SZYBKIE LINKI:

Dawid pokonał Goliata

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

25.06.2017

Ułamki sekund decydowały o wygranej trzeciej kwalifikacji Drużynowego Pucharu Polski w ramach Polskiej Ligi Jeździeckiej 2017.

Jeszcze nigdy w 3-letniej historii PLJ, konkursowi Drużynowego Pucharu Polski nie towarzyszyło tyle emocji, co dziś w Olszy.

W konkursie wystąpiło pięć ekip. Do końca o zwycięstwo walczył Wielkopolski Związek Jeździecki z gospodarzami, KJ Agro-Handel Śrem. Przed przejazdami ostatnich, czwartych jeźdźców w ekipach, Wielkopolanie mieli czyste konto, a Agro-Handel 4 punkty. Zrzutka Dawida Rakoczego na Hatoki i czysty przejazd Jarosława Skrzyczyńskiego na Quitoki spowodowały, że doszło do rozgrywki, do której szefowie ekip wytypowali właśnie tych jeźdźców. Najpierw, bezbłędnie i dynamicznie pojechał Rakoczy. Jarosław Skrzyczyński co prawda wykonywał wcześniejsze zakręty, jednak jedno przytrzymanie do ostatniej przeszkody spowodowało, że zegar zatrzymał się o 0,16 sekundy za czasem Dawida.

Zadowolony z pokonania arcymistrza Skrzyczyńskiego, Dawid Rakoczy przy ceremonii dekoracji powiedział: Dawid pokonał Goliata. Tym samym, po zwycięstwo sięgnął WZJ w składzie: Jan Kurek (0 punktów karnych), Tomasz Gogołek (0), Dawid Rakoczy (4/0) i Klaudia Begier (ELI). Trzecie miejsce przypadło zespołowi TKJ Garbówek,

Najważniejszy konkurs indywidualne PLJ już jutro.

Relacje można oglądać na PLJ TV. Grand Prix o godzinie 15.00.

Po wczorajszym drugim miejscu, dziś zwycięstwo należało do powracającego do szczytowej formy Crazy-Quicka dosiadanego przez Jarosława Skrzyczyńskiego. Para ta pokonała parkur w drugiej fazie w czasie 26,19 sekundy czyli aż 4 sekundy szybciej od kolejnego zawodnika.

Wojciech Wojcianiec na Ascador Melloni zajął drugie, a na Chintablue trzecie miejsce. Bliski zwycięstwa był Adam Grzegorzewski, jednak nie ustrzegł się on zrzutki i musiał zadowolić się miejscem czwartym.

W tabeli na czele z identycznym wynikiem są ekipy Wielkopolski ZJ, OZJ Łódź, TKJ Garbówek. Agro-Handel jest na czwartym miejscu i ma zaledwie jeden punkt straty.

Wyniki TUTAJ https://zawodykonne.com/zawody/tarantevents/481/6111

Karina Olszewska

foto: Paula Bartkowiak/PLJ