SZYBKIE LINKI:

Baltica Spring Tour po pierwszym tygodniu

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

23.05.2016

W niedzielę w Ciekocinku rozegrano 6 konkursów, w tym „Małe” i „Duże” Grand Prix. 

W konkursie 135 cm Grand Prix Juniorów o końcowej klasyfikacji zdecydowała 5 konna rozgrywka. Trzech jej uczestników ponownie nie popełniło błędów. Najszybciej ukończyli swój przejazd Anna Seroka i ogier Emar. Na drugim miejscu znalazła się para Karolina Szychulska i wałach Asesor, a na trzecim ta sama amazonka, ale dosiadająca ogiera Caballo.

W „Małym Grand Prix”, czyli konkursie zwykłym z rozgrywką Silver Tour 3 135 cm do rozgrywki zakwalifikowało się 8 par. Na najwyższym miejscu podium ponownie stanął gość zza zachodniej granicy Polski, Paul Wiktor. Tym razem Niemiec dosiadał wałacha Cassius Clay 26. Nieco ponad sekundę dłużej przebywał na placu konkursowym rozgrywki nasz reprezentant, Adam Grzegorzewski, dosiadający klaczy Kanelle Z. Młody Polak nie zaryzykował na trudnej w prowadzeniu klaczy jedynego możliwego skrótu, co kosztowało go zwycięstwo w tym konkursie. Na trzecim miejscu znalazła się Brytyjka, Rebekka Gillespie dosiadająca klaczy Tout In Love

W głównym konkursie pierwszego tygodnia turnieju - Grand Prix, w którym drągi wisiały na wysokości 145 cm o ostatecznym podziale miejsc zadecydowała 10-konna rozgrywka. W grupie jej uczestników znalazło się trzech reprezentantów naszego kraju. Ostatecznie po sportowej walce zwycięstwo dopisał do swojego konta kolumbijski skoczek, Santiago Diaz Ortega startujący na klaczy Aymara Des Bergeries. Na miejscu drugim sklasyfikowano grecką reprezentantkę, Hannah Mytilineou, startującą na wałachu Brodway. Trzecie miejsce zajął gość z Niemiec, Thomas Kleis dosiadający klaczy Fortune 17. Na czwartym miejscu zakończył swój udział w rozgrywce konkursu Grand Prix, najszybszy ze skoczków z jednym błędem, Polak, Marek Lewicki dosiadający klaczy Codetia VDL.

Od jutra, 24 maja, rozpoczyna się drugi tydzień Baltica Spring Tour, w którym zawodnicy będą się zmagać w rangach: CSI2*, CSI2* oraz CSIYH1*. W czasie nadchodzącego tygodnia, rozegrane zostaną także konkursy Pucharu Narodów Juniorów i Dzieci.

Więcej informacji na: balticatour.pl

Program Baltica Spring Tour dostępny na: http://balticatour.pl/riders-pl-pl/program-pl-pl/

Fot. materiały prasowe Baltica Tour.

Przejdź do galerii