SZYBKIE LINKI:

Za nami VIII Partynice Dressage Competition 2013

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

18.09.2013

Zawody we Wrocławiu, pomimo nie do końca sprzyjającej pogody dostarczyły wielu emocji związanych z przepiękną rywalizacją sportową. Widzowie mieli możliwość oglądać w akcji czołowych europejskich zawodników.
W rywalizacji o punkty Pucharu Świata w konkursie Grand Prix Freestyle o Nagrodę Prezesa Totalizatora Sportowego najlepsza okazała się mistrzyni Szwajcarii – Marcela Krinke Susmelj ze swoim olimpijskim koniem Smeyers Molberg. Ta sama zawodniczka triumfowała również w konkursie Grand Prix Special, tym razem na mniej doświadczonym Smeyers Lazander. Najlepsza z Polaków – Katarzyna Milczarek na wspaniałym siwym Ekwadorze zajęła w GP Freestyle rewelacyjne 4. miejsce, ze stratą do zwycięzcy wynoszącą zaledwie 0,5%. Generalnie poziom prezentowany w niedzielę w tym konkursie przez najlepszych zawodników był bardzo wysoki (osiem wyników powyżej 70%) i jednocześnie niezwykle wyrównany, o czym świadczy fakt, że różnica pomiędzy pierwszym i ósmym miejscem wyniosła zaledwie 1%.
Mistrzostwa Polski Seniorów nie przyniosły niespodzianki jeżeli chodzi o zwycięzcę – pewnie po złoto jechała właśnie Katarzyna Milczarek, która udowodniła, że nie na darmo zajmuje miejsce w czołowej 30 Światowego Rankingu. Miłą niespodzianką był fakt, że niemal deptała jej po piętach nasza druga reprezentantka Żaneta Skowrońska z nieco mniej doświadczona klaczą Salmag With You, u której widać było niesamowity postęp w stosunku do lat poprzednich. Walka o brązowy medal toczyła się do ostatnich momentów i była otwarta dla co najmniej pięciu zawodników, których pogodziła ostatecznie świetnym finałowym przejazdem Anna Łukasik na Stella Pack Ganda.
W rywalizacji w małej rundzie CDI*** dwudniową dominację Holendrów przełamała w niedzielę ponownie Katarzyna Milczarek na swoim drugim koniu Dżeko osiągając bardzo wysoki wynik - ponad 73%. W czołowej dziesiątce tego konkursu znalazło się jeszcze 4 Polaków, co przy tak wysokim poziomie jest bardzo dobrym rezultatem.
W bieżącym roku bardzo cieszyła frekwencja zawodników walczących w najwyższych konkursach – w sobotnim Grand Prix o Nagrodę Prezydenta Wrocławia wystartowało aż 23 zawodników, natomiast w Intermediate I – 21. Mogliśmy gościć we Wrocławiu naprawdę gwiazdy światowych czworoboków, a wśród nich wspominaną wcześniej Marcelę Krinke Susmelj ze Szwajcarii, Fabienne Luetkemeier z Niemiec (15 miejsce w Światowym Rankingu), Elenę Sidnevę z Rosji (legendę rosyjskiego ujeżdżenia) oraz wielu wielu innych doskonałych dresażystów.
Dziękujemy zawodnikom za sportowe emocje, oraz wszystkim, którzy zadbali o sprawny przebieg zawodów – od osób oficjalnych po wolontariuszy. Szczególnie dziękujemy publiczności, która mimo dających się we znaki opadów dzielnie kibicowała zawodnikom. Szczególnie dziękujemy również Sponsorom bez których, nie byłaby możliwa tak sprawna organizacja zawodów – Sponsorowi Głównemu: Totalizatorowi Sportowemu Sp. z o. o. oraz pozostałym sponsorom: Banana Split Polska, Mercedes Benz Frączak, Clarena, Hedan, Kolven Golf Watch, Rewers Side, Gmina Wrocław, oraz Dolnośląski Urząd Marszałkowski.