SZYBKIE LINKI:

Podsumowanie zawodów jeździeckich 4Foulee

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

08.06.2019

Grand Prix 4Foulee CSI4* Poznań wygrał Kristaps Neretnieks z Łotwy na Moon Ray. W rozgrywce było aż czterech Polaków. 

 

Parkur podstawowy najtrudniejszego konkursu zawodów, będącego kwalifikacją do Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio i tegorocznych Mistrzostw Europy w Rotterdamie, był wymagający zarówno ze względu na obowiązkową wysokość przeszkód (do 160 cm) jak i trudną trasę. Do mety bez punktów karnych dojechało 10 z 43 startujących par, w tym aż 4 Polaków: Jarosław Skrzyczyński na Jerico, Wojciech Wojcianiec na Chintablue, Maksymilian Wechta na London 32 oraz Hubert Kierznowski na Lanoso.

 

W rozgrywce najlepszy okazał się reprezentant Łotwy Kristaps Neretnieks na Moon Ray.

 

Nie miałem żadnego planu na rozgrywkę, ponieważ jechałem pierwszy i nie miałem możliwości obejrzenia przejazdów innych zawodników, więc jedyne co mogłem zrobić, to podjąć ryzyko i pojechać tak szybko, jak to tylko możliwe. Dzisiaj szczęście było po naszej stronie i wszystko wyszło tak, jak powinno - szybkie zakręty i krótkie najazdy” powiedział Kristaps Neretnieks.

 

Drugie miejsce zajął Efe Siyahi z Turcji na Call Me Princess, a trzecie Juan Carlos Garcia reprezentujący Włochy, na Cocodrillo. Najlepszy wynik z Polaków uzyskał Jarosław Skrzyczyński. Z jedną zrzutką i najlepszym czasem zajął czwarte miejsce.

 

W Poznaniu zawsze jest fantastyczny doping, atmosfera jest bardzo dobra, a dodatkowo, gdy pogoda dopisze tak jak tutaj, to każde zawody się udają. Jerico to jeszcze mało doświadczony koń w tak trudnych konkursach, ale jak widać, daje sobie radę” powiedział Jarosław Skrzyczyński. 

 

Wyniki - https://zawodykonne.com/zawody/tarantevents/tour/635/8209

 

Kończący zawody konkurs o nagrodę Wielkopolski (zaliczany do światowego rankingu, wys. 145 cm) wygrał Polak, Andrzej Opłatek na El Campie. Wcześniej w innych finałach triumfowali: Egor Shchibrik na Carlsberg 10 w Grand Prix CSIU25 (LR) i Omer Karaevli na Livingstone van het Peggershof w CSI1* 135 cm i na Just Call Me May w finale rundy młodych koni. 

 

Zawody CSI4* w Poznaniu rozegrane po raz pierwszy pod nową nazwą 4Foulee można w pełni uznać za udane nie tylko pod względem sportowym, ale też widowiskowym. Liczne pokazy i konkursy w skokach przez przeszkody oglądali zgromadzeni kibice, którzy zapełnili teren Hipodromu Wola. 

 

Wywiady ze zwycięzcami - https://www.facebook.com/4FOULEE/ 

 

Fot. Łukasz Kowalski

 

 

4Foulee CSI4 - X Memoriał Macieja Frankiewicza

X Memoriał Macieja Frankiewicza zaliczany do światowego rankingu wygrał Juan Carlos Garcia na ogierze Zilver. 

Niezwykłe emocje przyniósł zaliczany do światowego rankingu konkurs 145 cm, który był zwieńczeniem sobotnich zmagań na Hipodromie Wola w Poznaniu. Na starcie stanęło 49 par, a w drugim nawrocie zobaczyliśmy walkę pomiędzy 13 parami. Parkur finałowej rywalizacji był bardzo szybki, więc zawodnicy byli zmuszeni do podejmowania ryzyka. Dziś szczęście było po stronie zwycięzcy Grand Prix Poznania z 2017 roku, Juana Carlosa Garcii, reprezentanta Włoch. 

- Uwielbiam wygrywać, więc jak zobaczyłem przejazdy pierwszych trzech zawodników w drugim nawrocie to wiedziałem, że muszę być naprawdę szybki, żeby zwyciężyć. Zilver jest bardzo silny, ale nie szybki, więc dużym wyzwaniem było utrzymać odpowiednie tempo. Mocno skróciłem najazd z jedynki na dwójkę i myślę, że właśnie to mi dało przewagę. Parkury były dziś bardzo techniczne, ale też ciekawe. To jedne z moich ulubionych zawodów w Europie. Bardzo dobre podłoże, tradycyjna trawa i trybuna sprawiają, że klimat jest tu niepowtarzalny i dlatego lubię tu wracać – powiedział Juan Carlos Garcia. 

Drugie miejsce zajął Douglas Lindelow ze Szwecji na klaczy Jezebel, a trzeci był 17-letni Tim Prouve z Belgii na ogierze Orson Des Hayettes. Najlepszym Polakiem okazał się Wojciech Wojcianiec na Cassio Melloni.

- Parkur podstawowy był bardzo selektywny. W drugim nawrocie wystartowało wiele szybkich koni, więc aby wygrać, trzeba było podjąć naprawdę duże ryzyko. To był pierwszy start Cassio Melloni na tych zawodach, więc jestem bardzo zadowolony. Skakał fenomenalnie. Jak co roku jest tu mnóstwo dobrych jeźdźców i koni, poziom jest bardzo wysoki i naprawdę ciężko tu wygrać. Uwielbiam tu przyjeżdżać, dobrze mi się jeździ na trawie, czuję się tu komfortowo i wszystko jest na najwyższym poziomie – powiedział Wojciech Wojcianiec. 

Bezbłędny w dwóch nawrotach był także Jarosław Skrzyczyński, który na wałachu Greatest zajął piąte miejsce. Świetnie zaprezentowała się też Daria Kobiernik na Winchesterze. Zawodniczka dostała się do drugiego nawrotu, w którym miała dwa błędy.

Wyniki - https://zawodykonne.com/zawody/tarantevents/tour/635/8208

Konkurs średniej rundy 140 cm wygrał znany już doskonale poznańskiej publiczności Omer Karaevli na Gotham City PL. Było to już czwarte zwycięstwo tego zawodnika w przeciągu dwóch dni. Drugie miejsce zajął Jarosław Skrzyczyński na Akkol, a trzecie Maksymilian Wechta na Number One 28. 

Wyniki - https://zawodykonne.com/zawody/tarantevents/tour/635/8207

Drugi konkurs w ramach U25 wygrała reprezentantka Polski Aleksandra Kierznowska na ogierze Dior V. Drugie miejsce zajął wczorajszy zwycięzca, Egor Shchibrik (RUS) na Carlsberg 10, a trzecie Karin Martinsen (SWE) na Tailormade Chawito. 

Wyniki - https://zawodykonne.com/zawody/tarantevents/tour/639/8255

Youngster Tour wygrał Kristaps Neretnieks (LAT) na Tako Dilait. Drugie miejsce zajął Marek Lewicki na Itoulon B, a trzecie Jarosław Skrzyczyński na Inturido. 

Wyniki - https://zawodykonne.com/zawody/tarantevents/tour/638/8242

Konkurs CSI1* 130 cm wygrał Łukasz Wasilewski na Wavantos VD Renvillehoeve. Drugie miejsce zajął Omer Karaevli (TUR) na Livingstone Van Het Peggershof, a trzecie Efe Siyahi na Drago G.S. 

Wyniki - https://zawodykonne.com/zawody/tarantevents/tour/636/8217

W niedzielę odbędą się aż trzy konkursy zaliczane do światowego rankingu. Pierwszy z nich rozpocznie się o 10:15 (Grand Prix CSIU25), drugi to CSI4* Grand Prix 160 cm, którego początek przewidziany jest na 12:30, a trzeci na poziomie 145 cm, rozpocznie się o godzinie 16:00. 

Transmisja online dostępna na stronie www.4foulee.pl

 

 

 

Podsumowanie pierwszego dnia 4Foulee CSI4 Poznań

Pasjonującym konkursem o nagrodę honorową patronów Poznania Św. Piotra i Pawła i nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza, z przeszkodami wysokimi na 150 cm, zaliczany do światowego rankingu grupy C, zakończył się pierwszy dzień 4Foulee CSI4* Poznań.

 

Do rozgrywki dostało się aż 16 z 49 startujących par. Finałowa walka była bardzo szybka i co za tym idzie, emocjonująca. Wygrał Omer Karaevli z Turcji na wałachu Cheston De La Pomme D’Or Z, dla którego było to trzecie zwycięstwo w ciągu jednego dnia startów. Drugi był Rein Pill z Estonii na wałachu Alfons RA. 

 

- Jestem bardzo szczęśliwy. Mój koń zaprezentował świetną formę, a w rozgrywce był czujny na każdy mój sygnał i wszystko wyszło tak, jak powinno – powiedział Omer Karaevli. Na pytanie czy jutro też wygra większość konkursów, Omer odpowiedział, że niestety takie chwile nie zdarzają się zbyt często i był to zdecydowanie jego szczęśliwy dzień. Już po pierwszym konkursie mówił, że wygra tu trzy konkursy. Jak powiedział, tak zrobił. – Przez wiele ostatnich zawodów miałem bardzo dobry czas, jednak raz przytrafiała się zrzutka, raz punkt za przekroczenie normy czasu, a dziś wszystko poszło tak, jak sobie tego wymarzyłem i teraz tylko czekam na kolejne dni rywalizacji. 

 

Świetnie spisali się Polacy: Andrzej Opłatek na Stalando 2, który zajął miejsce trzecie, a także Wojciech Wojcianiec na Chintablue, który zajął miejsce czwarte. 

 

- Było wielu groźnych rywali, 16 zerowych przejazdów, rozgrywka była szybka, więc wiedziałem, że muszę zaryzykować, żeby uplasować się wyżej. Dopiero zaczynam się zgrywać ze Stalando. To nasz pierwszy tak duży konkurs, więc jestem z niego bardzo zadowolony – powiedział Andrzej Opłatek.  

 

Omer Karaevli wygrał także konkurs średniej rundy na 7-letniej Gotham City PL. Drugie miejsce zajął Andrzej Opłatek na El Campie, a trzecie Mściwoj Kiecoń na Giraldo L. 

 

- To dla mnie szczególny dzień, jestem bardzo dumny z moich koni. Klacz ma 7 lat i to jej pierwszy raz na czterogwiazdkowych zawodach. Wspólnie startujemy od marca, ale wygraliśmy już 12 konkursów na zawodach CSI – powiedział Omer Karaevli.

 

Konkurs CSIU25 wygrał Egor Shibrik z Rosji na koniu Carlsberg 10. Drugie miejsce zajął Andrzej Opłatek na Conmina Blue PS, a trzecie Karin Martinsen ze Szwecji na Tailormade Chawito.

 

Konkurs CSI1* 130 cm również należał do reprezentanta Turcji i wałacha Livingstone Van Het Peggershof. Drugie miejsce zajął Krzysztof Ludwiczak na Costacalvo, a trzecie Łukasz Wasilewski na Wavantos vd Renvillehoeve. 

 

Youngster Tour wygrała klacz Deesse STE Hermelle dosiadana przed reprezentanta Belgii, Thierry Goffinet’a. 

 

Wyniki https://zawodykonne.com/zawody/tarantevents/tour/635/8206

 

Zlot zwycięzców

W ostatniej chwili do 4Foulee CSI4 Poznań zgłosił Juan Carlos Garcia, zwycięzca Grand Prix w 2017 roku. Oprócz niego, w tegorocznych zmaganiach wystartuje też czterech triumfatorów z poprzednich lat. Już jutro na Hipodromie Wola rozpoczynają się zawody w skokach przez przeszkody 4Foulee CSI4* Poznań.

Tegoroczne spotkanie najlepszych jeźdźców z Polski, Europy i Świata można nazwać zlotem zwycięzców, bo na listach startowych jest aż pięciu zawodników, którzy wygrywali Grand Prix w tym miejscu w minionych latach. Dirk Demeersman z Belgii triumfował tu podczas CSIO w 2006 roku, Soren Pedersen z Danii w 2008, Włosi: Roberto Turchetto na CSI2* w 2012 roku, Piergiorgio Bucci na pierwszych CSI4* w Polsce w 2013 roku, a także Juan Carlos Garcia, reprezentujący Włochy Kolumbijczyk, który wygrał ten najważniejszy konkurs w 2017 roku. Właśnie on sprawił organizatorom miłą niespodziankę, zgłaszając się do zawodów wczoraj po południu. To pokazuje, jak duży sentyment do tego tradycyjnego miejsca z trawiastą areną ma wielu jeźdźców z Europy. „To najlepsza trawiasta nawierzchnia, na jakiej kiedykolwiek miałem okazję startować”, mówi jeden z najlepszych słowackich jeźdźców, Patrik Majher, który do Poznania przyjechał po raz czwarty z rzędu.

Przypomnijmy, że zawody 4Foulee CSI4* w Poznaniu to 15 konkursów, w tym aż 5 zaliczanych do prestiżowego rankingu Longines. Trzy najważniejsze to: konkurs o nagrodę honorową patronów Poznania, Św. Piotra i Pawła i nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza (piątek godz. 17.00), X Memoriał Macieja Frankiewicza o szablę Macieja Frankiewicza i nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza (sobota godz. 16.30) i Grand Prix Poznania o puchar Prezydenta Miasta Poznania i nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza (niedziela godz. 12.30). Oprócz zmagań sportowych, na kibiców codziennie czeka wiele dodatkowych pokazów i atrakcji.

Bilety dostępne są w sprzedaży internetowej, a także na miejscu w kasach. Dzieci do lat 13 wejdą na teren imprezy bezpłatnie, a dla uczniów i studentów przygotowane są bilety ulgowe.

Więcej informacji na stronie www.4foulee.pl

 

Zawody 4Foulee CSI4 Poznań już od piątku

Międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody i pokazy jeździeckie 4Foulee CSI4 Poznań rozpoczną się już w ten piątek, 7 czerwca, na Hipodromie Wola.

W ramach 4Foulee rozegranych zostanie 15 konkursów, z czego aż pięć zaliczanych będzie do światowego rankingu. Pula nagród wynosi blisko milion złotych, a dodatkowo, zawody te mają rangę kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich 2020 i Mistrzostw Europy 2019. Oznacza to, że podczas trzech dni będziemy świadkami niezwykle emocjonującej, sportowej walki. 

Najwięcej zawodników wystartuje w konkursach czterogwiazdkowych. To zapowiada zaciętą walkę o prawo startu w niedzielnym Grand Prix z pulą nagród 100 tysięcy euro. Z zagranicznych gości, kibicom jeździectwa doskonale znane są takie nazwiska jak: Piergiorgio Bucci z Włoch (zwycięzca Grand Prix w 2013, podczas pierwszych zawodów CSI4* w Poznaniu), Felix Hassman z Niemiec czy Douglas Lindelow ze Szwecji. Na Hipodrom Wola z sentymentem wracają starzy zwycięzcy, którzy wygrywali Grand Prix jeszcze w ramach poznańskiego CSIO: Dirk Demeersman z Belgii (w 2006 roku triumfował na legendarnym Clintonie, na którym dwa lata wcześniej był czwarty na Igrzyskach Olimpijskich) i Soren Pedersen z Danii, który wygrał w 2008 roku.

Na starcie nie zabraknie najlepszych Polaków z Mistrzem Polski Jarosławem Skrzyczyńskim na czele. Z TOP 10 polskiego rankingu będą też: Krzysztof Ludwiczak, Wojciech Wojcianiec, Adam Grzegorzewski, Maksymilian Wechta i Andrzej Opłatek. Z młodych i zdolnych zawodników swoją obecność potwierdzili: lider rankingu PZJ juniorów Filip Lewicki i Mistrzyni Polski Juniorów Aleksandra Kierznowska. 

Trzydniowy program zawodów to także pokazy dla publiczności, które uatrakcyjnią popołudnia na Hipodromie Wola. W tym roku będą to: Kozacy w pokazie dżygitówki, KÜR w wykonaniu mistrzyni Polski w ujeżdżeniu Aleksandry Szulc, Pony Games (zabawa dla dzieci na kucykach), Hop Hop! Show, pokaz ułanów oraz koncerty dwóch doskonałych orkiestr dętych: Orkiestry Miasta Poznania i Orkiestry Dętej Swarzędz.

            Bilety na 4Foulee CSI4* Poznań jeszcze tylko do czwartku można kupić online w promocyjnej cenie przez stronę ToBilet.pl: http://bit.ly/bilety4Foulee. Od piątku do niedzieli bilety będą dostępne w regularnej cenie zarówno w kasach, jak i przez Internet. Zachęcamy jednak do zakupu online, by uniknąć stania w kolejkach na terenie Hipodromu Wola.

Dzieci do lat 13 wejdą na teren imprezy bezpłatnie, a dla uczniów i studentów przygotowane są bilety ulgowe.