SZYBKIE LINKI:

Belgowie zdominowali CSI4* Poznań

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

07.06.2016

Konkurs Grand Prix CSI4* w Poznaniu wygrał Wilm Vermeir (BEL) na Gentiane De La Pomme. w rozgrywce było 9 par i 3 z nich pokonały parkur bezbłędnie. Drugie miejsce zajął Juan Caros Garcia (ITA) na Bonzai Van De Warande, a trzecie - Doron Kuipers (NED) na Ziniusie.

Pozostałe trzy konkursy zaliczane do światowego rankingu wygrali Belgowie: czwartkowy - Constant Van Paesschen na Astro Boy, piątkowy - również Wilm Vermeir na Gentiane i sobotni - Jerome Guery na Instit De Jucaso.

Prestiżowy konkurs Poker Masters, w którym siedmiu zawodników wybierało, które przeszkody podnieść, jednocześnie zwiększając pulę nagród, przyniósł wiele emocji. Poznańska publiczność kibicowała Mściwojowi Kieconiowi na Cronosie, jednak ostatecznie triumfował Szwed Douglas Lindelow na Udermusie.

Zawody w Poznaniu po raz pierwszy zgromadziły tak wielu doskonałych jeźdźców.

"Uwielbiam Polskę. Mam naprawdę dobre relacje z Polakami. Są to bardzo pracowici, dobrze wykształceni i wspaniali ludzie. A te zawody - są wyjątkowe, chcę teraz wykorzystać szansę, aby pogratulować organizacji, ponieważ organizatorzy dołożyli wszelkich starań, żeby było tu dobrze jeźdźcom i koniom, jest dużo pieniędzy do wygrania, dużo konkursów zaliczanych do LR i świetna atmosfera" - powiedział włoski zawodnik Piergiorgio Bucci.

W tym doborowym gronie kilka sukcesów odnieśli też Polacy. Najlepszy, pod względem sportowym, wynik osiągnął Leszek Gramza z KJ Agro-Handel zajmując na klaczy Badorette 3 miejsce w konkursie finałowym średniej rundy zaliczanym do Longines Rankings. Ze zwycięstwa w małej rundzie cieszyła się juniorka KJ Podkowa Gruszczyn - Julia Klinge na klaczy Lili Marlene. Do Grand Prix po trudnych kwalifikacjach dostało się pięciu naszych zawodników. W nim najlepiej pojechał (błąd na rowie i 13 miejsce) Wojciech Dahlke (fot. 1) z Kłosa Budzyń na A Quite.

Więcej informacji na: www.csi4.pl.

Fot. Beata Wieczorkowska - Equestrian Photography (2), mat. organizatora (2).