SZYBKIE LINKI:

Wyjątkowe Zawody Rajdowe - Klasa LL-ON

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

20.09.2013

W miniony weekend (13-14.09.2013) w Klubie Jeździeckim BIK w miejscowości Gieniusze odbyły się wyjątkowe zawody rajdowe. O ich wyjątkowości stanowiła dodatkowo rozegrana klasa LL dla osób niepełnosprawnych (LL-ON).

KJ BIK jako pierwszy pokusił się o rozegranie wspomnianej klasy zgodnie regulaminem pararajdowym, zatwierdzonym 30.08.2013 przez Zarząd PZJ jako aneks do regulaminu Sportowych Rajdów Konnych. Aneks ten został opracowany wspólnie przez Komisję Parajeździectwa PZJ oraz Komisję Sportowych Rajdów Konnych. Stworzenie regulaminu nie byłoby możliwe do zrealizowania w tak krótkim czasie, gdyby nie ogromne zaangażowania osób ze środowiska rajdowego oraz Wiceprezes ds. Sportowych Pani Moniki Słowik.

Pierwsza „próba na żywym organizmie” za nami. W klasie LL-ON wystartowały dwie amazonki: Maria i Anna Mazur i obu zawodniczkom udało się ukończyć konkurs w ładnym stylu. Sam pomysł organizowania klas dla zawodników niepełnosprawnych spotkał się z dużym zainteresowaniem i entuzjazmem ze strony środowiska.

„Pierwszy test za nami i jesteśmy więcej niż zadowoleni z rezultatu. Ze zdobytych doświadczeń i obserwacji będziemy na bieżąco wyciągać wnioski, które pozwolą nam jeszcze lepiej sprecyzować, a co za tym idzie, udoskonalić przyjęty regulamin. Wkrótce planujemy kolejne zawody, w których na pewno nie zabraknie klasy LL dla osób niepełnosprawnych” - powiedział Jerzy Maliszewski, występujący w podwójnej roli: organizatora zawodów i współtwórcy regulaminu.

Następne zawody Pararajdowe KJ BIK Gieniusze zaplanował już na październik (18-19.10.2013).
Dlatego w tym miejscu pragniemy złożyć serdeczne gratulacje dzielnym zawodniczkom Ani i Marii oraz KJ BIK Gieniusze za zaangażowanie.

TEAM PZJ