SZYBKIE LINKI:

Central European Dressage Working Group

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

25.06.2017

Pomysł stworzenia stowarzyszenia organizatorów zawodów międzynarodowych w ujeżdżeniu (Central European Dressage Working Group- CED ), działających na terenie Europy centralnej wyszedł od Andrzeja Sałackiego, 12-krotnego medalisty mistrzostw Polski w Ujeżdżeniu, członka zarządu International Dressage Trainers Club, organizatora cieszących sie wysoka renomą mających 7-letnią tradycję zawodów międzynarodowych CDI w Zakrzowie.

Oprócz Zakrzowa do współdziałania akces zgłosili organizatorzy CDI Brnie, Mariakalnok, Fot, Achleiten, Wiener Neustadt, Stadl Paura, Fritzens-Schindlhof i Lamprechtshausen, a od przyszłego roku dojdzie Samorin.

CED na stosunkowo niedużym obszarze, chce rozwiazywać podobne problemy, wspierać wspólne pomysły I inicjatywy, tak aby skutecznie w dobrym tego słowa znaczeniu, z korzyścią dla zawodników i równomiernego rozwoju dyscypliny konkurować z zawodami zachodnioeuropejskimi I wschodnioeuropejskimi. W projekt bardzo szybko i chętnie zaangażowali się Lenka Sekanivoá (Czechy), Anikó Losonczy (Węgry), Elisabeth Max-Theurer (Austria) i Frank Spadinger (Austria). Pierwsze spotkanie odbyło się w lutym w Wiedniu, drugie w marcu w Mariakalnok, a w tym tygodniu ma miejsce posiedzenie CED w Brnie. Czwarte zaplanowane jest na wrzesień, ponownie w Wiedniu.

Na dzień dzisiejszych za pilne problemy do rozwiązania CED uważa:wprowadzenie do programów zawodów CDIOJ, CDIOP, CDIOY,

organizacje Mistrzostw Europy Centralnej,

stworzenie możliwości zdobycia doświadczenia i tym samym stworzenia szans na promocję sędziów pięciogwiazdkowych w naszym regionie,

inicjowanie szkoleń dla kadr obsługujących zawody, w tym dla sekretarzy,

wspólną promocję zawodów z naszego regionu.

Wsparciem działań CED zainteresowana jest Europejska Federacja Jeździecka (EEF).

Polski Związek Jeździecki popiera również inicjatywę i ze swojej strony poczyni wszelkie możliwe kroki dla uskutecznienia osiągnięcia ambitnych oraz ważnych dla polskiego ujeżdżenia celów .