SZYBKIE LINKI:

Mateusz Kiempa ze złotym medalem Pucharu Polski WKKW 2018

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

30.09.2018

Po trzech dniach emocjonującej rywalizacji w ramach międzynarodowych i krajowych konkursów WKKW, dziś zakończyły się zawody Baborówko Horse Sale Show. W ramach wydarzenia rozegrany został finał Pucharu Polski WKKW w sześciu kategoriach wiekowych i w kategorii klubowej. Znakomitym wynikiem zakończyła się także trzecia edycja aukcji koni sportowych z predyspozycjami do WKKW i skoków przez przeszkody.

 

W najwyższym konkursie zawodów CIC3* o nagrodę Kuhn Maszyny Rolnicze wygrał drużynowy mistrz olimpijski z 2008 roku, Andreas Dibowski (GER) na koniu WOLFSMOND. Po niezbyt udanym ujeżdżeniu, po którym Dibowski zajmował 10 miejsce w klasyfikacji konkursu, para wykonała znakomite przejazdy w próbie terenowej i w skokach przez przeszkody, żeby ukończyć konkurs na pozycji lidera. Drugie miejsce w konkursie zajęła Anna Siemer (GER) na koniu FRH BUTT'S AVONDALE. Trzecie miejsce zdobył reprezentant Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko, Paweł Warszawski (POL) na koniu ARISTO A-Z. To wielki sukces polskiej pary, dla której był to dopiero drugi start na poziomie 3*.

 

W ramach konkursu CIC3* rozgrywany był finał Pucharu Polski WKKW w kategorii seniorów. Po znakomitej postawie w ciągu całego sezonu złoty medal zdobył Mateusz Kiempa. Zawodnik w klasyfikacji konkursu CIC3* w Baborówku zajął dopiero ósme miejsce, ale komplet punktów zdobyty w eliminacjach przed finałem, pozwolił mu zachować pozycję lidera. Drugie miejsce i srebrny medal Pucharu Polski WKKW zdobyła Joanna Pawlak (KJ Pawlak Equestrian), a miejsce trzecie - Paweł Warszawski (SJ Baborówko).

 

W czołówce konkursu CIC2* o nagrodę Lotto triumfowali reprezentanci Niemiec. Ben Leuwer(GER) z koniem C'EST LA VIE 135objął pierwsze miejsce. Na drugiej pozycji uplasowała się Kari Ingrid Gunzenhäuser (GER) na koniu LET'S DANCE 73, a na trzeciej - Andreas Dibowski (GER) na koniu MAMA'S MAGIC WAY. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w tym konkursie był Paweł Warszawski (POL) na koniu LUCINDA EX ANI 4, który zajął miejsce piąte.

 

Konkurs CIC2* wyłonił zdobywców Pucharu Polski WKKW w kategorii młodych jeźdźców. Złoty medal zdobyła Wiktoria Knap (ZKS Drzonków), która w Baborówku startowała na koniu STERNTALER 67. Amazonka wykazała się dobrą postawą w próbie skoków przez przeszkody i w klasyfikacji końcowej konkursu zajęła wysokie szóste miejsce. Srebrny medal Pucharu Polski WKKW 2018 zdobyła Roksana Fortuniak (KJ Pawlak Equestrian), a medal brązowy trafił do Pauliny Maciejewskiej (ZKS Drzonków).

 

W konkursie CIC1* o nagrodę Duon po piątkowej próbie ujeżdżenia prowadził Paweł Spisak na koniu PACO i pozycji lidera zawodnik nie oddał do dzisiejszego finału. Drugie miejsce w konkursie zajęła Daria Kobiernik (POL) na IDEAL GIRL, a miejsce trzecie - Ben Leuwer(GER) na AVATAR 28.

 

W ramach tego konkursu rozegrany został finał Pucharu Polski WKKW juniorów. Pierwsze miejsce i złoty medal zdobyła Julia Gillmaier (KS Gillmaier). Srebrny medal należy do Heleny Zagały (SKJ WJ Piaseccy Equestrian), a medal brązowy - do Filipa Dziuby (KJ Jaroszówska).

 

W konkursie na poziomie P rozgrywany był finał Pucharu Polski WKKW juniorów młodszych. Złoty medal wygrał Diego Pieniaszek (Pomorska Liga Jeździecka). Drugie miejsce zajęła Gabriela Kozłowska (SJ Baborówko), a miejsce trzecie - Natasza Wostal.

 

Konkurs klasy L rozstrzygnął rywalizację w ramach Pucharu Polski WKKW w kategorii młodzików i amatorów. Wśród młodzików złoty medal zdobyła Julia Witkowska (SKJ Beckersport Raszyn), srebrny medal trafił do Pauliny Kiempy (HKS Lotna Słupsk), a medal brązowy - do Zofii Michalak (bez przynależności klubowej). W kategorii amatorów pierwsze miejsce w Pucharze Polski WKKW zdobyła Magda Mirosz (SKJ Grobice). Miejsce drugie zajęła Julia Bronś (KJ Pawlak Equestrian), a miejsce trzecie - Weronika Mikołajczak (RKJ Raszyn).

 

W ramach Baborówko Horse Sale Show odbyła się trzecia edycja aukcji koni sportowych. 10 spośród 16 koni znalazło nowych właścicieli, a wiele z nich zostało zakupionych do zagranicznych stajni sportowych.

 

Więcej informacji na:

www.bhss.baborowko.pl

https://www.facebook.com/BaborowkoHorseSaleShow/

https://www.instagram.com/eventing_baborowko/

https://www.youtube.com/channel/UCzfmxVHAbNS8XdcFRmYTV6g