. 12:30 - Reem Acra FEI World Cup Dressage Final I (Grand Prix de Dressage)

27.03, niedziela, godz. 13:15 - Reem Acra FEI World Cup Dressage Final II (Grand Prix Freestyle)

Listy startowe i wyniki dostępne są na: http://eventcontent.hippoonline.de/1140/1140zeitplanENG.htm?style=longin...

 

Część zawodów Goeteborg Horse Show będzie transmitowana przez TVP Sport (szczegółowe informacje poniżej).

Kibicujemy reprezentantom Polski w ujeżdżeniu i skokach przez przeszkody! #goPoland #polskiejezdziectwo

 

Transmisje TVP Sport:

piątek, 25.03, godz. 18:10 | Finał Pucharu Świata FEI, Goeteborg – Skoki – Konkurs szybkości (powtórka 25.03 o godz. 00:45 oraz 26.03 o godz. 08:00)

sobota, 26.03, godz. 23:30 | Finał Pucharu Świata FEI, Goeteborg – Skoki – Konkurs zwykły z rozgrywką

niedziela, 27.03, godz. 14:55 | Finał Pucharu Świata FEI, Goeteborg – Ujeźdżenie – Grand Prix Freestyle

poniedziałek, 28.03, godz. 12:55 na żywo | Finał Pucharu Świata FEI, Goeteborg – Skoki – 3 runda (powtórka 29.03 o godz. 10:05)

Przejdź do galerii