SZYBKIE LINKI:

ME Pony: medalowe rozdanie rozstrzygnie się w Polsce

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

14.07.2019
Już za miesiąc na hipodromie w Morawie rozegra się walka o medale jeździeckich mistrzostw Europy w kategorii pony. 
 
W Strzegomiu zmierzą się zawodnicy w wieku od 12 do 16 lat oraz ich kuce, znane na świecie jako pony. Są to konie o wzroście do 149 cm. To będzie wyjątkowe wydarzenie dla fanów sportów konnych. W jednym miejscu i czasie rywalizacja będzie się toczyć jednocześnie w trzech dyscyplinach olimpijskich: ujeżdżeniu, WKKW i skokach przez przeszkody.
 
Zawodnicy, mimo młodego wieku, będą musieli wykazać się ogromnym doświadczeniem we wszystkich aspektach jeździectwa, a także doskonałą znajomością możliwości swoich koni – mówi Marcin Konarski, przewodniczący komitetu organizacyjnego.
 
Ośrodek Jeździecki Stragona ma spore doświadczenie w organizowaniu imprez rangi mistrzowskiej. Dwa lata temu organizacyjnym sukcesem zakończyły się Mistrzostwa Europy Seniorów w WKKW. A w latach 2012 i 2015 roku odbywały się tu kolejno mistrzostwa Europy juniorów i młodych jeźdźców.
 
 
Organizowanie wydarzeń sportowych o tak wysokiej randze to spore wyzwanie– mówi Marcin Konarski. –Jednak wiele lat doświadczenia w organizacji zawodów pozwoliło nam na zbudowanie zespołu ludzi w pełni przygotowanych do tego zadania. A liczne inwestycje infrastrukturalne przeprowadzone na hipodromie umożliwiły stworzenie optymalnych warunków do treningów i startów dla jeźdźców i koni.
 
Zawody startują 14 sierpnia na hipodromie w Morawie koło Strzegomia na Dolnym Śląsku. Poprzedzi je uroczysta ceremonia otwarcia, podczas której zaprezentują się wszystkie teamy narodowe, a pierwszych zwycięzców poznamy już w czwartek 15 sierpnia.
 
fot. Mariusz Chmieliński

----------------------------------------------
Press Centre
FEI European Championships for Pony Strzegom 14-18.08.2019

www.strzegom2019.pl 
press@strzegom2019.pl

www.facebook.com/SHTStrzegom 
www.instagram.com/shtstrzegom 
www.twitter.com/SHTStrzegom