SZYBKIE LINKI:

Skoki - Kategorie Młodzieżowe - Przygotowania do ME - FEI Youth Nations Cup

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

30.05.2019

Trzecie miejsce Reprezentacji Polski Juniorów w Konkursie o Puchar Narodów w holenderskim Wierden.

W drugim kontrolnym starcie Narodowej Reprezentacji Polski Juniorów w Skokach przez Przeszkody Trener Kadry Narodowej Zbigniew Kaczorowski wypróbował kolejne trzy pary. I tym razem start kontrolny przygotowujący do  tegorocznych Mistrzostw Europy w Skokach Przez Przeszkody oraz w cyklu FEI Youth Nayions Cup Series wypadł pomyślnie.

Wyniki PN Wierden

Start polskich reprezentacji w Wierden został dofinasowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki kwotą 27 930 PLN.

Łukasz Jankowski

 

Drugie miejsce Reprezentacji Polski Juniorów w Konkursie o Puchar Narodów.

Rozpoczęły się bezpośrednie przygotowania narodowych reprezentacji kategorii młodzieżowych do tegorocznych Mistrzostw Europy w Skokach Przez Przeszkody.

Na pierwszy start kontrolny dla Reprezentacji Polski Juniorów, Dzieci i Jeźdźców na Kucach zostały wyznaczone zawody CSIO w austriackim Lamprechtshausen.

Konkursami sprawdzającymi stan przygotowań są drużynowe konkursy o Puchar Narodów i konkursy Grand Prix poszczególnych kategorii wiekowych. W Lamprechtschausen Polska nie wystawiła reprezentacji Młodych Jeźdźców. W tej kategorii jedynie Monika Grundkowska ma za sobą start kontrolny w CSI3 Mannheim, który był dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki kwotą 2435.00 PLN.

W kategorii Juniorów Reprezentacja Polski pierwszy start kontrolny był bardzo udany, bowiem zakończył się drugim miejscem w konkursie o Puchar Narodów.

Przygotowania do Mistrzostw Europy oparte sa o starty kontrolne w zawodach należących do cyklu FEI Youth Nayions Cup Series. Finał tej serii bedzie miał miejsce w belgijskim Oppglabbeek (26-29.09.2019 r.).

Start polskich reprezentacji w Lamprechtshausen został dofinasowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki kwotą 46 785 PLN.

Łukasz Jankowski