SZYBKIE LINKI:

Strzegom Horse Trials bije rekordy

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

14.06.2016

Międzynarodowe zawody we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego (wkkw) - Strzegom Horse Trials - nabrały wielkiego rozpędu. Tegoroczna, czternasta edycja zgromadzi na starcie czołówkę światowego wkkw i zawita do Morawy koło Strzegomia w dniach 22-26 czerwca. Zawody odbywać się będą na Hipodromie w Morawie i będą pod każdym względem rekordowe: w programie aż 7 międzynarodowych konkursów, na trasie crossu wiele nowych przeszkód, zawody będą trwały całe pięć dni, a na liście zgłoszeń ponad 360 koni oraz aż 10 jeźdźców z TOP 50 Rankingu FEI - w tym World Number One - Michael Jung.

- Zgłoszenie nieustannie spływają.  Na chwilę obecną przyjęliśmy 362 koni z 20 krajów. Na liście oczekujących mamy kolejne kilkanaście koni. Najliczniejsze są reprezentacje z Polski, Niemiec, Włoch - mówi Marcin Konarski, dyrektor zawodów. - Bardzo cieszy nas obecność Światowego Numeru Jeden – Michela Junga, ale na liście zgłoszeń mamy również wiele innych sław światowego wkkw: Karin Donckers, Linda Algotson, Ingrid Klimke, Dirk Schrade, Stefano Breciarolii, Tim Lips i wielu innych. Można śmiało już w tej chwili powiedzieć,  że Strzegom Horse Trials to jedne z najpopularniejszych zawodów w Europie. 

Michael Jung jest aktualnym Mistrzem Olimpijskim (Londyn 2012), Mistrzem Świata (Kentucky 2010) i Mistrzem Europy (Blair Castel 2015, Malmo 2013 i Luhmuhlen 2011) oraz zwycięzca prestiżowego Wielkie Szlema w WKKW. Michael Jung przywiezie do Strzegomia swoje dwa najlepsze konie – Fischerrocana i Fichertakinou . Na jednym z nich planuje start na Olimpiadzie w Rio de Janeiro.

Próba ujeżdżenia została podzielona na trzy dni i odbędzie się w środę, czwartek i piątek, cross został podzielony na dwa dni - piątek i sobotę. Skoki zostaną rozegrane natomiast w czwartek, sobotę i niedzielę. Najważniejszy konkurs zawodów zaliczany do Pucharu Narodów zostanie rozegrany w następującej kolejności: piątek – ujeżdżenie, sobota – cross, który o godz. 11.00 na żywo będzie transmitowany do przeszło 30 krajów świata, i w niedzielę - skoki przez przeszkody. 

- W trakcie zawodów nie zabraknie także atrakcji pozasportowych dla publiczności. W programie mamy liczne pokazy, dla najmłodszych dmuchane zjeżdżalnie oraz przejażdżki na kucykach. Przed nami już niebawem wielkie jeździeckie widowisko – podsumowuje Marcin Konarski.

 

Bilety w sprzedaży – www.Tixer.pl