SZYBKIE LINKI:

Dwa samochody dla Dawida Skiby

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

15.09.2018

Dawid Skiba z KJ Agro-Handel Śrem sięgnął po zwycięstwo w dwóch kategoriach Polskiej Ligi Jeździeckiej 2018 i w nagrodę odebrał dwa samochody.

W najtrudniejszej kategorii - złotej - w konkursie wzięły udział 22 pary. W tym gronie było aż 9 zawodników z Top 10 rankingu PLJ po siedmiu etapach. Po bezbłędnym pokonaniu trudnego parkuru (16 skoków w 82 sekundy) do rozgrywki awansowały trzy pary. W tym momencie pewny zwycięstwa w PLJ był już Dawid Skiba. Mimo to w rozgrywce na klaczy Badorette pojechał ambitnie, precyzyjnie i wygrał Grand Prix. Drugie miejsce zajął Grzegorz Nowak z KJK Zatoka na Always Forever (on nie zbierał punktów w sezonie), a trzecie Mściwoj Kiecoń z KJ Agro-Handel, który tym samym stanął na drugim stopniu podium Ligi. Mimo niepowodzenia w dzisiejszym finale, po trzecie miejsce w kategorii złotej sięgnął Jakub Krzyżosiak reprezentujący KS Small Cherry Trzebnica.

Dawid Skiba okazał się też najlepszy w kategorii srebrnej. Tu w konkursie zajął miejsce drugie (doskonały przejazd w rundzie podstawowej na Secret Weapon L). Tym samym zawodnik KJ Agro-Handel Śrem zdobył dziś dwie nagrody główne w postaci samochodów (Suzuki i Volkswagen). Konkurs finałowy rundy srebrnej wygrał jego kolega klubowy Jarosław Skrzyczyński na Quiro 5.

W rundzie brązowej, po równej jeździe przez cały sezon, najlepszy okazał się Jakub Kubiak z KJ SO Łąck, a konkurs finałowy wygrała 13-letnia Zuzanna Kucharska z Rodan Club na klaczy Vulkana 6.

"Presję miałem już od miesiąca, kiedy to zostałem liderem obu najtrudniejszych kategorii. Wiadomo, że oczekiwania były duże. Moim założeniem na początku sezonu i marzeniem było wygrać PLJ. To udało się zrealizować. Chciałbym bardzo podziękować panu Janowi Ludwiczakowi. Do KJ Agro-Handel Śrem trafiłem dwa i pół roku temu. Zaczynałem praktycznie od zera, od młodych koni. Dostawałem coraz to lepsze wierzchowce do jazdy i coraz trudniejsze zadania do wykonania. Dzięki temu dzisiaj możemy wspólnie cieszyć się z sukcesu" - powiedział Dawid Skiba.

"Cieszę się nie tylko ze zwycięstwa moich zawodników, ale i z tego, że rozgrywki Ligi były tak udane. Chciałbym podziękować wszystkim organizatorom poszczególnych etapów, który przyczynili się do tego sukcesu" - powiedział Jan Ludwiczak, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego PLJ.

Rozgrywki Polskiej Ligi Jeździeckiej 2018 odbywały się w 7 etapach, w 7 różnych ośrodkach w całej Polsce: SO Bogusławice, KJK Szary Michałowice, KJ Agro-Handel Śrem, KS Machnice, JKS U Robsonów, ZKS Drzonków i KJ Leśna Wola.

W poszczególnych kategoriach zostało sklasyfikowanych:

·      

w brązowej - 171 zawodników,

·      

w srebrnej - 128 zawodników,

·      

w złotej - 70 zawodników.

W zawodach finałowych w Olszy wzięło udział 250 par, a zmagania w sobotę i niedzielę oglądało ponad dwa tysiące kibiców.

 

 

 

Nie tylko umiejętności jeździeckie, ale i  odporność psychiczna decydowały dziś o zwycięstwie w ostatnim konkursie zespołowym w ramach cyklu.

Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn, w tym cztery pierwsze w tabeli. Już po trzecich przejazdach było wiadomo, że dziś żaden z zespołów nie dowiezie do mety czystego konta. Ostatecznie wygrał Klub Jeździecki Agro-Handel Śrem, w którym na zero parkur pokonało dwóch ostatnich zawodników - doświadczeni Dawid Skiba na Secret Weapon L i Jarosław Skrzyczyński na Arcadiusie 6.

Aż trzy ekipy ukończyły konkurs z wynikiem 12 punktów karnych i o zajętych miejscach decydowały sumy czasów. Na drugim miejscu uplasował się Warszawsko-Mazowiecki Związek Jeździecki, na trzecim KJ Infernal Team, a na czwartym Wielkopolski ZJ.

Nie powiodło się dzisiaj liderom po kwalifikacjach - ekipie KJ Trachy Sośnicowice. Tym samym po drugie z rzędu (a trzecie w czteroletniej historii PLJ) zwycięstwo w cyklu sięgnęła drużyna KJ Agro-Handel Śrem. Dziś w jej barwach, poza Skrzyczyńskim i Skibą, jechali Szymon Tęcza i Arkadiusz Fimmel, a w całym sezonie o punkty walczyli też: Dajana Pawlicka, Wiktor Szała, Maria Stanisławiak, Mściwoj Kiecoń i Matylda Malepszy. 

"Bardzo mnie cieszy zwycięstwo moich zawodników. Dziś postawiliśmy na doświadczenie, ale w całych rozgrywkach dawaliśmy też szansę młodszym zawodnikom. Jako organizatorzy PLJ widzimy pozytywną rolę drużynowych rozgrywek w przygotowaniu młodzieży do przyszłych startów w reprezentacji Polski" - powiedział Jan Ludwiczak z KJ Agro-Handel Śrem - przewodniczący KO Polskiej Ligi Jeździeckiej.

Drugie miejsce w rozgrywkach zajął KJ Trachy Sośnicowice, a trzecie Warszawsko-Mazowiecki Związek Jeździecki.

W niedzielę finały indywidulane PLJ: o 9.45 – Runda Brązowa, o 13.00 – Runda Srebrna, o 16.00 – Runda Złota. Relacja w PLJ TV (strona www.plj.pzj.pl oraz FB i youtube).

 

 

 

Niezwykle emocjonująco zapowiada się Finał Polskiej Ligi Jeździeckiej, który w ten weekend (14 – 16 września) odbędzie się w Olszy. Na dwóch arenach hipodromu KJ Agro-Handel Śrem w zawodach PLJ i dodatkowym turnieju Liga Regionu wystartuje 148 zawodników i 251 koni.

Niedzielne finały będą zwieńczeniem trwających od maja rozgrywek Ligi, na które zakładało się 7 etapów rozgranych w 7 różnych ośrodkach jeździeckich z całej Polski

W najbardziej prestiżowej kategorii Złotej na starcie w Olszy stanie prawie cała aktualna pierwsza dziesiątka, to jest: lider Dawid Skiba, wicelider Jakub Krzyżosiak, zeszłoroczny triumfator, teraz trzeci w tabeli Mściwoj Kiecoń, Dajana Pawlicka, Andrzej Głoskowski, Krzysztof Mazur, Antoni Strzałkowski i mistrz Polski Jarosław Skrzyczyński. Różnice w tabeli są na tyle małe, że praktycznie każdy z nich w Grand Prix może walczyć o zwycięstwo w całym cyklu i główną nagrodę jaką jest samochód VW Up. Punkty w konkursie finałowym,  z trudnym parkurem, liczone są z mnożnikiem 1,5. Nie inaczej będzie w kategorii srebrnej gdzie w tabeli na czele jest też wielu doświadczonych zawodników (pierwsza trójka to: Dawid Skiba, Krzysztof Mazur, Dajana Pawlicka) a nagrodą też jest samochód – Suzuki Celeiro. Rywalizację w niedzielnych finałach Polskiej Ligi Jeździeckiej rozpoczną mniej doświadczeni zawodnicy w kategorii brązowej.

W sobotę po południu odbędzie się finał Drużynowego Pucharu Polski. O zwycięstwo w tej serii walczyć będzie aktualna pierwsza trójka: KJ Trachy Gliwice, KJ Agro-Handel i Warszawsko-Mazowiecki Związek Jeździecki. Szansę, aby wskoczyć na podium mają również ekipy KJ Infernal Team i WLKS Krakus.

Zapraszamy do Olszy. Najważniejsze konkursy będą relacjonowane w PLJTV (na stronie plj.pzj.pl oraz na profilach PLJ na FB i Youtube). 

Więcej informacji o zasadach rozgrywek, wynikach, rankingach oraz nagrodach można znaleźć na www.plj.pzj.pl.

 

Program zawodów Finałowych Polskiej Ligi Jeździeckiej

Piątek 14 września

9.00  Początek zawodów (konkursy N, C i CC na arenie A, konkursy L i P na arenie B,) 

16.30 Konkurs rundy złotej klasy CC (140 cm) 

Sobota 15 września

9.00  Początek zawodów (konkursy N, C i CC i DPP na arenie A, konkursy L i P na arenie B,) 

15.30 Konkurs rundy złotej klasy CC (140 cm) 

17.00 Finał Drużynowego Pucharu Polski – relacja PLJ TV

Niedziela 16 września

Arena B

9.00 – Finał Ligi Regionu (klasa P)

Arena A

10.00 – Finał PLJ Rundy Brązowej (klasa N1) – relacja w PLJ TV

13.00 – Finał PLJ Rundy Srebrnej (Klasa C1) – relacja w PLJ TV

16.00 – Finał PLJ Rundy Złotej (klasa CC1 – Grand Prix) – relacja w PLJ TV

Uwaga, program może ulec zmianie – szczegółowe godziny rozpoczęcia konkursów będą podawane na bieżąco na stronie www.plj.pzj.pl(ikona wyniki on-line).