SZYBKIE LINKI:

Z Baborówka do Tokio

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

24.05.2019

Pierwszy raz od Igrzysk Olimpijskich w Anetach w 2004 roku Polska będzie miała szansę zawalczyć drużynowo o medal olimpijski. Zespół pod wodzą trenera Kadry WKKW Marcina Konarskiego w składzie: Mariusz Kleniuk i Winona, Joanna Pawlak i Fantastic Frieda, Paweł Spisak i Banderas, Paweł Warszawski i Aristo A-Z dziś podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko zdobył Kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

 

Polski zespół zaprezentował przed publicznością w Baborówku doskonałą formę i już od pierwszego dnia rywalizacji prowadził w konkursie CCIO4*-L, w ramach którego rozgrywana była Kwalifikacja do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

 

Rywalami Polaków były drużyny z Rosji i Białorusi, które po wczorajszej próbie terenowej zostały zdekompletowane. Polacy jednak nie mogli pozwolić sobie na dekoncentrację, bo we wczorajszej próbie terenowej z dalszej rywalizacji wycofał się Mariusz Kleniuk i Winona, dlatego dzisiaj wszyscy zawodnicy musieli ukończyć próbę skoków.

 

Polacy zadanie to wykonali doskonale. W klasyfikacji końcowej konkursu CCIO4*-L o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza, puchar Lotto w czołówce było niemal w całości biało-czerwono: Paweł Spisak (POL) na Banderasie zajął pierwsze miejsce, drugie miejsce wywalczył mistrz świata i dwukrotny złoty medalista olimpijski Michael Jung (GER) na koniu Fischerchipmunk FRH, a trzecie – Jan Kamiński (POL) i Jard. Kolejne miejsca zajęli Joanna Pawlak (POL) na Fantastic Friedzie (miejsce czwarte) i Paweł Warszawski (POL) na Aristo A-Z (miejsce piąte).

 

W konkursie CCI4*-S o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza, w którym łączna pula nagród wyniosła 325 000 PLN, po trzech dniach rywalizacji pierwsze miejsce wywalczył Andreas Dibowski (GER) na koniu Corrida FRH, inkasując jednocześnie 100 000 PLN premii dla zwycięzcy. Drugie miejsce zajął Andreas Ostholt (GER) na koniu Corvette 31, a trzecie – Peter Thomsen (GER) na koniu Horsware Nobleman.

 

Najlepszą parą konkursu CCI3*-S puchar Kuhn Maszyny Rolnicze został Jan Kamiński (POL) i Senior, broniąc pierwszą pozycję, z którą wczoraj ukończył próbę terenową. Drugą pozycję zajęła Nadine Marzahl (GER) i Vally K, a trzecią – Merle Wewer (GER) i Captain Hero.

 

Wczoraj zakończyła się rywalizacja w konkursie CCI2*-S puchar Duon Dystrybucja. Pierwsze miejsce należy do Vanessy Bolting (GER) z koniem Ready To Go W, drugie miejsce – do Leoni Kuhlmann (GER) z koniem Hidalgo 179, a trzecie – do Julii Gillmaier (POL) i Red Sunrise 2.

 

Wczoraj swoje rozstrzygnięcie miał także konkurs CCIYH2*-S puchar Stadnina Kunowo dla młodych koni 6-letnich. Tutaj najlepszy był Miroslav Prihoda jr (CZE) z koniem polskiej hodowli Eldorado. Drugą pozycję wywalczyła Sabrina Labes (GER) z koniem Sparta’s Prince, a trzecią – Rebecca-Juana Gerken (GER) z koniem Fame 227.

 

Więcej informacji na www.festiwal.baborowko.pl

 

 

Reprezentanci Polski zaprezentowali bardzo dobrą formę w dzisiejszych próbach terenowych podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko. Polska drużyna jest liderem w walce o awans do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

 

W najtrudniejszym konkursie zawodów CCIO4*-L po próbie terenowej na pierwszej pozycji utrzymał się Paweł Spisak (POL) z koniem Banderas. Para jako jedyna pokonała w normie czasu trudny cross o długości ok. 5700m oraz niemal 40 przeszkód. Na drugiej pozycji konkurs ukończył dwukrotny złoty olimpijczyk Michael Jung (GER) z koniem Fischerchipmunk FRH. Trzecie miejsce po drugim dniu rywalizacji należy do Jana Kamińskiego (POL) z koniem Jard.

 

W ramach konkursu CCIO4*-L rozgrywana jest Kwalifikacja do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, o którą walczy także polska drużyna. Rywalami Polaków byli Białorusini i Rosjanie, ale obie drużyny straciły możliwość dalszej rywalizacji z powodu niewystarczającej liczby reprezentantów w drużynie (w skład drużyny muszą wchodzić trzy pary). Wczoraj białoruski zawodnik Alexander Zelendo (BLR) został wyeliminowany z dalszych rozgrywek, a dziś Hanna Nemtsava (BLR) wycofała się z konkursu. Z kolei Rosjanie wystawili do rywalizacji tylko trzy pary (każdy kraj mógł zgłosić cztery), a dziś Aleksandr Markov (RUS) został wyeliminowany z konkursu.

 

Mimo braku rywali, Polacy nie mogą jednak stracić koncentracji. Dziś Mariusz Kleniuk z Winoną przerwali swój przejazd w próbie terenowej, dlatego w dalszej rywalizacji biorą udział już tylko trzy pary. Jutro Joanna Pawlak z Fantastic Friedą, Paweł Spisak z Banderasem i Paweł Warszawski z Aristo A-Z muszą zostać zaakceptowani w przeglądzie weterynaryjnym oraz ukończyć wymagającą próbę skoków przez przeszkody. Będzie ona na pewno dużym wyzwaniem dla koni, które muszą się zregenerować po dzisiejszym trudnym crossie. 

 

W konkursie CCI4*-S z najwyższą w Baborówku pulą nagród o wysokości 325 000 PLN prowadzi Andreas Dibowski (GER) na koniu FRH Butts Avedon. Na drugiej pozycji uplasował się po crossie Andreas Ostholt (GER) na koniu Corvette 31, a na trzeciej – Michael Jung (GER) na koniu Highlighter. Najwyżej uplasowanym Polakiem w tym konkursie jest Mateusz Kiempa (POL) na koniu Lassban Radovix (miejsce 9).

 

Pierwszą pozycję w konkursie CCI3*-S po próbie terenowej zajmuje Jan Kamiński (POL) z koniem Senior. Drugie miejsce objął Ksawery Śniegucki (POL) z koniem Rarashek, a trzecie – Johan Lindin (SWE) i Zuma.

 

Dziś zakończyła się rywalizacja w konkursie CCI2*-S. Tutaj w czołówce bez zmian; pierwsze miejsce należy do Vanessy Bolting (GER) z koniem Ready To Go, drugie miejsce – do Leoni Kuhlmann (GER) z koniem Hidalgo 179, a trzecie – do Julii Gillmaier (POL) i Red Sunrise 2.

 

Za nami także rozstrzygnięcie konkursu CCIYH2*-S dla młodych koni 6-letnich. Tutaj najlepszy był Jaroslaw Prihoda jr (CZE) z koniem Eldorado. Drugą pozycję wywalczyła Sabrina Labes (GER) z koniem Sparta’s Prince, a trzecią – Rebecca-Juana Gerken (GER) z koniem Fame 227.

 

Jutro swoje rozstrzygnięcia będą miały najtrudniejsze konkursy zawodów – CCIO4*-L, CCIO4*-S, CCIO3*-S. Jutro dowiemy się także, czy Polska wystawi swoją reprezentację na Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 roku.

 

Zawodnicy w Baborówku walczą o rekordową pulę nagród finansowych (wyższą niż zeszłoroczny rekord). Dzięki wsparciu mecenasa zawodów – pana Romana Roszkiewicza – łączna pula nagród finansowych w konkursach międzynarodowych wynosi 465 000 PLN. W konkursie CCIO4*-L łączna pula wyniesie ona 85 000 PLN, z czego 60 000 PLN przypadnie trzem najlepszym zespołom w klasyfikacji drużynowej. Najwyższą premię zainkasuje natomiast zwycięzca CCI4*-S – będzie to aż 100 000 PLN, a łączna pula nagród w tym konkursie wyniesie 325 000 zł.

 

Sportowe emocje to oczywiście nie wszystko w Baborówku. Do udziału w Festiwalu organizatorzy zachęcają nie tylko kibiców jeździectwa, ale także młodzież, rodziny z dziećmi i seniorów. W niedzielę, 26 maja, na głównym hipodromie o godz. 12.30 rozpoczną się pokazy.W programie zaplanowano konkurs specjalny – sztafetę zaprzęg-samochód, jeździecki pokaz kaskaderski La Pattat stunt show oraz agility i frisbee, czyli akrobacje w wykonaniu psów.

 

Na terenie Ośrodka Jeździeckiego Pałac Baborówko powstanie strefa dla dzieci z atrakcjami przygotowanymi przez m.in. Szamotulski Ośrodek Kultury, Straż Pożarną czy Nadleśnictwo Pniewy, Wydawnictwo Media Rodzina. Organizatorzy zachęcają także do zakupów na kiermaszu regionalnych produktów oraz na stoiskach z akcesoriami jeździeckimi.

 

Więcej informacji na www.festiwal.baborowko.pl.

 

 

Na Festiwalu Jeździeckim Baborówko odbyły się  próby ujeżdżenia. Dzisiaj zawodnicy klas CCIO4*-L, CCI4*-S, CCI3*-S oraz CCI2*-S zmierzą się z próbami terenowymi. W Baborówku pogoda sprzyja, ale organizatorzy i gospodarz toru, Lars Christensson, przed zawodnikami nie postawili łatwego zadania na crossie. Zawodnicy będą mierzyć się m.in. z nową przeszkodą wodną.

 

W najtrudniejszym konkursie zawodów CCIO4*- L zawodnicy  będą musieli pokonać 5700m i wykonać do 40 skoków Po próbie ujeżdżenia pierwszą pozycję ex aequo zajmują Paweł Spisak (POL) na Banderasie i Michael Jung (GER) na Fischerchipmunk FRH.

 

Spisak to lider polskiej drużyny w walce o kwalifikację olimpijską, która rozgrywana jest właśnie w ramach konkursu CCIO4*-L. Polska drużyna zaprezentowała bardzo dobrą postawę i prowadzi w klasyfikacji po pierwszej próbie. Wynik polskiej drużyny w składzie: Mariusz Kleniuk i Winona, Joanna Pawlak i Fantastic Frieda, Paweł Spisak i Banderas oraz Paweł Warszawski i Aristo A-Z – to 93 punkty karne.

 

Drugie miejsce zajmuje reprezentacja Białorusi z 122,2 punktami karnymi. Jej skład został  jednak osłabiony – z dalszej rywalizacji wyeliminowany została para Aleksander Zelenko (BLR) i Vertikt. Miejsce trzecie zajmuje reprezentacja Rosji, mając na koncie 114 punktów karnych.

 

W konkursie CCI4*-S, w której łączna pula nagród wynosi 320 000 PLN, prowadzenie po ujeżdżeniu objął Andreas Ostholt (GER) na koniu Corvette 31. Najlepszym Polakiem w tym konkursie jest Mateusz Kiempa na koniu Lassban Radovix.

 

W konkursie CCI3*-S prowadzenie utrzymał Johan Lundin (SWE) i koń Callameno. Najlepszym Polakiem w tym konkursie jest po próbie ujeżdżenia Michał Knap na koniu Valando 2.

 

W ramach konkursu CCI2*-S rozegrane zostały próby ujeżdżenia i skoków. Tutaj pierwszą pozycję objęła Vanessa Bolting na koniu Ready To Go, a najwyżej sklasyfikowaną Polką jest Julia Gillmaier na koniu Red Sunrise 2.

 

Po próbach ujeżdżenia i skoków są także pary konkursu CCIYH2*-S dla młodych koni 6-letnich. Tutaj na prowadzeniu jest Miroslaw Prihoda Jr (CZE) na koniu Eldorado. Najlepsza polska para to Aurelia Drywa i koń Iwan.

 

Zawodnicy w Baborówku walczą o rekordową pulę nagród finansowych (wyższą niż zeszłoroczny rekord). Dzięki wsparciu mecenasa zawodów – pana Romana Roszkiewicza – łączna pula nagród finansowych w konkursach międzynarodowych wynosi 465 000 PLN. W konkursie CCIO4*-L łączna pula wyniesie ona 85 000 PLN, z czego 60 000 PLN przypadnie trzem najlepszym zespołom w klasyfikacji drużynowej. Najwyższą premię zainkasuje natomiast zwycięzca CCI4*-S – będzie to aż 100 000 PLN, a łączna pula nagród w tym konkursie wyniesie 325 000 zł.

 

Sportowe emocje to oczywiście nie wszystko w Baborówku. Do udziału w Festiwalu organizatorzy zachęcają nie tylko kibiców jeździectwa, ale także młodzież, rodziny z dziećmi i seniorów. W niedzielę, 26 maja, na głównym hipodromie o godz. 12.30 rozpoczną się pokazy.W programie zaplanowano konkurs specjalny – sztafetę zaprzęg-samochód, jeździecki pokaz kaskaderski La Pattat stunt show oraz agility i frisbee, czyli akrobacje w wykonaniu psów.

 

Na terenie Ośrodka Jeździeckiego Pałac Baborówko powstanie strefa dla dzieci z atrakcjami przygotowanymi przez m.in. Szamotulski Ośrodek Kultury, Straż Pożarną czy Nadleśnictwo Pniewy, Wydawnictwo Media Rodzina. Organizatorzy zachęcają także do zakupów na kiermaszu regionalnych produktóworaz na stoiskach z akcesoriami jeździeckimi.

 

Więcej informacji na www.festiwal.baborowko.pl.

 

 

Za nami pierwszy dzień Festiwalu Jeździeckiego Baborówko i pierwsza połowa przejazdów w próbach ujeżdżenia międzynarodowych konkursów CCI4*-S, CCI3*-S, CCI2*-S.

Jutro odbędzie się druga część przejazdów w tym konkursach, a także próba ujeżdżenia w konkursie CCIO4*-L, który jest Kwalifikacją do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

Dziś zakończyły się też próby ujeżdżenia konkursu dla młodych koni 6-letnich CCIYH2*-S oraz konkurs regionalny na poziomie L.

W konkursie CCI4*-S, w którym zawodnicy walczą o najwyższą w Baborówku pulę nagród o wysokości 325 000 PLN (aż 100 000 PLN z tej puli przypadnie zwycięzcy), na pierwszym miejscu na ten moment uplasował się reprezentant Niemiec – Andreas Ostholt z koniem Corvette 31. Najlepszym Polakiem po pierwszej części ujeżdżenia jest reprezentant gospodarzy – Paweł Warszawski, który w tym konkursie prezentuje się w klaczą Lucinda Ex Ani.

W konkursie CCI3*-S na pierwszej pozycji jest obecnie szwedzki zawodnik Johan Lundin i koń Callameno. Po pierwszej części ujeżdżenia najlepszym Polakiem w tym konkursie jest Jan Kamiński na koniu Senior.

W pierwszej części konkursu CCI2*-S najlepiej poradziła sobie polska para Mateusz Kiempa i Pitagoras. Drugie miejsce obejmuje na ten moment reprezentantka Niemiec – Vanessa Bolting na koniu Baumann’s Filou, a miejsce trzecie – reprezentantka gospodarzy Gabriela Kozłowska i Dinin Chosen.

W konkursie dla młodych koni CCIYH2*-S najlepsza po ujeżdżeniu jest Rebeca-Juana Gerken i Fame 227. Najlepsza polska para w tym konkursie to Marta Dziak-Gierlicz i Constanza.

W piątek o godz. 11.30 startuje próba ujeżdżenia w najtrudniejszym konkursie Festiwalu, w ramach którego rozgrywana będzie Kwalifikacja Olimpijska – CCIO4*-L. O awans olimpijski będzie walczyć także polska drużyna. Polskie barwy będzie reprezentować czworo zawodników: Mariusz Kleniuk na koniu Winona, Joanna Pawlak na koniu Fantastic Frieda, Paweł Spisak na koniu Banderas oraz Paweł Warszawski na koniu Aristo A-Z. Do końcowego rankingu będą liczyły się wyniki trzech par, które najlepiej poradzą sobie w trzech próbach: ujeżdżeniu, próbie terenowej i skokach przez przeszkody. Podczas sobotniej (25 maja) próby terenowej organizatorzy zachęcają kibiców do aktywnego dopingu polskiej drużyny oraz zabrania biało-czerwonych elementów stroju i polskich flag. Rywalami Polaków w walce o bilet do Tokio w 2020 roku będą drużyny z Rosji i Białorusi.

Zawodnicy w Baborówku walczą o rekordową pulę nagród finansowych (wyższą niż zeszłoroczny rekord). Dzięki wsparciu mecenasa zawodów – pana Romana Roszkiewicza – łączna pula nagród finansowych w konkursach międzynarodowych wynosi 465 000 PLN. W konkursie CCIO4*-L łączna pula wyniesie ona 85 000 PLN, z czego 60 000 PLN przypadnie trzem najlepszym zespołom w klasyfikacji drużynowej. Najwyższą premię zainkasuje natomiast zwycięzca CCI4*-S – będzie to aż 100 000 PLN, a łączna pula nagród w tym konkursie wyniesie 325 000 zł.

Sportowe emocje to oczywiście nie wszystko w Baborówku. Do udziału w Festiwalu organizatorzy zachęcają nie tylko kibiców jeździectwa, ale także młodzież, rodziny z dziećmi i seniorów. W niedzielę, 26 maja, na głównym hipodromie o godz. 12.30 rozpoczną się pokazy. W programie zaplanowano konkurs specjalny – sztafetę zaprzęg-samochód, jeździecki pokaz kaskaderski La Pattat stunt show oraz agility i frisbee, czyli akrobacje w wykonaniu psów. Na terenie Ośrodka Jeździeckiego Pałac Baborówko powstanie strefa dla dzieci z atrakcjami przygotowanymi przez m.in. Szamotulski Ośrodek Kultury, Straż Pożarną czy Nadleśnictwo Pniewy, Wydawnictwo Media Rodzina. Organizatorzy zachęcają także do zakupów na kiermaszu regionalnych produktów oraz na stoiskach z akcesoriami jeździeckimi.

 

 

Kwalifikacja olimpijska za tydzień w Baborówku

W ramach Festiwalu Jeździeckiego Baborówko rozegrane będą konkursy na poziomach CCIO4*-L (Kwalifikacja Olimpijska), CCI4*-S, CCI3*-S, CCI2*-S, CCIYH2*-S oraz konkurs regionalny na poziomie L. Próby ujeżdżenia dla konkursów międzynarodowych będą rozgrywane w czwartek i piątek, w sobotę odbędą się próby terenowe, a w niedzielę – skoki przez przeszkody i ceremonie zwycięzców. Więcej informacji na www.festiwal.baborowko.pl. W przyszły czwartek, 23 maja, rozpoczyna się Festiwal Jeździecki Baborówko 2019 i pięć klas międzynarodowych zawodów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. W ramach najtrudniejszego konkursu na poziomie CCIO4*-L rozegrana zostanie Kwalifikacja do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Z Baborówka z przepustką na Igrzyska wyjedzie drużyna, która najlepiej spisze się w konkursie CCIO4*-L, czyli w najtrudniejszej klasie zawodów. Zawodnicy w próbie terenowej będą mieli do pokonania w pełnym galopie przez 10 minut dystans ok. 5.700 m, w czasie którego będą musieli wykonać ok. 40 skoków. O awans olimpijski w Baborówku walczyć będą trzy drużyny z Grupy C (Europa Centralna i Wschodnia oraz Azja Środkowa), w tym także polski zespół. Jego skład nie jest jeszcze znany, ale trener kadry WKKW – Marcin Konarski – bierze pod uwagę 6 par: Jan Kamiński i Jard, Mateusz Kiempa i Grand Supreme, Mariusz Kleniuk i Winona, Joanna Pawlak i Fantastic Frieda, Paweł Spisak i Banderas, Paweł Warszawski i Aristo A-Z. Rywalami Polaków będą zespoły z Rosji i Białorusi. Każdy kraj, który będzie rywalizował o przepustkę do Tokio, będzie mógł wystawić w konkursie CCIO4*-L cztery pary jeździec-koń. Do końcowego rankingu będą liczyły się wyniki trzech par, które najlepiej poradzą sobie w trzech próbach: ujeżdżeniu, próbie terenowej i skokach przez przeszkody. Podczas sobotniej (25 maja) próby terenowej organizatorzy zachęcają kibiców do aktywnego dopingu polskiej drużyny oraz zabrania biało-czerwonych elementów stroju i polskich flag. W Baborówku jak co roku nie zabraknie jeźdźców najwyższej klasy. Na starcie w Baborówku stawią się m.in. Tim Price (NZL) – numer 2 w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej; Michael Jung (GER) – największa gwiazda światowego WKKW ostatnich lat i zdobywca wszystkich najważniejszych tytułów w tej konkurencji czy Andreas Dibowski (GER), złoty medalista olimpijski z Hong Kongu (2008) i stały bywalec zawodów w Baborówku. Zawodnicy w Baborówku będą walczyć o rekordową pulę nagród finansowych (wyższą niż zeszłoroczny rekord). Dzięki wsparciu mecenasa zawodów – pana Romana Roszkiewicza – łączna pula nagród finansowych w konkursach międzynarodowych wyniesie 465 000 PLN. W konkursie CCIO4*-L łączna wyniesie ona 85 000 PLN, z czego 60 000 PLN przypadnie trzem najlepszym zespołom w klasyfikacji drużynowej. Najwyższą premię zainkasuje natomiast zwycięzca CCI4*-S – będzie to aż 100 000 PLN, a łączna pula nagród w tym konkursie wyniesie 325 000 zł. Sportowe emocje to oczywiście nie wszystko w Baborówku. Do udziału w Festiwalu organizatorzy zachęcają nie tylko kibiców jeździectwa, ale także młodzież, rodziny z dziećmi i seniorów. W niedzielę, 26 maja, na głównym hipodromie o godz. 12.30 rozpoczną się pokazy. W programie zaplanowano konkurs specjalny – sztafetę zaprzęg-samochód, jeździecki pokaz kaskaderski La Pattat stunt show oraz agility i frisbee, czyli akrobacje w wykonaniu psów. Na terenie Ośrodka Jeździeckiego Pałac Baborówko powstanie strefa dla dzieci z atrakcjami przygotowanymi przez m.in. Szamotulski Ośrodek Kultury, Straż Pożarną czy Nadleśnictwo Pniewy. Organizatorzy zachęcają także do zakupów na kiermaszu regionalnych produktów oraz na stoiskach z akcesoriami jeździeckimi. W ramach Festiwalu Jeździeckiego Baborówko rozegrane będą konkursy na poziomach CCIO4*-L (Kwalifikacja Olimpijska), CCI4*-S, CCI3*-S, CCI2*-S, CCIYH2*-S oraz konkurs regionalny na poziomie L. Próby ujeżdżenia dla konkursów międzynarodowych będą rozgrywane w czwartek i piątek, w sobotę odbędą się próby terenowe, a w niedzielę – skoki przez przeszkody i ceremonie zwycięzców. Więcej informacji na www.festiwal.baborowko.pl.