SZYBKIE LINKI:

Finał PLJ - Niedziela

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

28.09.2019

Zwycięstwem Jarosława Skrzyczyńskiego w głównej kategorii oraz pełnym sukcesem organizacyjnym i sportowym klubu Agro Handel Śrem zakończyły się rozgrywki Polskiej Ligi Jeździeckiej 2019.

W konkursie Grand Prix – finale kategorii Złotej PLJ - do rozgrywki zakwalifikowało się pięć par. Po szybkich i bezbłędnych przejazdach triumfował Jarosław Skrzyczyński. Zajął pierwsze miejsce na Jerico, a trzecie na Just Riding California BS. Drugi był dziś Krzysztof Ludwiczak (nie liczący się do finału ligi) na koniu Diaroubet. Podium całej klasyfikacji kategorii Złotej należało do zawodników KJ Agro-Handel Śrem. Liderem pozostał Skrzyczyński, który z Olszy wyjedzie samochodem Toyota. Na miejscu drugim uplasował się Mściwoj Kiecoń, a na trzecim – Dawid Skiba. Tym samym Jarosław Skrzyczyński, czterokrotny mistrz Polski, czterokrotny zdobywca Pucharu Polski i wielokrotny triumfator rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego po raz pierwszy w swojej karierze sięgnął po czwartą koronę polskich skoków przez przeszkody – zwycięstwo w najbardziej prestiżowej kategorii Polskiej Ligi Jeździeckiej. 

„Co tu dużo mówić – ostatnie tygodnie nie były dla mnie szczęśliwe, także cieszę się tym bardziej, bo zła passa została przełamana. Konie skakały bardzo dobrze, a organizacja w Olszy jak zawsze stała na wysokim poziomie.” – powiedział Jarosław Skrzyczyński.

W finałowych zmaganiach rundy Srebrnej najlepszy był Arkadiusz Fimmel na Benefisie, a drugie miejsce zajął Jarosław Skrzyczyński na koniu Greatest. Trzecia była Daria Kobiernik na Venus, ale nawet ten wynik nie pozwolił jej na zwycięstwo w całej klasyfikacji rundy. Główną nagrodę – samochód marki Toyota – wywalczył Dawid Skiba z KJ Agro-Handel Śrem. Na miejscu drugim całego rankingu uplasowała się Daria Kobiernik (Zielonogórski KJ Przylep-Lotnisko), a trzecie miejsce zajął Jarosław Skrzyczyński.

W konkursie finałowym rundy Brązowej zwyciężyła Karolina Godoś na Cosa Che. Druga była Michalina Krzyżyńska na Cristiano, a trzeci – Szymon Tęcza na Chacco Blue AS L. Dzisiejszym zwycięstwem amazonka KJ Royal Opole zapewniła sobie pierwsze miejsce w tabeli całej rundy, i odebrała nagrodę główną w postaci skutera Junak. W końcowej klasyfikacji miejsce drugie zajęła Anna Białas z KJ Infernal Team, a trzecie – reprezentant KJ Agro-Handel Śrem Szymon Tęcza.

Zarówno cały cykl, jak i sam finał można uznać za sukces organizacyjny tych stworzonych przez PZJ cyklicznych rozgrywek sezonu otwartego. W mijającym sezonie, jak i rok wcześnie, organizatorem i koordynatorem PLJ był Klub Jeździecki Agro-Handel Śrem.

„Dziękuję wszystkim zawodnikom, jak i poszczególnym organizatorom etapów: Lotar Biskupiec, SO Bogusławice, KJK Szary Michałowice, Stajni Przybylscy Biały Las, ZKS Drzonków oraz JKS U Robsonów. Bez ich zaangażowania nie byłoby tej imprezy.” – powiedział przewodniczący Komitetu Organizacyjnego PLJ - Jan Ludwiczak.

 

Fot. Paula Bartkowiak

 

 

 

Zwycięstwo w Drużynowym Pucharze Polski odniosła ekipa KJ Trachy Sośnicowice. W kategorii Złotej na pozycji lidera umocnił się Jarosław Skrzyczyński.

Dziś w Olszy odbyły się finałowe rozgrywki w ramach Drużynowego Pucharu Polski. Wystartowały w nich drużyny, które po siedmiu zawodach całego cyklu zajmowały cztery czołowe miejsca w tabeli: KJ Agro-Handel Śrem, KJ Trachy Sośnicowice, Kraju Jumping Team oraz KJ Infernal Team. Trzy  pierwsze z nich po przejazdach swoich reprezentantów zachowały zerowe konto i czekała je rozgrywka o zwycięstwo. W niej bezbłędna i najszybsza była Paulina Koza na Kontador vd Moolendref. Tym samym w konkursie i w całej rywalizacji zwyciężyła drużyna KJ Trachy Sośnicowice. Dziś oprócz Pauliny Kozy startowali w składzie: Zuzanna Jarocka na Chito Blue, Katarzyna Gola na Soly Jeas oraz Łukasz Koza na Ballantinie. Drugie miejsce w dzisiejszym konkursie zajęli zawodnicy Kraju Jumping Team (Rafał Krajewski, Łukasz Krajewski i Piotr Matławski i Łukasz Piksa) a trzecie – gospodarze – KJ Agro-Handel Śrem (Jarosław Skrzyczyński, Szymon Tęcza, Mściwoj Kiecoń i Dawid Skiba). 

Ostatecznie w końcowym rankingu Drużynowego Pucharu Polski na pierwszym miejscu uplasowały się Trachy Sośnicowice, drugie miejsce zajął KJ Agro-Handel Śrem, a trzecie – Kraju Jumping Team.  

W konkursie półfinałowym rundy Złotej, zaliczanym do PLJ, najepszy był dziś Krzysztof Ludwiczak na Costacalvo, a drugie miejsce zajął Grzegorz Psiuk na Sir Stakkato. Oni nie liczą się w rozgrywkach ligi. Stad komplet punktów zobył Jarosław Skrzyczyński na Suedwinds Amanda, który dziś był trzeci i tym samym umocnił się na pozycji lidera kategorii Złotej. Drugi jest Mściwoj Kiecoń, a na miejsce trzecie awansował, wyprzedzając Grzegorza Kubiaka – Dawid Skiba.

Jutro finałowe konkursy PLJ: rund Brązowej, Srebrnej i Złotej. Wszystkie będzie można oglądać na żywo w PLJ TV.

Więcej informacji o imprezie, szczegółowy program, wyniki, rankingi, transmisje na żywo na: www.plj.pzj.pl

 

Fot. Paula Bartkowiak dla PLJ

 

Zakończył się pierwszy dzień finałowych zawodów Polskiej Ligi Jeździeckiej. W jednej z kategorii nastąpiła zmiana na pozycji lidera.

Dziś odbyły się dwa konkursy zaliczane do PLJ: rundy Brązowej oraz Srebrnej. W tej pierwszej rywalizacji, na poziomie 125 cm, najlepsza była dziś Aleksandra Osuch (KJ Podkowa Gruszczyn) na Crown du Buisson Z. Dwa kolejne miejsca należały do amazonki KJ Royal Opole, Karoliny Godoś (na zdjęciu), odpowiednio na koniach Cosa Che oraz Catoki Son. Tym samym zawodniczka objęła prowadzenie w tabeli kategorii Brązowej. Drugą pozycję zajmuje Anna Białas z KJ Infernal Team, która w dzisiejszym konkursie była czwarta. Tym samym amazonki zepchnęły dotychczasowego lidera – Szymona Tęczę (KJ Agro-Handel Śrem) – na miejsce trzecie.

Lider kategorii Srebrnej pozostaje bez zmian. Nadal jest nim zawodnik KJ Agro-Handel Śrem – Dawid Skiba. Jednak zwyciężczyni dzisiejszego konkursu zaliczanego do PLJ, Daria Kobiernik (Zielonogórski KJ Przylep-Lotnisko), zajmując drugą pozycję, zmniejszyła swoją stratę do prowadzącego. Teraz dzieli ich tylko 16 punktów, co oznacza, że w niedzielnym finale walka będzie zacięta. Na trzecią pozycję awansował Jarosław Skrzyczyński, który w dzisiejszej rywalizacji był drugi.

Konkurs rundy Złotej, dziś nie zaliczany do PLJ, wygrał Jarosław Skrzyczyński na Just Riding California BS. Drugi był Krzysztof Ludwiczak na koniu Diaroubet, a trzeci – Arkadiusz Fimmel na Benefisie. Punkty rankingowe zawodnicy będą zbierać jutro, w konkursie zwykłym na punkty i czas, który odbędzie się około godziny 16:30. Wcześniej, około 14:30, finał Drużynowego Pucharu Polski. Wystartują w nim cztery najlepsze w tabeli drużyny: Agro-Handel Śrem, KJ Trachy Sośnicowice, Kraju Jumping Team oraz KJ  Infernal Team. Wielki finał kategorii Brązowej, Srebrnej i Złotej w niedzielę. Te trzy ostatnie konkursy będzie można oglądać na żywo w PLJ TV.

Więcej informacji o imprezie, szczegółowy program, wyniki, rankingi, transmisje na żywo na: www.plj.pzj.pl

Fot. Asia Bręklewicz

Materiał i zdjęcie przesłała Zuzanna Ostańska. Odpowiedzialność za treść i zgodność z prawem zamieszczonego powyżej materiału ponosi przesyłający.