SZYBKIE LINKI:

Odeszła Kalina Wyszyńska

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

03.09.2019

1 września 2019 roku zmarła Kalina Wyszyńska – wieloletni sędzia i działacz Okręgowego Związku Jeździeckiego w Łodzi, dr nauk biologicznych, były pracownik Instytutu Medycyny Pracy.

Kalina uprawnienia sędziowskie uzyskała w 1975 i od tego czasu była czynnym sędzią zarówno w naszym Okręgu, jak również na wielu zawodach w całym kraju. Posiadała klasę P w trzech dyscyplinach: skokach, ujeżdżeniu i WKKW. W latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku przez wiele lat była najpierw członkiem, a następnie przez dwie kadencje Przewodniczącą Kolegium Sędziów OZJ Łódź. 

Wychowała i wypromowała wielu sędziów naszego Okręgu chętnie dzieląc się z nimi swoją bogatą wiedzą i doświadczeniem. Zawsze otwarta, miła ipomocna.

Po raz ostatni pracowała w składzie ekipy sędziowskiej w miejscu, z którym była związana w sposób szczególny w maju 2010 roku podczas ZO o Memoriał Barbary i Andrzeja Osadzińskich. 
Bogusławice były dla niej miejscem wyjątkowym, bo to tutaj pod koniec lat sześćdziesiątych na obozie studenckim zaczęła się Jej przygoda z końmi i jazda konną. To tutaj poznała wiele koleżanek i wielu kolegów zarażonych jak Ona konnym bakcylem. Znajomości te i przyjaźnie utrzymywała przez lata. 

Pogrzeb odbędzie się 9 września 2019 r. o godz. 12.30  na Starym Cmentarzu w Łodzi ul. Ogrodowa 43.

 

Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.