SZYBKIE LINKI:

VIII Eliminacja Pucharu Polski WKKW za nami!

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

28.06.2018

W miniony weekend na terenie Kaszubskiego Stowarzyszenia Promowania Sportów Konnych odbyły się międzynarodowe i krajowe zawody WKKW, a w ramach ich VIII Eliminacja Pucharu Polski WKKW oraz eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Wśród młodych jeźdźców pozycję liderki utrzymała po ósmej eliminacji Wiktoria Knap (ZKS Drzonków) oraz wiceliderka Paulina Maciejewska (ZKS Drzonków), a trzecie miejsce należy do Roksany Fortuniak (KJ Pawlak Equestrian).

W czołówce rankingu juniorów również bez zmian. Na prowadzeniu Helena Zagała (SKJ WJ Piaseccy Equestrian). Miejsce drugie zajmują ex aequo Pauline Wieczorek (LKS Dragon Nowelice) oraz Julia Gillmaier (KS Gillmaier). O trzy miejsca awansowała Marta Zawada (SKJ WJ Piaseccy Equestrian), która zwyciężyła w konkursie ZK P na klaczy Demara.

Na pozycji lidera w rankingu juniorów młodszych umocnił się Diego Pianiaszek (Pomorska Liga Jeździecka), na drugie miejsce awansowała Natasza Wostal (Pomorska Liga Jeździecka), a na trzecią pozycję przesunęła się Aurelia Zdanowska (Pomorska Liga Jeździecka).

W kategorii młodzików i amatorów swoje pozycje utrzymały liderki. Wśród młodzików na prowadzeniu pozostaje Julia Witkowska (SKJ Beckersport Raszyn), a w kategorii amatorów Joanna Gardulska (KJ Facimiech).

Już od czwartku pucharowe rozgrywki ponownie zawitają do Strzegomia, podczas zawodów LOTTO Strzegom Horse Trials zawodnicy o punkty do klasyfikacji Pucharu Polski będą walczyć aż w 6 konkursach międzynarodowych–CICO3*, CCI3*, CCI2*, CIC2*, CCI1* i CIC1* oraz 2 krajowych–ZK L i ZK P. Cieszy bardzo wysoka frekwencja. Do zawodów zgłoszono ponad 300 par, a na starcie oprócz zawodników z Polski zobaczymy jeźdźców z 21 państw. Wspaniała infrastruktura hipodromu w Morawie oraz warunki rozgrywania zawodów sprawiają, że na listach startowych nie zabraknie takich zawodników jak: Karin Donckers, Maxime Livio, Julia Krajewski, Linda Algotsson oraz Sara Algotsson Ostholt.

Bardzo interesująco zapowiada się rywalizacja wśród Seniorów, w zawodach wystartuje czołówka kategorii. Zobaczymy między innymi aktualnego lidera klasyfikacji Mateusza Kiempe (CSJ Coval), wicelidera Pawła Warszawskiego (SJ Baborówko), Joannę Pawlak (KJ Pawlak Equestrian ), Artura Społowicza (KJ Jaroszówka), Martę Dziak-Gierlicz (SKJ Grobice) oraz wracającego do rywalizacji po kontuzji Jana Kamińskiego (Milanowska Fundacja na Rzecz Edukacji i Sportu) zeszłorocznego Wicemistrza Polski Seniorów oraz brązowego medalistę Pucharu Polski WKKW.

W związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Europy wśród Młodych Jeźdźców zobaczymy tylko liderkę rankingu Wiktorię Knap (ZKS Drzonków) oraz Kamilę Kozon (SKSK Stare Babice), a z kategorii Juniorów Julię Gillmaier (KS Gillmaier), Aleksandrę Chmielińską (LKJ Hippologia Strzegom) i Filipa Dziubę (KJ Jaroszówka).

Spośród juniorów młodszych o odrobienie strat będą walczyć Gabriela Kozłowska (SJ Baborówko) i Małgorzata Kuś (SJ Baborówko), a w kategorii młodzików Laura Uziębło (ZKS Dzronków). Z czołówki rankingu amatorów w zawodach w Strzegomiu wystartuje Julia Bronś (KJ Pawlak Equestrian)

Zmagania będą trwały 4 dni, ujeżdżenie będzie odbywać się w czwartek i piątek. Próba terenowa oraz skoki zostały podzielony na dwa dni i zostaną rozegrane w sobotę i niedzielę. Zapraszamy na Hipodrom w Morawie koło Strzegomia.