SZYBKIE LINKI:

Nie żyje Płk Włodzimierz Przybyszewski

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

28.02.2018

Z wielkim żalem informujemy, że w nocy z 22 na 23.02.2018 roku zmarł Płk Włodzimierz Przybyszewski - jeden z członków założycieli Ludowego Klubu Jeździeckiego Ostroga Opole.

Nazwisko Płk Włodzimierza Przybyszewskiego widnieje na dokumencie stwierdzającym powstanie LKJ „Ostroga” z datą 7 maja 1975 roku.

Przez ponad 48 lat nie stracił kontaktu z Klubem - interesował się jego losami, troszczył się o jego byt, służył pomocą i radą.

Współtworzył historię Klubu. Jego pomoc - zwłaszcza prawnicza, wyważony osąd i wskazówki zawsze były cenne.

Pan pułkownik zasłużył się nie tylko dla Klubu „Ostroga”, ale dla całego polskiego jeździectwa - jako jeden z pierwszych i bardzo długo aktywnych sędziów sportu jeździeckiego klasy państwowej, jako prawnik współpracujący z PZJ, współtwórca przepisów jeździeckich PZJ, członek Komisji Rewizyjnej PZJ i długoletni sekretarz Opolskiego Związku Jeździeckiego.

9 grudnia 2005 roku otrzymał z rąk prezesa Polskiego Związku Jeździeckiego Marcina Szczypiorskiego Honorową Wielką Złotą Odznakę PZJ. To najbardziej zaszczytna z odznak przyznawanych przez PZJ.

Łączymy się w bólu z Rodziną i najbliższymi Pana Włodzimierza.

Prosimy przyjąć wyrazy współczucia.

Zarząd, członkowie i sympatycy Ludowego Klubu Jeździeckiego Ostroga Opole, Zarząd PZJ oraz przyjaciele.

Pogrzeb Pana Pułkownika Włodzimierza Przybyszewskiego odbędzie się w piątek 2 marca 2018 roku o godz. 12 na Cmentarzu Komunalnym Opole - Półwieś.