SZYBKIE LINKI:

Skoki - Seniorzy - Walka o olimpijski awans - CSIO Uggerhalne

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

25.05.2019

NASZA DRUŻYNA DRUGA W DUŃSKIM PUCHARZE NARODÓW

Polska Narodowa Reprezentacja w Skokach Przez Przeszkody po drugim miejscu w norweskim Drammen, powtarza ten sam wynik tym samym składem w duńskim Uggerhalme. Oznacza to pewne prowadzenie w Grupie D Eliminacji Divison II Europe FEI Longines Nations Cup Series.

To zdecydowanie przybliża nas do awansu do ateńskiego Finału Divison II Europe FEI Longines Nations Cup Series, w którym dwa pierwsze miejsca premiowane są do tegorocznego barcelońskiego Światowego Finału FEI Longines Nations Cup Series. 

W przypadku niepowodzenia w Specjalnym Drużynowym Kwalifikacyjnym Konkursie do IO w Tokio w Moskwie dla GRUPY C FEI – Barcelona będzie drugą szansą na olimpijski awans.

 

Start Polaków w Uggerhalne dofinasowany był przez Ministerstwo Sportu i Turystyki kwotą 45 000 PLN.

 

 

DRUGIE MIEJSCE REPREZENTACJI POLSKI W NORWESKIM PUCHARZE NARODÓW

W tym roku najważniejszym zadaniem dla reprezentacji Polski Seniorów w Skokach przez Przeszkody jest wywalczenie awansu do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Dwie drogi prowadza do tego celu.

Pierwsza to Specjalny Drużynowy Konkurs Kwalifikacyjny FEI do Igrzysk Olimpijskich w Moskwie (28-30.06.2019 r.) dla Grupy C1, w którym wygrana daje awans do Tokio.

Druga możliwość w przypadku niepowodzenia w Moskwie to odpowiednio wysokie miejsce (za drużynami, które już wcześniej uzyskają awans do IO) w barcelońskim Finale Longines FEI Nations Cup Series (3-6.10.2019 r.).

Ale droga do Barcelony jest długa i prowadzi przez Ateny (Finał Dywizji II Europy), do których będzie można pojechać, jeżeli zajmie się I lub II miejsce w grupie D eliminacji Dywizji II Europy FEI Longines Nations Cup Series.

W tejże grupie podczas trzech CSIO (Drammen-17.05., Uggerhalne- 25.05., Jarvenpaa- 07.07.)  rywalizują Polska, Dania, Norwegia, Finlandia i Luksemburg.

Podobnie z Aten do Barcelony kwalifikują się dwie najlepsze drużyny.

Gdyby nie powiodło się w Moskwie i w Atenach pozostaje walka o miejsce reprezentanta Polski poprzez Indywidualny Ranking Olimpijski FEI. Dwa pierwsze miejsca w tym rankingu premiowane są awansem do Tokio.

Oprócz tego w tym roku przed reprezentacją Polski postawiono zadanie wywalczenia miejsca w pierwszej dziesiątce Mistrzostw Europy w Rotterdamie (19-25.08.).

Pierwsze starcie w walce o olimpijski awans naszej reprezentacji poprzez Barcelonę miało miejsce w konkursie o Puchar Narodów w Drammen.

Polacy zajmując drugie miejsce za Irlandią wygrali pierwszy konkurs eliminacyjny grupy D FEI Nations Cup Dyvision II Europe. Pierwszy bardzo duży krok w drodze do Tokio przez Barcelonę został wykonany.

Trener Kadry Narodowej Seniorów Rudolf Mrugała wytypował nastepujący skład: Krzysztof Ludwiczak, Andrzej Opłatek, Jan Bobik i Wojciech Wojcianiec.

Zawodnicy po raz pierwszy wystąpili we frakach o zastrzeżonym wyłącznie dla startów Narodowej Reprezentacji wzorze. Ich zakup został sfinansowany przez Polski Związek Jeździecki.

Start Reprezentacji Polski w Drammen dofinansowany został przez Ministerstwo Sportu i Turystyki kwotą 43 720 PLN.

Łukasz Jankowski