SZYBKIE LINKI:

Duże zmiany w rankingu Pucharu Narodów WKKW po próbie terenowej podczas Strzegom Horse Trails

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

25.06.2016

Duże przetasowania nastąpiły w Pucharze Narodów po crossie podczas zawodów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Po bezbłędnych przejazdach trzech zawodniczek na hipodromie w Morawie na pierwsze miejsce wskoczył team brytyjski (156,6 pkt.), który po ujeżdżeniu był tuż za podium.

Na drugą pozycję awansowali Włosi, odnotowując niewielkie spóźnienia. Dzięki dobrym przejazdom, m.in. doświadczonej Karin Donckers (BEL), z szóstego miejsca na trzecie awansowała ekipa belgijska.

Po eliminacjach zawodników w wymagającej próbie terenowej w rywalizacji Pucharu Narodów przestały się liczyć ekipy Szwajcarii, Szwecji i Holandii, gdyż nieukończenie crossu kosztowało je 1.000 dodatkowych punktów karnych za jednego jeźdźca.

W kwalifikacji indywidualnej na prowadzenie z trzeciego miejsca wysunął się Ludwig Svennerstal (SE) na King Bobie (40,50 pkt.) - na zdj. Szwed był bardzo zadowolony po zakończeniu crossu. „King Bob zachowywał się dziś bardzo stabilnie, był skoncentrowany na przeszkodach. Cross był techniczny, miał dużo zadań.” – powiedział Ludwig Svennerstal.

Michael Jung (GER), który po ujeżdżeniu prowadził na dwóch koniach, w sobotę przeprowadził je perfekcyjnie przez strzegomski cross, ale zanotował punkty karne za nieduże przekroczenie normy czasu. Niemiecki zawodnik tłumaczył, że pozwolił koniom galopować swoim tempem ze względu na panujące na crossie wymagające warunki.

Po próbie terenowej Jung na FISCHERTAKINOU jest drugi (40,60 pkt.), a na FISCHERROCANA FST – piąty (46,70 pkt.). Trzecią pozycję zajmuje Pietro Sandei na Rubis de Prere (44,2 pkt.). Zawodnicy z pierwszej trójki w niedzielnym konkursie skoków nie mogą sobie pozwolić nawet na jedną zrzutkę, gdyż spadną poza podium.

Bardzo dobry przejazd w crossie zaprezentował Paweł Spisak na koniu Banderas, choć po dwóch próbach zajmuje odległe 20 miejsce. Drugi polski zawodnik, Szymon Nachotko na wałachu Ukłon, zanotował niestety jedno wyłamanie (25 m-ce.)

W CCI3* z trzeciego miejsca na prowadzenie wysunął się Belg Hugo Laschet (BEL) na Omega de Gravelotte, druga jest Irene Mia Hastrup na koniu Constantin M. Po niedużym spóźnieniu na trzecią pozycję spadł Włoch Stefano Brecciaroli (ITA) na Roulette B.

Z mieszanym szczęściem jeździli Polacy w CCI3*, chcący uzyskać kwalifikacje do Mistrzostw Europy seniorów, które w przyszłym roku rozegrane zostaną na hipodromie w Morawie. Z dziewięciu par zawody ukończyły dwie: Paweł Warszawski na Fuksji oraz Mariusz Kleniuk na Winonie. Trener kadry polskich seniorów Andreas Dibowski  zapowiedział, że wukakawiści ponownie podejmą próbę zdobycia kwalifikacji w październiku w Strzegomiu.

W konkursie CCI2* po crossie prowadzi Elaine Pen na Shady Grey 48 pkt. Konkurs CCI*1, w którym w sobotę odbyła się próba skoków wygrała Belgijka Lara De Liedekerke-Meier z końcowym wynikiem 44,50 pkt. 

W niedzielę rano konie muszą przejść przegląd weterynaryjny, a w południe  czekają nas emocje sportowe na parkurze podczas próby skoków.

Fot. Strzegom Horse Trails