SZYBKIE LINKI:

CSI4* Poznań - teraz 4FOULEE

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

23.05.2019

Tegoroczne międzynarodowe zawody na Hipodromie w Poznaniu odbędą się w tradycyjnym czerwcowym terminie, ponowne w randze aż czterech gwiazdek, ale pod nową nazwą.

Impreza jeździecka organizowana od 2013 roku przez Klub Sportowy Jumping Events na Hipodromie Wola w Poznaniu od tego roku będzie miała nową nazwę - 4FOULEE. Jak zawsze obejmować będzie nie tylko sport jeździecki na najwyższym światowym poziomie, ale też szereg pokazów i atrakcji dla całych rodzin. 

Pan Roman Roszkiewicz, który był inicjatorem rozegrania pierwszych w Polsce zawodów w skokach w tak wysokiej randze (CSI4*) i od samego początku jest mecenasem tego przedsięwzięcia, tym razem ufundował nagrody dla studentów i pracowników Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, którzy wzięli udział w konkursie na logo 4FOULEE. Komisja pod przewodnictwem pana prof. Mirosława Adamczyka z Katedry Komunikacji Wizualnej UAP wyłoniła najlepsze prace. Wygrał projekt studenta Jana Ksawerego Chylińskiego i to przez niego wymyślony znak będzie od teraz znakiem rozpoznawczym letnich zawodów jeździeckich w Poznaniu. 

W ramach 4Foulee rozegranych zostanie 15 konkursów, z czego aż pięć zaliczanych będzie do światowego rankingu. Każdy z konkursów ma ciekawą formułę, a kibice będą mogli bliżej poznać zasady rywalizacji i trudności techniczne parkurów. Pula nagród wynosi blisko milion złotych, a dodatkowo, zawody te mają rangę kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich 2020 i Mistrzostw Europy 2019. Oznacza to, że podczas trzech dni będziemy świadkami niezwykle emocjonującej, sportowej rywalizacji.

Program sportowy, ranga zawodów, a przede wszystkim możliwość zdobywania punktów do rankingu olimpijskiego sprawi, że na liście startowej nie zabraknie światowych gwiazd i najlepszych skoczków z Polski. W minionych latach, liczba flag krajów reprezentowanych przez zawodników podczas wydarzenia przekraczała 20, a z trybun Hipodromu kibice mogli podziwiać medalistów Igrzysk Olimpijskich, mistrzostw świata i mistrzostw Europy.

W trzydniowym programie nie zabraknie dodatkowych pokazów dla publiczności, które uatrakcyjnią popołudnia na Hipodromie Wola. W tym roku będą to: kozacy w pokazie dżygitówki, KÜR w wykonaniu mistrzyni Polski w ujeżdżeniu Aleksandry Szulc, Pony Games (zabawa dla dzieci na kucykach), Hop Hop Show, pokaz ułanów oraz koncerty dwóch doskonałych orkiestr dętych: Orkiestry Miasta Poznania i Orkiestry Dętej Swarzędz.

Bilety na 4Foulee CSI4* Poznań można już kupić przez stronę ToBilet.pl: http://bit.ly/bilety4Foulee. Dzieci do lat 13 wejdą na teren imprezy bezpłatnie, a dla uczniów i studentów przygotowane są bilety ulgowe. Ceny rozpoczynają się od 10 zł. 

Więcej informacji na stronie www.4foulee.pl

 

 

W 4Foulee CSI4 Poznań weźmie udział 90 zawodników z 27 krajów. Do zawodów CSI4*, CSI1*, CSIYH i CSIU25 zgłosiło się 250 par. W tej chwili na liście przyjętych jest ich 230.

Od 7 do 9 czerwca na Hipodromie Wola w Poznaniu zobaczymy jeźdźców z: Belgii, Brazylii, Chin, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Izraela, Włoch, Japonii, Korei Południowej, Łotwy, Libanu, Macedonii, Holandii, Nowej Zelandii, Norwegii, Polski, Rosji, Słowacji, Szwecji, Turcji, Norwegii, Kanady i Meksyku.

Obsada jest nie tylko liczna, ale i bardzo dobra. Najwięcej zawodników wystartuje w konkursach czterogwiazdkowych. To zapowiada zaciętą walkę o prawo startu w niedzielnym Grand Prix z pulą nagród 100 tysięcy euro.

Z zagranicznych gości, kibicom jeździectwa doskonale znane są takie nazwiska jak: Piergiorgio Bucci z Włoch (zwycięzca Grand Prix w 2013, podczas pierwszych zawodów CSI4* w Poznaniu), Felix Hassman z Niemiec czy Douglas Lindelow ze Szwecji.

Na Hipodrom Wola z sentymentem wracają starzy zwycięzcy, którzy wygrywali Grand Prix jeszcze w ramach poznańskiego CSIO: Dirk Demeersman z Belgii (w 2006 roku triumfował na legendarnym Clintonie, na którym dwa lata wcześniej był czwarty na Igrzyskach Olimpijskich) i Soren Pedersen z Danii, który wygrał w 2008 roku. Na starcie nie zabraknie najlepszych Polaków z Mistrzem Polski Jarosławem Skrzyczyńskim na czele. Z TOP 10 polskiego rankingu będą też: Krzysztof Ludwiczak, Wojciech Wojcianiec, Adam Grzegorzewski, Maksymilian Wechta i Andrzej Opłatek. Z młodych i zdolnych zawodników swoją obecność potwierdzili: lider rankingu PZJ juniorów Filip Lewicki i Mistrzyni Polski Juniorów Aleksandra Kierznowska.

Zawody 4Foulee w Poznaniu odbędą się w formule trzydniowej w dniach od 7-9 czerwca. Zostanie rozegranych 14 konkursów, z których aż 5 zaliczanych będzie do światowego rankingu. Na zdjęciu wicemistrz Europy z 2009 roku Piergiorgio Bucci, który na poznańskiej Woli wystartuje już po raz trzeci.