SZYBKIE LINKI:

Michel Robert w Polsce?

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

16.10.2013

Michel Robert jest bez wątpienia jednym z najlepszych i najbardziej znanych jeźdźców świata. Olimpijczyk, wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, wielokrotny Mistrz Francji.

Michel Robert znany jest także z tego, że w treningu sportowym wykorzystuje naturalne metody szkolenia koni. W codziennej pracy zwraca szczególną uwagę na dobrostan koni, a także na budowanie relacji między jeźdźcem a koniem opartej na wzajemnym zaufaniu, o czym zresztą można przeczytać w publikacjach jego autorstwa.

Wczoraj świat obiegła informacja o tym, że ten wybitny zawodnik, po 44 latach kariery, postanowił zakończyć swoją przygodę ze startami i w pełni poświęcić się trenowaniu innych.

"Myślę, że to dobry czas , bo chcę przeżyć coś innego, poświecić swój czas innym, aby w pełni  przekazać moje doświadczenie i moje umiejętności. Poprawa dobrostanu warunków życia koni, szkolenie jeźdźców, to jest wyzwanie, które motywuje mnie bardziej niż kiedykolwiek w przeszłości. Tę moją misję  chciałbym osiągnąć poprzez staże, kliniki i moje publikacje... Oczywiście nadal będę jeździć, moja chęć pracy z końmi nadal jest bardzo  głęboka, jest to moja pasja i  całe moje życie." – czytamy w informacji prasowej.

Michel Robert przyjął już jakiś czas temu zaproszenie od Fundacji Horse Sport i zgodził się poprowadzić konsultacje skokowe dla polskich zawodników. Ze względu na ciągłe starty, swoje i swoich zawodników, trudno było ustalić z nim konkretny termin przyjazdu. Teraz, kiedy zdecydował się zakończyć karierę sportową, będzie miał więcej czasu i istnieje bardzo duża szansa, że zobaczymy go „na żywo” już w przyszłym roku, dzięki zaangażowaniu Polskiego Związku Jeździeckiego i wspomnianej fundacji.

Najważniejsze osiągnięcia sportowe tego zawodnika:

1972 - pierwsze IO - Monachium  WKKW

1982 - Mistrz Świata Dublin (brąz w drużynie)

1983 i 1985 - Mistrz Francji

1986 - Mistrzostwa Świata Aachen (brązowy medal)

1987 - Saint Gallen (srebrny medal drużynowo)

1988 - IO Seul (brązowy medal drużynowo)

1989 - Mistrzostwa Europy Rotterdam (srebro)

1991 - Mistrz Francji

1992 - IO Barcelona (brąz w drużynie)

1993 - Mistrzostwa Europy Gijon (brąz indywidualnie, srebro w drużynie)

1994 - Mistrzostwa Świata Hague (srebro indywidualnie i zespołowo)

1994 - Mistrz Francji

1998- Mistrzostwa Europy Hickstead (IV miejsce)

1998 - Mistrz Francji

2003 - Mistrz Francji

2007 - Puchar Świata Bordeaux (I miejsce)

2009 - GCT Doha (I miejce)

2011 - Mistrzostwa Europy Madryt (srebro drużynowo)

 

Autor: Agnieszka Kopka (Polska Agencja Promocji Jeździectwa)
Zdjęcie: Franck Papelard (credit photo)