SZYBKIE LINKI:

W Baborówku tym razem Niemcy najlepsi

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

28.09.2019

W miniony weekend w Baborówku odbyły się zawody Baborówko Horse Sale Show, w ramach których rozgrywano trzy klasy zawodów międzynarodowych oraz dwie klasy konkursów krajowych. Wydarzenie było także finałem Pucharu Polski WKKW.

W najwyższej klasie zawodów — w konkursie CCI4*-S o nagrodę Kuhn Maszyny Rolnicze — po sobotnim crossie na prowadzenie wysunęła się niemiecka amazonka Nadine Marzahl (GER) na koniu Valentine 18, a dziś para tylko potwierdziła dobrą formę, zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej. W tym konkursie amazonka startowała łącznie na trzech koniach (z Vally K objęła 5 miejsce, a z Victoria 108 — miejsce 19). Na drugim miejscu uplasowała się Sophie Leube (GER) z koniem Jadore Moi, a na trzecim — Beeke Jankowski (GER) z koniem Tiberius 20.

W ramach konkursu CCI4*-S rozgrywany był finał Pucharu Polski WKKW w kategorii seniorów. Po wyłamaniu w sobotniej próbie terenowej, prowadzenie stracił Mateusz Kiempa, który ostatecznie zdobył brązowy medal i trzecie miejsce na podium. Na prowadzenie wysunął się Jan Kamiński, zdobywając złoty medal, a miejsce drugie i srebrny medal wywalczył Mariusz Kleniuk.

W klasie CCI3*-S o nagrodę Lotto prowadzenie po piątkowym ujeżdżeniu objęła niemiecka amazonka Leonie Kuhlmann (GER) na koniu Hidalgo 179 i nie oddała go aż do dziś. Na drugim miejscu uplasowała się Paulina Maciejewska (POL) na koniu Jangcy L, a na trzecim — Malin Hansen-Hotopp na koniu Quidditch K.

Konkurs CCI3*-S rozstrzygnął rywalizację Pucharu Polski WKKW w kategorii młodych jeźdźców. W młodych jeźdźcach po eliminacji we wczorajszej próbie terenowej, prowadząca przed finałem Julia Gillmaier spadła na trzecie miejsce podium, a konkurs na pierwszym miejscu i ze złotym medalem ukończyła Paulina Maciejewska. Drugie miejsce i srebrny medal wywalczyła Wiktoria Knap.

W konkursie CCI2*-S o nagrodę Duon najlepsza po trzech dniach była Stephanie Böhe (GER) na koniu Ashanti de la Ribiere. Z drugim miejscem konkurs ukończył Jaagup Kallas(EST) na Olli Royal, a z trzecim — Elmar Lesch(GER) i Atlanta.

Konkurs CCI2*-S był finałem Pucharu Polski WKKW w kategorii juniorów oraz w kategorii open. W juniorach pierwsze miejsce i złoty medal wygrała Anna Przysada, drugie miejsce i srebrny medal – Alicja Tropiło, a miejsce trzecie i brązowy medal – Katja Gontowiuk. W kategorii open złoty medal Pucharu Polski WKKW 2019 wywalczyła Daria Kobiernik, srebrny medal trafił do Piotra Piaseckiego, a brązowy — do Patrycji Zubko.

Konkurs krajowy ZK 1* o nagrodę Concordia w klasyfikacji otwartej wygrała Sara Algotsson Ostholti Dynamite Jack. Drugie miejsce zajęła Marta Orłowska (POL) i Naomi II C, a trzecie — Weronika Mikołajczak (POL) i Czanos.

W konkursie ZK 1* w klasyfikacji pucharowej w kategorii juniorów młodszych pierwsze miejsce w konkursie zdobyła Gabriela Kozłowska, drugie miejsce po trzech próbach wywalczyła Karolina Ślązak, a miejsce trzecie — Julia Witkowska.

W konkursie krajowym ZK L o nagrodę Carr Day Martin w klasyfikacji otwartej najlepsza byłaSara Algotsson Ostholt(SWE)i Christmas Carol de Merignat. Drugie miejsce najęła Aleksandra Wicenciak (POL) i In Persona, a trzecie — Zofia Łękowska (POL) i Rabata.

W klasyfikacji pucharowej konkursu ZK L w kategorii młodzików pierwsze miejsce zdobyła Klaudia Gawdzik i Nike, drugie miejsce wygrała Antonina Popiel i Zapolata Gr. D, a trzecie — Martyna Stępniak i Gigolo.

W klasyfikacji końcowej Pucharu Polski WKKW 2019 w kategorii młodzików pierwsze miejsce i złoty medal zdobyła Klaudia Gawdzik, drugie miejsce i srebrny medal — Wirginia Dąbrowska, a trzecie miejsce i brązowy medal — Katarzyna Żuchowicka.

Baborówko, 28 września 2019 r.

Podczas Baborówko Horse Sale Show dziś rozegrane zostały próby terenowe. Gospodarz toru, Lars Christensson, postawił przed zawodnikami niełatwe zadanie.

W najwyższej klasie zawodów, w konkursie CCI4*-S o nagrodę Kuhn Maszyny Rolnicze, prowadzący po wczorajszej próbie ujeżdżenia Yoshiaki OIWA (JPN) na koniu na BART L JRA zaliczył dziś wyłamanie oraz łącznie zebrał 39,6 punktu karnego, co spowodowało, że z miejsca pierwszego spadł na pozycję 24. Na pierwsze miejsce po bezbłędnym przejeździe wysunęła się niemiecka amazonka Nadine MARZAHL (GER) na koniu VALENTINE 18. Na drugim miejscu uplasowała się Sophie LEUBE (GER) na koniu JADORE MOI, a na trzecim — Dirk SCHRADE (GER) na DAJARA 4.

Najlepszy spośród Polaków i przed finałem lider w rankingu Pucharu Polski WKKW 2019 — Mateusz Kiempa (POL) — swojego przejazdu zdecydowanie nie może zaliczyć do udanych. Na koniu Lassban Radovix zawodnik zaliczył dziś wyłamanie i przekroczył normę czasu, przez co uzbierał 35,2 punktu karnego. Wynik ten spowodował przesunięcie zawodnika na 25 miejsce po próbie terenowej w konkursie CCI4*-S oraz zachwiał pewność co do jego zwycięstwa w rankingu Pucharu Polski WKKW 2019.

W konkursie CCI3*-S o nagrodę Lotto po dzisiejszym crossie pozycję liderki utrzymała Leonie KUHLMANN (GER) na HIDALGO 179. Na miejscu drugim uplasowała się Malin HANSEN - HOTOPP (GER) z koniem QUIDDITCH K, a na trzecim — Paulina MACIEJEWSKA (POL) na JANGCY L, która jako jedyna pokonała próbę terenową w normie czasu.

W konkursie CCI2*-S o nagrodę Duon z miejsca trzeciego na miejsce pierwsze wysunęła się Marta ORŁOWSKA (POL) na GENESIS KG. Na miejsce drugie z miejsca pierwszego spadła Anna SIEMER (GER) z DEIKE 22, a na miejscu trzecim po crossie — Stephanie BÖHE na ASHANTI DE LA RIBIERE.

Dziś zakończyła się rywalizacja w konkursie ZK 1* w kategorii open. Pierwsze miejsce zajęła Sara Algotsson Ostholt (SWE) na koniu DYNAMITE JACK. Miejsce drugie należy do Marty Orłowskiej (POL) na koniu NAOMI II C, a miejsce trzecie – do Weroniki Mikołajczak (POL) na koniu CZANOS.

W konkursie ZK 1*, w ramach którego rozgrywany jest finał Pucharu Polski WKKW w kategorii juniorów młodszych, pierwsze miejsce zajmuje Weronika Król i GREENLINE, miejsce drugie należy do Gabrieli Kozłowskiej i DININ CHOSEN, a trzecie – do Zofii Złotnickiej i NORMY.

Zawodnicy konkurs ZK L dziś odpoczywali, a jutro zmierzą się z próbą terenową.

Więcej informacji na:

Dzień ujeżdżenia podczas Baborówko Horse Sale Show 2019

Rozpoczęły się zawody i aukcja koni sportowych Baborówko Horse Sale Show 2019. W ramach wydarzenia rozgrywany jest finał Pucharu Polski WKKW w sześciu kategoriach wiekowych i w kategorii klubowej.

W najwyższym konkursie zawodów CCI4*-S o nagrodę Kuhn Maszyny Rolnicze pierwsze miejsce po ujeżdżeniu zajął reprezentant Japonii Yoshiaki Oiwa (JPN) na koniu na BART L JRA. Kolejne dwa miejsca należą do Nadine Marzahl (GER), która z VALLY K zajęła drugie miejsce, a z koniem VALENTINE 18— miejsce trzecie. Najlepszym Polakiem w tym konkursie po ujeżdżeniu jest Mateusz Kiempa (POL) z koniem LASSBAN RADOVIX. W ramach tego konkursu jest rozgrywany finał Pucharu Polski WKKW w kategorii seniorów, w której na prowadzeniu przed finałem jest Mateusz Kiempa.

W konkursie CCI3*-S o nagrodę Lotto na prowadzeniu po próbie ujeżdżenia jest Leonie Kuhlmann (GER) na koniu HIDALGO 179. Miejsce drugie zajmuje Mateusz Kiempa (POL) na DIARAL PKZ, a miejsce trzecie – Beeke Jankowski (GER) na EDDIE WELD. Klasa CCI3*-S roztrzygnie rywalizację Pucharu Polski WKKW 2019 w kategorii młodych jeźdźców, w której przed finałem prowadzi Julia Gillmaier.

W klasie CCI2*-S o nagrodę Duon po ujeżdżeniu prowadzi Anna Siemer (GER) na koniu CHIDERA, która z koniem DEIKE 22 zajęła także drugie miejsce w tym konkursie. Miejsce trzecie po ujeżdżeniu zajmuje Marta Orlowska (POL) na GENESIS KG. W ramach konkursu rozgrywany jest finał Pucharu Polski WKKW 2019 w kategorii juniorów, w którym przed finałem na prowadzeniu jest Gabriela Kozłowska oraz w kategorii open, w której przed finałem prowadzi Patrycja Zubko.

W konkursie krajowym ZK 1* pierwsze miejsce po ujeżdżeniu i skokach przez przeszkody zajmuje Sara Algotsson Ostholt (SWE) na koniu DYNAMITE JACK. Miejsce drugie w tym konkursie należy do Marty Orłowskiej (POL) na koniu NAOMI II C, a miejsce trzecie — do Weroniki Mikołajczak (POL) na CZANOSIE. Konkurs rozstrzygnie rywalizację w kategorii młodzików Pucharu Polski WKKW 2019, w której przed finałem na prowadzeniu jest Wirginia Dąbrowska.

W konkursie krajowym ZK L pierwsze miejsce po ujeżdżeniu i skokach przez przeszkody zajmuje Sara Algotsson Ostholt (SWE) z CHRISTMAS CAROL DE MERIGNAT. Drugie miejsce przed próbą terenową należy do Aleksandry Wicenciak (POL) i IN PERSONY, a trzecie — Sylwii Rychlik (POL) i UDINE.

Jutro próby terenowe rozpoczynają się o godzinie 8.45.

Równolegle z zawodami podczas Baborówko Horse Sale Show odbywa się aukcja koni sportowych. O godz. 16.00 na głównym hipodromie odbędzie się prezentacja koni aukcyjnych. Licytacja rozpocznie się o godz. 20.00 w Stodole.

Materiał i zdjęcie przesłała Ewa Wojtysiak. Odpowiedzialność za treść i zgodność z prawem zamieszczonego powyżej materiału ponosi przesyłający.