SZYBKIE LINKI:

Nadchodzący weekend

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

23.10.2013

Miniony weekend był pełen sukcesów głównie za sprawą naszych seniorów. Nadchodzący - należy do młodszych zawodników, którzy licznie wystartują w Wr. Neustadt (Austria). Polaków nie zabraknie również w Hiszpanii, Niemczech i we Włoszech. 

W zeszłym tygodniu w Wr. Neustadt (Austria) podczas CSI2*/CSIYH1*wystartowało aż dziesięciu  polskich zawodników. Na parkurze zobaczyliśmy między innymi Sandrę Piwowarczyk-Bałuk, Aleksandrę Lusinę, Klaudię Siarkiewicz, Julię Zawadę, Paulinę Kozę, Krzysztofa Ludwiczaka, Grzegorza Fabera, Michała Kaźmierczaka, Krzysztofa Okłę i Łukasza Kozę, który świetnie spisał się w Grand Prix.

W nadchodzący weekend Polskę reprezentować będą młodsi zawodnicy. W Austrii wystartuje Klara Kostrzewa (startująca na Rockella S, Wina i Wiske), Nikol Makulik (Quinine De La Vaulx, Verona), Anna Marciniak (Figaro), Krzysztof Okła (Rusałka i Um Diablo), Olimpia Bembenik (Artinus i Dominika), Monika Grundkowska (Santana Gold), Joanna Marciniak (Chelsea Blue i Vagant), Maja Popiół (Chillando Blue), Maja Radomska (Calimera 36), Julia Doering (Cartograns Kiss), Olaf Klein (Evisto 2), Dalia Lehmann (Chronos 27 i Little Man 7) i Wiktoria Lis (Calinka).

Od jutra, zaczyna się Holstein International Neumunster CSI1 (Neumunster, Niemcy), w którym także nie zabraknie Polaków. Konkurencja będzie duża, ponieważ w turnieju wystartują zawodnicy aż z 16 państw! Nasz kraj reprezentować będzie startująca na trzech koniach Aleksandra Lusina, Łukasz Appel, Krzysztof Tarasek oraz Maksymilian Wechta, którego zobaczymy na Boliwii, Corianos Ass, Donatelli de Wulf Selection i Stakakcie.Mamy nadzieję, że naszemu najlepszemu Młodemu Jeźdźcowi dopisze forma i będziemy mogli świętować kolejne sukcesy tego utalentowanego zawodnika.

W Hiszpanii nadal walczy Jan Chrzanowski. Podobnie jak w zeszłym tygodniu wystartuje na czterech koniach: Riverfield CH, Trustee, Little Love i Casstess HBC, na którym tydzień temu po bezbłędnym przejeździe uplasował się na piątej pozycji w konkursie dla koni 6-letnich.

Z kolei we Włoszech, podczas turnieju CSI2 w Manerbio, Polskę reprezentować będzie Julia Zawada, która jeszcze kilka dni temu startowała w Austrii. Zawodniczkę zobaczymy na tych samych koniach, za wyjątkiem Zoe, na którego miejsce zgłosiła Cincenati Vdl.

Tradycyjnie trzymamy kciuki za wszystkich startujących Polaków i zachęcamy do śledzenia wyników naszych reprezentantów bezpośrednio na stronach organizatorów imprez.

CSI2*/CSIYH1* Olivia (Hiszpania): www.metsp.es

CSI2*: Jan Chrzanowski: Riverfield CH / Trustee
CSIYH1*: Jan Chrzanowski: Casstess HBC / Little Love

 

CSI1* Nemünster (Niemcy); www.holstein-international.de

 1. Łukasz Appel: Captain / Quite Donaldson / Zarco
 2. Aleksandra Lusina: Cassandra MNM / Kalinka MNM / Miss Quidam MNM
 3. Krzysztof Tarasek: Brando Du Rouet / Lord Qredo De Galoubet / Ziezo Balia
 4. Maksymilian Wechta: Boliwia / Corianos Ass / Donatella De Wulf Selection / Stakkata

 

CSIU25-A/CSIJ-A/CSICh-A Wr. Neustadt (Austria); www.horses4sport.com, www.lake-arena.at

CSIU25-A

 1. Klara Kostrzewa: Rockella S / Wina / Wiske
 2. Nikol Makulik: Quinine De La Vaulx / Verona
 3. Anna Marciniak: Figaro
 4. Krzysztof Okła: Rusałka / Um Diablo

 

CSIJ-A

 1. Olimpia Bembenik: Artinus / Dominika
 2. Monika Grundkowska: Santana Gold
 3. Joanna Marciniak: Chelsea Blue / Vagant
 4. Maja Popiół: Chillando Blue
 5. Maja Radomska: Calimera 36

 

CSICh-A

 1. Julia Doering: Cartograns Kiss
 2. Olaf Klein: Evisto 2
 3. Dalia Lehmann: Chronos 27 / Little Man 7
 4. Wiktoria Lis: Calinka 

 

CSI2*/CSI1* Manerbio (Włochy); www.alcle.it, www.hmk.it

CSI2*: Julia Zawada: Clarabella Cole / Dariete Z / Kiri 6
CSI1*: Julia Zawada: Calista 28 / Cincenati Vdl / Wannebe 2

 

Autor: Agnieszka Kopka (Polska Agencja Promocji Jeździectwa)
Zdjęcie: Ewa Imielska-Hebda. Na zdjęciu Maksymilian Wechta na klaczy Boliwia.