SZYBKIE LINKI:

Dwóch Polaków w ścisłym Finale Pucharu Świata 2016

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

27.03.2016

W sobotę w szwedzkim Scandinavium Arena podczas Gotheborg Horse Show odbył się drugi półfinał Pucharu Świata. Spośród 33 startujących w nim par, wyłonionych z pierwszym półfinale, 30 najlepszych awansowało do poniedziałkowego ścisłego Finału. Wśród tej elitarnej grupy, po raz pierwszy w historii, znalazło się aż dwóch Polaków: Jarosław Skrzyczyński (KJ Agro-Handel Śrem) i Michał Kaźmierczak (KJ Leśna Wola).

Drugi półfinał PŚ najlepszy polski zawodnik skoków przez przeszkody - Jarosław Skrzyczyński na swoim podstawowym koniu Crazy Quick ukończył na 10 pozycji z czterema punktami karnymi (1 błąd). Punkty karne uzbierane w obu półfinałach dały parze 14 pozycję w klasyfikacji przed Finałem.

Michał Kaźmierczak w Finale Pucharu Świata wystartuje z miejsca 27 w klasyfikacji ogólnej. Po niezbyt szczęśliwym przejeździe w pierwszym półfinale PŚ, w którym para uzbierała dwanaście punktów karnych,
w sobotnim drugim półfinale zawodnik zajął miejsce 21 z pięcioma punktami karnymi (1 błąd oraz przekroczona norma czasu).

Tor przeszkód drugiego półfinału PŚ okazał się bardzo trudny. Spośród 33 startujących par, tylko 7 dostało się do rozgrywki, a dwóch pokonało tor bezbłędnie. Najlepszy był Christian Ahlmann (GER).

Finał Pucharu Świata odbędzie się w poniedziałek, 28 marca o godz. 13:00. W pierwszym nawrocie konkursu wystartuje 30 zawodników wyłonionych w dwóch półfinałach PŚ. Spośród nich 20 najlepszych wystartuje w drugim nawrocie, który wyłoni zwycięzcę.

 

Finał Pucharu Świata odbędzie się w poniedziałek, 28 marca o godz. 13:00. Listy i wyniki na żywo tutaj.

Życzymy polskim skoczkom przez przeszkody udanych przejazdów w niedzielę i poniedziałek!

 

Fot. Beata Wieczorkowska - Equestrian Photography.