SZYBKIE LINKI:

ODWOŁANE CDI3, CDIJ, CDY, CDIYH1 oraz MP S, U-25, MJ, J, i Dz - Radzionków

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

02.07.2019

 

Biuro PZJ otrzymało w dniu dzisiejszym następująca informację od Komitetu Organizacyjnego CDI oraz MP w Radzionkowie:

"Mistrzostwa Polski w Ujeżdżeniu / CDI*** -> ODWOŁANE

W związku ze stwierdzeniem u jednego ze stacjonujących u nas koni w dnu dzisiejszym ok. godziny 14:00 objawów odpowiadających EVA, jak również mając na względzie historię jego wyjazdów, gdzie podczas ostatnich ZO w Sopocie mógł mieć kontakt z koniem, u którego już oficjalnie potwierdzono zarażenie EVA, jesteśmy zmuszeni podjąć jedyną odpowiedzialną w tej sytuacji decyzję o odwołaniu Mistrzostw Polski w Ujeżdżeniu oraz zawodów CDi***.

Stosowne zaświadczenie weterynaryjne, wskazujące na prawdopodobieństwo występowania u konia EVA zostało już złożone w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii, który wszczął stosowne procedury, które z dużym prawdopodobieństwem zakończą się wydaniem opinii negatywnej dla rozegrania zawodów, która to potwierdzi słuszność naszej decyzji.

Oczywiście wszystkie konie stacjonujące w Cichoń Dressage zostaną poddane badaniom krwi i kwarantannie, celem ostatecznej weryfikacji czy istotnie mamy do czynienia z EVA.

Choć nasze ogiery hodowlane przebywają na co dzień w warunkach zwiększonej higieny i ich zarażenie wydaje się mało możliwe, do czasu otrzymania definitywnych wyników badań wstrzymana zostaje dystrybucja świeżego nasienia naszych ogierów.

Zdajemy sobie sprawę, iż podjęta decyzja rodzi daleko idące konsekwencje, jednakże dobro koni i zapobieganie rozprzestrzenianiu się EVA jest dla nas najwyższym priorytetem.

W najbliższym czasie dokonane zostaną ustalenia z PZJ celem wyznaczenia nowego terminu MP-A. Prosimy o wzajemne przekazywanie niniejszej informacji, tak aby nikt niepotrzebnie nie wyruszył w podróż do Radzionkowa".