SZYBKIE LINKI:

Komunikat Prasowy

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

16.09.2013

Miniony weekend obfitował w bardzo dobre wyniki reprezentantów Polski na arenach jeździeckich!
Największy sukces odniosła Kamila Kart, która w czeskiej miejscowości Most zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy w Sportowych Rajdach Konnych. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się również młodzi zawodnicy startujący w Mistrzostwach Europy Juniorów i Młodych Jeźdźców WKKW we francuskim Haras de Jardy, zajmując w klasyfikacji drużynowej kolejno 6. i 5. miejsce.

Podczas rozgrywanych w dniach 12-15 września br. Mistrzostw Europy w Sportowych Rajdach Konnych ze znakomitej strony pokazała się reprezentantka Polski – Kamila Kart. Zawodniczka startująca na klaczy Raila de Sables wywalczyła w czeskiej miejscowości Most brązowy medal europejskiego czempionatu! Kamila Kart, na co dzień trenująca w Emiratach Arabskich należy do ścisłej światowej czołówki w Sportowych Rajdach Konnych. W oficjalnym zestawieniu FEI Open Riders World Endurance Ranking sklasyfikowana jest na czwartym miejscu, a przez długi czas była nawet liderką światowego rankingu.

Bardzo udany występ zanotowali również młodzi polscy zawodnicy występujący na Mistrzostwach Europy Juniorów i Młodych Jeźdźców we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Podczas zawodów rozgrywanych we francuskim Haras de Jardy, Biało-Czerwoni ukończyli rywalizację drużynową w kat. Młodych Jeźdźców na 5. pozycji, natomiast w kat. Juniorów reprezentanci Polski zajęli 6. miejsce. Biało-Czerwoni w pokonanym polu zostawili tak znakomite drużyny jak Niemcy, Szwecja czy Holandia w kat. Młodych Jeźdźców oraz jedną z potęg WKKW – Wielką Brytanię, w kat. Juniorów.

– Sukcesy Kamili i naszych Juniorów oraz Młodych Jeźdźców w Jardy, a także wcześniejsze dwa złote medale zdobyte podczas Mistrzostw Europy Młodych Powożących i Juniorów w Powożeniu, dobitnie pokazują, że nie powinniśmy zapominać o żadnej z dyscyplin jeździeckich, olimpijskich czy nieolimpijskich. Wyniki Reprezentantów Polski mówią same za siebie, a kolejne sukcesy są ogromnym powodem do dumy dla całego środowiska – powiedziała Joanna Gębarowska, Dział Sportu Polskiego Związku Jeździeckiego.

W miniony weekend nie zabrakło również emocji na krajowych hipodromach. We Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Ujeżdżeniu, rozgrywane w ramach Międzynarodowych Zawodów CDI-W. Kolejny raz bezkonkurencyjna okazała się Katarzyna Milczarek dosiadająca konia Ekwador, która w świetnym stylu wywalczyła złoty medal. Na drugim miejscu rywalizację ukończyła Żaneta Skowrońska na koniu Salmag With You, a na najniższym stopniu podium stanęła Anna Łukasik dosiadająca konia Stella Pack Ganda.