SZYBKIE LINKI:

Ostatnia prosta

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

15.08.2018

Do zakończenia rozgrywek Polskiej Ligi Jeździeckiej 2018 pozostały już tylko dwa etapy kwalifikacyjne i finał. Najlepsi, już za miesiąc, po rundzie honorowej przesiądą się z konia do samochodu. 

 

Najbliższe zawody PLJ – VI etap – odbędą się w ten weekend na hipodromie WOSiR Drzonków w Zielonej Górze. Na starcie (razem z konkursami regionalnymi) stanie 314 par. Zobaczymy wielu doskonałych zawodników z mistrzem Polski Jarosławem Skrzyczyńskim oraz obrońcą tytułu zdobywcy PLJ Mściwojem Kieconiem na czele. Z obecnej pierwszej dziesiątki kategorii złotej o kolejne punkty powalczą: lider Dawid Skiba, Dajana Pawlicka, Jakub Krzyżosiak, Leszek Gramza i Krzysztof Mazur oraz wspomniani wcześniej Kiecoń i Skrzyczyński. 

Konkursy indywidulane rund: brązowej, srebrnej i złotej odbędą się w niedzielę i będzie je można obejrzeć w transmisji PLJ TV na stronie www.plj.pzj.ploraz portalach społecznościowych Ligi. Dużym wydarzeniem będzie też zaplanowany na sobotę konkurs Drużynowego Pucharu Polski, w którym frekwencja w tym sezonie jest bardzo duża (sklasyfikowano już 22 zespoły). Różnice w czołówce  są minimalne, więc każdy z pierwszej trójki (Warszawsko-Mazowiecki ZJ, KJ Trachy Gliwice i KJ Agro-Handel) ma szansę opuścić Drzonków jako lider tabeli.

Po zawodach w Drzonkowie przed uczestnikami PLJ jeszcze VII etap w Głogowie Małopolskim (31.08- 2.09) a potem wielki finał na hipodromie KJ Agro-Handel Śrem w Olszy (14-16.09). Na najlepszych w tym sezonie czeka nie tylko prestiż, ale i wysokie i atrakcyjne nagrody. Całkowita pula za klasyfikację łączną PLJ wynosi ponad 160 000 PLN, a zwycięzcy kategorii złotej i srebrnej po ostatniej rundzie honorowej będą mogli wsiąść do nowych samochodów - Volkswagena UP i Suzuki Celeiro.

Na zdjęciu Mściwoj Kiecoń, który rok temu walkę o zwycięstwo w PLJ rozpoczął od triumfu w Grand Prix Drzonkowa. W tym sezonie przed tymi zawodami jest na trzecim miejscu, ale traci do lidera Dawida Skiby aż 21 punktów.

Więcej informacji (kalendarz, programy, wyniki, rankingi, relacje PLJ TV) na stronie www.plj.pzj.pl