SZYBKIE LINKI:

Otwarcie międzynarodowego sezonu halowego w Polsce

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

05.11.2013

Nadchodzący weekend można uznać za oficjalne otwarcie międzynarodowego sezonu halowego w Polsce, zarówno w ujeżdżeniu, jak i skokach. Równolegle odbędą się CSI3* w Lesznie oraz CDI3* w Zakrzowie.

Do CSI3*, które rozpoczną się w piątek w Lesznie, zgłoszonych zostało 108 jeźdźców i 244 konie z 24 państw. Spośród naszych zawodników będziemy mogli zobaczyć prawie wszystkich z rankingu Top 10 PZJ: Jarosław Skrzyczyński, Łukasz Koza, Piotr Morsztyn, Krzysztof Ludwiczak, Łukasz Wasilewski, aktualny Mistrz Polski Marek Lewicki i Andrzej Głoskowski. Nie wystartuje jedynie Igor Kawiak (przerwa w startach) i Ewa Mazurowska. W sumie reprezentować nas będzie aż 55 zawodników i 99 koni.

Sporą stawkę koni, bo aż 13, przywiozą do Leszna Czesi, 12 - Holendrzy, tyleż samo koni przyjedzie z Norwegii, niewiele mniej wystartuje w barwach Danii. Czworo zawodników i 10 koni reprezentować będzie Litwę. Po trzech zawodników i 9 koni z Niemiec i Szwajcarii. Także po trójce zawodników przyjedzie do Przybyszewa z Rosji i Szwecji. Zobaczymy także zawodników z odległego Hong Kongu (Chiny), Meksyku, Turcji czy Azerbejdżanu. Na Polskim hipodromie swoich sił spróbują także zawodnicy z Austrii, Białorusi, Belgii, Estonii, Francji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Włoch, Łotwy i Nowej Zelandii. Zapowiada się wspaniała rywalizacja, a że w puli do rozbicia 468 000 zł jest o co walczyć.

Fani ujeżdżenia też nie będą się nudzić w nadchodzący weekend. W Zakrzowie, w nowoczesnym Centrum Jeździeckim Zakrzów, odbędą się Międzynarodowe Zawody w Ujeżdżeniu. To pierwsze tak duże zawody w tym nowym ośrodku. Jak na początek frekwencja, w szczególności zagranicznych zawodników, jest naprawdę imponująca. Udział zgłosili zawodnicy z 12 państw, w tym z Kanady, RPA, Kazachstanu, Niemiec czy Austrii.
Będziemy mieli okazję podziwiać wielu znanych dresażystów. W Zakrzowie wystartuje między innymi Heike Kemmer, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Warto będzie także zobaczyć przejazdy Eleny Sidnevy, która jest obecnie w pierwszej setce najlepszych zawodników świata.

Wśród polskich zawodników nie zabraknie Żanety Skowrońskiej startującej na wspaniałej klaczy Mystery, Izabelli Dyrek i Kolibri’s As II, Gabrieli Jaworskiej-Mazur i Zimby, czy Aleksandry Szulc na Rumba Hit.

Autor: Kamila Górecka

Zdjęcie: Shutterstock/PZJ