SZYBKIE LINKI:

Z łezką w oku - PLJ Bogusławice

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

02.05.2019

Drugi etap PLJ 2019 miał dobrą obsadę i stał na wysokim poziomie sportowym. Wygrana Kubiaka ucieszyła kibiców z Bogusławic.

W rozegranym przy komplecie publiczności konkursie Grand Prix PLJ w Bogusławicach wystartowało 19 par, ale tylko trzy z nich pokonały bezbłędnie trudny technicznie parkur. W rozgrywce najlepszy okazał się Grzegorz Kubiak na koniu Szuler.

„To było dla mnie duże przeżycie, ponownie wystartować i wygrać przed publicznością w Bogusławicach. Muszę szczerze powiedzieć, że kiedy zapowiedział mnie spiker i przypomniał kibicom moje początki i późniejsze sukcesy, to zakręciła mi się łezka w oku” – powiedział ośmiokrotny mistrz Polski Grzegorz Kubiak, którego początek kariery i pierwsze sukcesy odnoszone w latach osiemdziesiątych związane są ze Stadem Ogierów w Bogusławicach i dyrektorem Andrzejem Osadzińskim, którego (i jego żony Barbary) Memoriał rozegrano dziś w Grand Prix po raz trzydziesty.

Drugie miejsce zajął Artur Kufel na koniu Elano, a trzecie reprezentantka gospodarzy, zeszłoroczna triumfatorka, Adrianna Ostrowska na Elbero H. 

Liderem PLJ w kategorii złotej został Mściwoj Kiecoń, który dziś z czterema punktami i najlepszym czasem rundy podstawowej zajął 4. miejsce.

Kategorie srebrną i brązową wygrali Dawid Skiba na Vulkano L i Anna Białas na Gery i oni są liderami tych klas w PLJ.

W sobotę konkurs Drużynowego Pucharu Polski wygrała ekipa KJ Agro-Handel w składzie: Szymon Tęcza, Wiktor Szała, Dawid Skiba i Mściwoj Kiecoń. 

W zawodach PLJ i konkursach regionalnych w Bogusławicach wzięło udział 220 koni.

„Bardzo cieszy nas frekwencja i wysoki poziom sportowy, szkoda że ze względu na stosunkowo krótki dzień na początku maja nie można było przyjąć wszystkich chętnych” – powiedział organizator Jacek Ostrowski.

„Drugi etap i znowu bardzo dobra frekwencja, świetnie przygotowani jeźdźcy i dobrze skaczące konie. Już teraz wiemy, że nie inaczej będzie za dwa tygodnie w Michałowicach (już dziś zgłoszonych jest 200 par – przyp. red.). To pokazuje, że warto rozwijać rozgrywki PLJ i dbać o ich wysoki poziom organizacyjny” – dodał przewodniczący KO Polskiej Ligi Jeździeckiej Jan Ludwiczak z KJ Agro-Handel Śrem.

Rankingi na www.plj.pzj.pl

Fot. Damian Pacholczyk

 

Drugi etap rozgrywek Polskiej Ligi Jeździeckiej rozpocznie się już w ten piątek w Stadzie Ogierów w Bogusławicach. Lista zgłoszeń obejmuje ponad 200 par, które rywalizować będą od piątku do niedzieli w konkursach Rundy Brązowej (120 cm), Rundy Srebrnej (130 cm), Rundy Złotej (140 cm), a także w Drużynowym Pucharze Polski.

Dodatkowo w programie znajdują się konkursy regionalne i runda koni 5-letnich, będąca eliminacją do Mistrzostw Polski Młodych Koni.

Swój udział w zawodach potwierdzili świetni jeźdźcy, jak chociażby lider kategorii srebrnej i trzeci w kategorii złotej - Dawid Skiba z KJ Agro-Handel Śrem, a także jego klubowi koledzy - Mściwoj Kiecoń czy Andrzej Głoskowski. Kibice będą mogli również zobaczyć m.in. Adriannę Ostrowską, Michała Tyszko, Dajanę Pawlicką, Darię Kobiernik, Weronikę Minkiewicz czy Paulinę i Łukasza Kozę.