SZYBKIE LINKI:

CSI2* WAGO Wrocław

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

03.10.2018
Grand Prix CSI2* WAGO Wrocław, zaliczane do światowego rankingu wygrał Adam Grzegorzewski na Okarino. 
 
Na starcie najważniejszego konkursu zawodów we Wrocławiu stanęło 38 par. Do rozgrywki dostało się pięciu zawodników, w tym czterech z Polski. Wszyscy nasi reprezentanci zaliczyli double clear, więc o wygranej decydował najszybszy przejazd. Prowadzenie w konkursie objął trzeci zawodnik w rozgrywce, Kamil Grzelczyk na Wibaro, który uzyskał czas 39.84 sekundy. Jednak jadący jako ostatni, 20-letni Adam Grzegorzewski na Okarino, w świetnym stylu przeciął celowniki niecałą sekundę szybciej. 
 
Trzecie miejsce zajął Krzysztof Ludwiczak na Nordwindzie, a czwarte Maciej Kostrzewski na Chico Hippica. 
 
Finał średniej rundy należał do juniorki, Dalii Lehmann, która dosiadała klaczy Silver Star. Drugie miejsce zajął Adam Grzegorzewski na Torpedo Des Forets, a trzecie Marvin Jungel (GER) na Chica Tania. 
 
Zuzanna Kucharska na Vulkana 6 sięgnęła po zwycięstwo w finale małej rundy. Druga była Oliwia Malińska na Volstrupgaard’s Comet, a trzecia Martyna Zielińska na Rexonea P.
 
Finał młodych koni należał do Lucky Star, którego dosiadał Jarosław Skrzyczyński. Koń ten w ciągu zawodów we Wrocławiu aż trzy razy pokonywał wszystkich swoich rywali. Drugi był Comodeus P pod Hubertem Kierznowskim, a trzeci Haston Nita pod Sławomirem Uchwatem. 
 
Fot. Asia Bręklewicz

 

 

 

Już w ten weekend (5-7) w hali WTWK na Partynicach we Wrocławiu odbędą się zawody w skokach przez przeszkody WAGO CSI2*.

Po trzech udanych edycjach zawodów WAGO CSN w hali WTWK na Partynicach ich organizator - KS Jumping Events - zdecydował się pójść o krok do przodu i rozegrać imprezę w randze międzynarodowej. Weźmie w niej udział 100 zawodników z 4 państw na 160 koniach. Będą to między innymi: mistrz Polski - Jarosław Skrzyczyński, wielokrotni zwycięzcy Grand Prix Michael Kolz i Philiipp Shober z Niemiec, czy olimpijczyk z Rio Omer Karaevli z Turcji. 

Najważniejszy konkurs zawodów - niedzielne Grand Prix zaliczane będzie do światowego rankingu. Nie mniej ciekawie zapowiada się sobotni konkurs WAGO Bariery. Łącznie przez trzy dni zostanie rozegranych 13 konkursów międzynarodowych w skokach przez przeszkody.

W sobotę odbędzie się pokaz KÜR (program dowolny do muzyki) w wykonaniu mistrzów Polski w ujeżdżeniu – Katarzyny Milczarek i Dżeko. W niedzielę przed Grand Prix będzie można obejrzeć Red Simon Wild West Show.

Piątek - 5 października

·      

od 9.00 do 18.00 - konkursy w skokach przez przeszkody

Sobota - 6 października

·      

od 9.00 - konkursy w skokach przez przeszkody

·      

14.30 – Duża Runda - konkurs 140 cm na punkty i czas.

·      

16.15 - KÜR - koński taniec - pokaz ujeżdżenia do muzyki w wykonaniu mistrzyni Polski Katarzyny Milczarek

17.00 – WAGO Bariery

Niedziela - 7 października

·      

8.00 – Finał Małej Rundy (125 cm - dwufazowy)

·      

10.00 – Finał młodych koni – NTB Talent 2018 (120/130 cm z rozgrywką)

·      

12.00 – Finał Średniej Rundy (135 cm na punkty i czas)

·       

15.00 - Red Siamon Wild West Show

·      

16.00 – Grand Prix Wrocławia (145 cm, z rozgrywką, zaliczany do FEI Longines Rankings).

 

Szczegółowy program na bieżąco na www.csiwroclaw.pl

Relację z zawodów będzie można oglądać w sobotę i niedzielę w TSTV na www.tylkoskoki.pl

 

Na zdjęciu Jaroslaw Skrzyczyński na Jerico podczas zeszłorocznego triumfu w Grand Prix WAGO CSN.