SZYBKIE LINKI:

Warka gospodarzem kolejnych edycji Mistrzostw Polski w skokach przez przeszkody

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

08.10.2013

We wtorek 8 października br. Zarząd PZJ podpisał ze Stowarzyszeniem na Rzecz Promocji Sportów Konnych „EQUISPORT” 5-letnią umowę na organizację Mistrzostw Polski w skokach przez przeszkody.

Zawody będą rozgrywane na hipodromie Ośrodka Jeździeckiego Farma Sielanka w Warce. W ostatnich latach MP rozgrywane były w różnych ośrodkach, często oddzielnie dla poszczególnych kategorii wiekowych, w różnych terminach, nierzadko kolidujących z planami startowymi Reprezentacji Narodowej.

- Chcemy tę sytuację zmienić. Termin Mistrzostw przez najbliższe 5 lat będzie ustalany w zależności od planów startowych Reprezentacji, a zawody będą odbywać się we wszystkich kategoriach wiekowych w jednym miejscu i terminie. Chcemy Mistrzostwom nadać rangę wielkiego wydarzenia sportowego, a same Mistrzostwa twardo ulokować w planach startowych Kadry. W naszych założeniach Mistrzostwa wyłaniać mają Reprezentację Polski na najważniejsze zawody międzynarodowe – powiedział Łukasz Abgarowicz, Prezes Polskiego Związku Jeździeckiego.

Położona na powierzchni ponad 100 ha Farma Sielanka to jeden z najnowocześniejszych ośrodków jeździeckich w Polsce, dysponujący pełną infrastrukturą pozwalającą na organizację krajowych i międzynarodowych imprez hippicznych. Na terenie ośrodka znajduje się m.in. profesjonalny parkur z podłożem spełniającym międzynarodowe standardy oraz oświetleniem umożliwiającym rozgrywanie wieczornych konkursów, jak również zadaszone trybuny dla kibiców, dwie kryte ujeżdżalnie, dwie hale z boksami dla przyjezdnych koni. W 2007 r. na terenie Farmy Sielanka w Warce odbyły się Mistrzostwa Świata w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi, organizowano tam wielokrotnie również międzynarodowe zawody rangi CSI (w skokach),
CDI (ujeżdżenie) i CEI (rajdy) oraz Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody i w powożeniu. Ośrodek jeździecki Farma Sielanka wchodzi w skład kompleksu rekreacyjnego Sielanka nad Pilicą, który podczas piłkarskiego EURO 2012 gościł reprezentację Chorwacji.

- Cieszymy się, że nasza wieloletnia praca na rzecz rozwoju polskiego jeździectwa oraz walory naszego ośrodka zostały docenione przez Polski Związek Jeździecki i przez kolejne 5 lat będziemy mogli być gospodarzem najważniejszej, krajowej imprezy jeździeckiej. Jesteśmy przekonani, że ulokowanie Mistrzostw Polski w jednym miejscu przez okres pięciu kolejnych lat pozwoli na zbudowanie silnej, stabilnej marki tej imprezy, co dla potencjalnych sponsorów i mediów jest nie bez znaczenia, a jak wiadomo, bez sponsorów i mediów propagowanie oraz rozwój jeździectwa w obecnych czasach jest bardzo trudny – powiedział Kazimierz Waga, Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Sportów Konnych „EQUISPORT”.