SZYBKIE LINKI:

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Młodych Koni

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

20.01.2014

Polski Związek Hodowców Koni oraz Polski Związek Jeździecki mają przyjemność poinformować o terminach oraz miejscach rozgrywania tegorocznych MPMK.

-Skoki przez przeszkody 29-31.08. Gajewniki

-Ujeżdżenie 5-7.09. Strzegom

-WKKW 26-28.09. Strzegom 

Tegoroczny sezon obfituje w dużą liczbę zawodów ogólnopolskich w wielu dyscyplinach, a w szczególności w skokach przez przeszkody. Od lat skokowe MPMK rozgrywane były w przedostatni weekend sierpnia. Wyjątkowo w tym roku te ważne zawody dla młodych koni, odbędą się w ostatnim tygodniu sierpnia – 29-31.08. na terenie Stowarzyszenia Agro-Aves Gajewniki. Jest to wprawdzie bliski termin Alltech FEI Jeździeckich Mistrzostw Świata, które konkursem szybkości rozpoczynają się 2 września na terenie stadionu D’Ornano (Normandia, Francja), a kończą „przesiadanym” finałem 7 września, ale i tak wszyscy chętni mogą uczestniczyć zarówno w intersujących wszystkich MPMK, jak JMŚ.

Po raz pierwszy w tym roku, MPMK w ujeżdżeniu (5-7.09.), rozegrane zostaną na terenie LKS Stragona Strzegom. Ta ważna impreza dla środowiska dresażowego, zostanie poprzedzona majowymi i czerwcowymi ogólnopolskimi zawodami w tej dyscyplinie. Zawodnikom i miłośnikom jeździectwa Strzegom kojarzy się z najtrudniejszą konkurencją czyli z WKKW. Ponieważ właśnie ta dyscyplina jest sztandarową dla  tego miejsca, podobnie jak w roku ubiegłym, zostaną tam rozegrane MPMK w WKKW (26-28.09.), które będą najważniejszą imprezą podczas Strzegom Autumn Show. Mamy nadzieję, że organizatorzy podołają takiemu wyzwaniu i nie tylko ekipy międzynarodowe, ale także polscy zawodnicy będą mile wspominać atmosferę Strzegomia.

Ponieważ dotychczasowy organizator Mistrzostw Świata w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi wycofał się z organizacji tych najważniejszych dla środowiska zaprzęgowego zawodów, to pierwotna data zaprzęgowych MPMK musiała ulec zmianie z racji nadziei na medalowe pozycje polskich zawodników na światowych hipodromach. A ponieważ wielu czołowych zawodników tej dyscypliny uczestniczy także w MPMK to do ich startów winny być dopasowane MPMK. Dlatego w tej dyscyplinie ostateczny termin zostanie podany w połowie lutego, gdy FEI wyłoni kolejnego organizatora Mistrzostw Świata. MPMK, w zaprzęgach, podobnie jak rok temu, zorganizowane zostaną przez Kaszubskie Stowarzyszenie Promowania Sportów Konnych w Kwiekach.

 

Czekamy także na termin MPMK w sportowych rajdach konnych. W roku ubiegłym organizatorem, który bardzo dobrze sprostał temu zadaniu, był znany wśród „rajdowców” KJ Champion.