SZYBKIE LINKI:

Powstanie biografia Mariana Kowalczyka

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

09.07.2016

Trwają prace nad biografią wybitnego trenera i znakomitego zawodnika, nestora polskiego jeździectwa - Mariana Kowalczyka. Zapraszamy do filmowej zapowiedzi książki.

Zachęcamy do wsparcia wydania biografii poprzez zakup cegiełek:

- wpłacający kwotę pomiędzy 100,00 zł brutto a 499,99 zł brutto otrzyma jeden egzemplarza książki z dedykacją autora;

- wpłacający kwotę pomiędzy 500,00 zł brutto a 999,99 zł otrzyma trzy egzemplarze książki z dedykacją autora oraz możliwość wymienienia nazwiska lub nazwy firmy wpłacającego na liście z podziękowaniami zamieszczonymi w książce w części przeznaczonej na podziękowania;

- wpłacający kwotę powyżej 1000,00 zł brutto otrzyma pięć egzemplarzy książki z dedykacją autora oraz możliwość wymienienia nazwiska lub nazwy firmy wpłacającego na liście z podziękowaniami zamieszczonymi w książce w części przeznaczonej na podziękowania.

Więcej informacji: biuro@wydawnictwowis.pl tel. 61 826 77 52 lub ellmannjoanna@gmail.com tel. 667 404 013.

 

Marian Kowalczyk - wybitny trener i znakomity sportowiec - urodził się 13 marca 1926 roku w Janowie Podlaskim.

Po II wojnie światowej Marian Kowalczyk z całą rodziną przeniósł się do Łobza, gdzie rozpoczął swoją karierę sportowca. W 1956r. zdobył swój pierwszy srebrny medal Mistrzostw Polski w skokach przez przeszkody. Mistrzostwo Polski zarówno w skokach przez przeszkody, jak i w ujeżdżeniu, zdobywał jeszcze wielokrotnie. Uprawiał także woltyżerkę, WKKW, kadryl i węgierską pocztę. Odnosił sukcesy sportowe również na międzynarodowych arenach.

W 1957r. trafił na poznańską Wolę, gdzie pracował, trenował i startował jako zawodnik. W latach 1972-1976 pracował jako trener w berlińskiej szkole jazdy Onkel Tom Hite.

W 1980r. został trenerem Kadry Narodowej i przygotował ją do Igrzysk Olimpijskich w Moskwie. Doprowadził Reprezentację Polski w skokach przez przeszkody do największego w historii polskiego jeździectwa sukcesu: złota indywidualnie (Jan Kowalczyk) oraz srebra drużynowo (Marian Kozicki, Jan Kowalczyk, Wiesław Hartman, Janusz Bobik).

Po dwóch kolejnych trenerskich kontraktach w Niemczech, w 1988r. na stałe wrócił do Polski.

Nadal udziela się jako trener, wychowując kolejne pokolenia zawodników.