SZYBKIE LINKI:

Mistrzostwa Polski Młodych Koni w Strzegomiu

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

22.09.2019

Na arenach morawskiego hipodromu od czwartku trwa rywalizacja młodych koni o tytuły mistrzów Polski w trzech dyscyplinach olimpijskich.

 

W zmaganiach bierze udział ponad 180 koni w wieku od 4 do 7 lat. Po ubiegłorocznym sukcesie organizacyjnym strzegomskiej edycji imprezy młode konie ponownie będą w jednym miejscu i czasie rywalizować w trzech konkurencjach jeździeckich. 

 

W ciągu czterech dni zmagań wyłonieni zostaną mistrzowie Polski w dyscyplinie ujeżdżenia, skoków przez przeszkody i WKKW. W trakcie imprezy zaprezentuje się najlepsza „końska młodzież” w rywalizacji na czworobokach, parkurach i podczas próby terenowej. Co roku impreza przyciąga hodowców, właścicieli koni oraz zawodników z całego kraju, którzy poszukują obiecujących i utalentowanych koni sportowych.

 

Mistrzostwa Polski Młodych Koni to najważniejsza impreza sportowo-hodowlana dla młodych koni. Dla hodowców to okazja, aby ocenić ich predyspozycje do poszczególnych konkurencji jeździeckich, a także, na podstawie wyników sportowych potomstwa, oszacować wartość hodowlaną reproduktorów.

 

Fot.: Mariusz Chmieliński