SZYBKIE LINKI:

I Etapa PLJ Biskupiec

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

27.04.2019

"Grand Prix Polskiej Ligi Jeździeckiej w klubie Lotar Biskupiec wygrał Jarosław Skrzyczyński z KJ Agro-Handel Śrem na koniu Jerico. 

 

W głównym konkursie pierwszego etapu Polskiej Ligi Jeździeckiej wzięło udział 19 par, z czego 4 pokonały bezbłędnie parkur składający się z 13 przeszkód i 16 skoków. W rozgrywce, Jarosław Skrzyczyński wyprzedził o ponad dwie sekundy Łukasza Jończyka, który startował na koniu Ulysse de Granderie. 

- Nie ukrywam, że wjeżdżając na parkur wiedziałem, co zrobili rywale. Zaplanowałem ażeby pojechać szybko, ale bez zbędnego ryzyka. Kiedy minąłem celowniki mety, przez chwilę zwątpiłem czy czas który uzyskałem wystarczy. Okazało się, że jestem zwycięzcą - powiedział Jarosław Skrzyczyński. 

 

Trzecie miejsce zajął zeszłoroczny triumfator dwóch kategorii Ligi, Dawid Skiba z KJ Agro-Handel Śrem, który startował na debiutującym w konkursie Grand Prix koniu Secret Weapon L. Najszybszy był Wojciech Dahlke na A Quite, ale on bardzo krótki najazd na przedostatnią przeszkodę przypłacił dwoma błędami. 

W finale rundy srebrnej najlepszy był Dawid Skiba na koniu La Vulkano L, a rundę brązową wygrała 15-latka, która tak dobrze pojechała wczoraj w rozgrywce Drużynowego Pucharu Polski, Iga Biegalska z Sopockiego Klubu Jeździeckiego na klaczy Cardhu. 

 

Wyniki i rankingi dostępne na stronie: www.plj.pzj.pl 

 

KJ Lotar Biskupiec po raz pierwszy organizował zawody zaliczane do PLJ. Założycielka klubu, Pani Agnieszka Kwiatkowska, jej rodzice i zespół, zasłużył na słowa uznania, które wyrażali wszyscy uczestnicy i kibice tych zawodów.

 

Drugi etap Polskiej Ligi Jeździeckiej odbędzie się w przyszły weekend w Stadzie Ogierów w Bogusławicach."

 

Fot. Świat Koni

 

Sporo dramaturgii towarzyszyło pierwszemu w tym sezonie konkursowi Drużynowego Pucharu Polski w ramach zawodów Polskiej Ligi Jeździeckiej.

Zwyciężyły amazonki Sopockiego Klubu Jeździeckiego.

W rundzie podstawowej wiele pięknych, bezbłędnych przejazdów mieszało się z eliminacjami. To pokazuje, jaka specyfika wiąże się z emocjonującą walką w drużynie. Ubiegłoroczni zwycięzcy cyklu, klub Agro-Handel Śrem, już po pierwszych trzech przejazdach zapewnił sobie zerowe konto. W czwartej rundzie dołączyli jeszcze do niego zawodnicy Infernal Team i młode amazonki Sopockiego Klubu Jeździeckiego. To właśnie one cieszyły się ze zwycięstwa. W rozgrywce wystartowała 13-letnia Iga Biegalska na doświadczonej Doravelli. Jechała po Dawidzie Skibie z Agro-Handlu i w żaden sposób nie speszyła się dobrym przejazdem tego utytułowanego zawodnika. - Chciałam pojechać jak najlepiej dla naszego zespołu. Było to trochę stresujące, jednak przed rozgrywką wierzyłam, że dam radę - powiedziała Iga Biegalska. Dziś triumf świętowały z nią: Aleksandra Kozłowska, Zuzanna Golicka i Joanna Tejchman-Konarzewska.

Drugie miejsce zajął Agro Handel Śrem w składzie: Szymon Tęcza, Wiktor Szała, Dawid Skiba i Mściwoj Kiecoń, a trzecie Infernal Team: Anna Białas, Patryk Mordaka, Nina Milczarek i Filip Babiak.

Konkurs dużej rundy wygrał już po raz drugi na tych zawodach Wojciech Dahlke na A Quite.

To z pewnością stawia go w roli faworyta jutrzejszego Grand Prix.

Wyniki - https://zawodykonne.com/zawody/tarantevents/621/8064

Fot. Anna Pawlak/Świat Koni