SZYBKIE LINKI:

Korekta wyników końcowej klasyfikacji - Paweł Spisak XXII miejsce w WEG.

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

15.09.2018

Na oficjalnej stronie WEG Tryon pojawiły się skorygowane ostateczne wyniki indywidualnej rywalizacji WKKW. Po korekcie ostatteczne miejsce Pawła Spisaka w WEG to XXII.

Link do wyników WEG

W poniedziałek w próbie skoków przez przeszkody w rywalizacji WKKW podczas Światowych Igrzysk Jeździeckich w Tryon (USA)  para Paweł Spisak - Banderas pokonała parkur z dwoma błędami.

Generalnie realizację startu głównego w tym roku polskiego reprezentanta należy ocenić jako dobrą. Tryon był kolejnym "startem kontrolnym" w realizacji planu głównego przygotowań polskiej reprezentacyjnej pary do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Wszytko wydaje się być na dobrej drodze. Zaowocowała współpraca z jednym z najwybitniejszych jeźdźców w historii dyscypliny WKKW - Michaelem Jungiem.

Po próbie ujeżdżeniowej Paweł Spisak zajmował 35 pozycje w gronie 83 biorących udział w mistrzowskiej rywalizacji zawodników z bardzo dobrym wynikiem 30.6.

Po bezbłędnej jeździe na przeszkodach próby terenowej i nieznacznym przekroczeniu normy czasu nasza para awanowała aż o 22 pozycje.

Ostatnia próba w skokach przez przeszkody, ze względu na zapowiadane bardzo złe warunki pogodowe została przełożona o jeden dzień. Wypadła  poniżej oczekiwań naszego reprezentanta, ale z pewnością wnioski będą wyciągnięte.

Przed Pawłem Spisakiem kolejny rok realizacji czteroletniego planu przygotowań  Banderasa do najważniejszego startu - w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020 roku. To rok trudnych kwalifikacji do najważniejszej imprezy globu.

Na pierwszym zdjęciu: Paweł Spisak podczas ogladania trasy krosu

Na drugim zdjęciu: trener Michael Jung i Banderas

Start ekipy Pawła Spisaka na tegorocznych Mistrzostwach Świata w WKKW został dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.