SZYBKIE LINKI:

Mazury Equestrian Show Gałkowo Masters po raz piętnasty

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

11.05.2016

Już po raz piętnasty w dniach 1-3 lipca odbędzie się impreza Mazury Equestrian Show Gałkowo Masters CSN2*. Na terenie Stadniny Koni Ferensteinów w Gałkowie rywalizację rozpoczną najlepsze pary zarówno z kraju, jak i zagranicy. Impreza ta to nie tylko święto zawodników i ich koni, ale wszystkich miłośników jeździectwa.

Edycję tę wyróżnia konkurs klasy Grand Prix, będący jednocześnie Memoriałem Ludwika Ferensteina, żołnierza należącego do ostatniego pokolenia formacji walczących konno. Jako młody ochotnik brał udział w I wojnie światowej. W czasie wojny polsko-bolszewickiej (1919-1921) wraz z I pułkiem ułanów krechowieckich doszedł aż do Kijowa. Ludwik Ferenstein był pełen pasji , kochał skoki przez przeszkody tak bardzo, że pomiędzy kolejnymi bitwami urządzał z pozostałymi ułanami zawody. Przerywali je dopiero wtedy, gdy wydawano rozkaz do wymarszu, albo na horyzoncie widać już było nadciągający front. Ludwik Ferenstein po wojnie był ekspertem w dziedzinie jeździectwa do największych polskich  historycznych produkcji filmowych m. in. Popioły, Pan Wołodyjowski oraz W pustyni i w puszczy.  Dla upamiętnienia tych tradycji połączonych z umiejętnościami jeździeckimi  postanowiliśmy poświęcić ten konkurs właśnie rotmistrzowi Ludwikowi Ferensteinowi.

Niezwykle chętnie odwiedzane przez miłośników koni oraz gwiazdy świata sztuki i kultury Gałkowo Masters to trzy dni niezwykłych emocji sportowych, show oraz akcji charytatywnych.

Co roku w zawodach bierze udział ponad 150 par. Licznie przybyli goście rozkoszują się oglądaniem przejazdów w malowniczym mazurskim krajobrazie, korzystając przy tym ze wszystkich atrakcji, jakie organizatorzy stworzyli z okazji tego wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy do Gałkowa!

Aktualne informacje na stronie Gałkowo Masters: tutaj.