SZYBKIE LINKI:

Festiwal Jeździecki Baborówko i czwarta eliminacja Pucharu Polski WKKW już wkrótce

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

17.05.2016

W dniach 27-29 maja 2016r. odbędzie się Festiwal Jeździecki Baborówko - jedna z największych imprez jeździeckich w Polsce, organizowana od ponad 10 lat w Ośrodku Jeździeckim Baborówko k/ Szamotuł pod Poznaniem. Oprócz gwarantowanej adrenaliny, jaką niesie ze sobą WKKW (Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego) - konkurencja jeździecka, w której zmagają się jeźdźcy w Baborówku, organizatorzy nigdy nie zapominają o dodatkowych atrakcjach dla publiczności, sprawiając, że co roku z pozoru zwykłe zawody zmieniają się wielki rodzinny piknik.

„Od kilku lat nasza impreza odbywała się w 3 weekend lipca, a od tego roku zapraszamy na Festiwal w ostatni weekend maja (27-29.05.2016). Staramy się stworzyć jak najlepszą, rodzinną atmosferę dla zawodników oraz kibiców i mamy nadzieję, że właśnie to jest wyjątkowe w naszym wydarzeniu. Ponadto w naszym odczuciu, wyjątkowe jest połączenie w ramach Festiwalu wielkiego sportu, rywalizacji i adrenaliny z rodzinnym piknikiem i aktywnym spędzeniem wolnego czasu na łonie natury. Jak co roku zaproponujemy wszystkim gościom odwiedzającym naszą imprezę szereg pokazów i atrakcji, a z myślą o najmłodszych, w niedzielę 29 maja, odbędzie się rodzinny Dzień dziecka z końmi.” – mówi w jednym z wywiadów Henryk Święcicki jr., organizator Festiwalu Jeździeckiego Baborówko.

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego (w skrócie WKKW), nazywany koroną sportów jeździeckich, jest szczególnie efektowną i niezwykle emocjonującą dyscypliną sportu. Obejmuje ona wszystkie aspekty sztuki hippicznej: harmonię pomiędzy jeźdźcem i koniem, kontakt z naturą i wytrzymałość oraz precyzję, zwinność i technikę skoku. WKKW składa się z trzech prób: ujeżdżenia, próby terenowej i skoków przez przeszkody. Najbardziej efektowna i widowiskowa, ale i najtrudniejsza z nich, jest próba terenowa, nazywana potocznie crossem. Podczas tej próby para jeździec-koń muszą się wykazać wielką odwagą, zręcznością i wytrzymałością. Przed nimi bowiem jest do pokonania kilkadziesiąt przeszkód, w skład których wchodzą rozmaite kombinacje, duże zeskoki (nawet do 2m wysokości!), także skoki do wody oraz skoki nad wielkimi kłodami. 

Co roku w Baborówku startuje czołówka polskiego WKKW, a także wiele gwiazd z całej Europy. Na listach startowych nie zabraknie Pawła Spisaka, Kamila Rajnerta i Artura Społowicza, a także reprezentanta gospodarzy Pawła Warszawskiego. W ramach Festiwalu Polacy walczyć będą o punkty do Rankingu Pucharu Polski WKKW, którego IV Eliminacja odbędzie się właśnie w Baborówku

Swój przyjazd potwierdzili już także zawodnicy między innymi z Niemiec: Nicolai Aldinger, który wygrał w Baborówku w 2014 roku oraz niekwestionowana gwiazda światowego WKKW - Andreas Dibowski. Prawdopodobnie tak jak w roku ubiegłym, na zawody przyjedzie również Mistrzyni Świata WKKW – Sandra Auffarth. Z innych państw zobaczymy na pewno zawodników ze Szwecji, Litwy, Estonii, Finlandii, Włoch i Czech. W sumie organizatorzy spodziewają się około 220 koni z 10 krajów.

Zapraszamy do zapoznania się z programami Festiwalu Jeździeckiego Baborówko:

- program zawodów dla publiczności;

- harmonogram dla zawodników.

Więcej informacji na: http://www.festiwal.baborowko.pl/.