SZYBKIE LINKI:

Kolejne zgrupowanie Kadry Narodowej WKKW w Racocie

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

16.03.2016

W ubiegły weekend (12-13 marca 2016r.) Kadra Narodowa WKKW trenowała na kolejnym zgrupowaniu w Stadninie Koni w Racocie. Tym razem założeniem sztabu szkoleniowego była praca nad pokonywaniem przeszkód terenowych.

W pierwszym dniu zawodnicy pracowali na krótkich zadaniach crossowych, ćwicząc równowagę, kontakt, rytm i sposób prowadzenia konia, na co szczególny nacisk kładzie trener Kadry Narodowej, Andreas Dibowski. W niedzielę trening oparty był na pokonaniu całej próby terenowej wraz z możliwością poprawienia jej elementów.

Kadra seniorów pracowała w składzie: Jacek Gałczyński, Mariusz Kleniuk, Małgorzata Korycka, Jerzy Krukowski, Katarzyna Miętus, Wiesław Nowak, Artur Społowicz i Paweł Warszawski.

Z młodzieżowej kadry trenera Piotra Kulikowskiego w zgrupowaniu wzięli udział: Małgorzata Cybulska, Marcel Dul, Julia Elzanowska, Milena Jarowicz, Anna Łopato, Oliwia Sałyga i Mateusz Sarnecki.

Podczas zgrupowania odbyły się również dwa wykłady. Pierwszy prowadzony był przez panią Marzannę Herzig, psychologa Kadry Narodowej WKKW na temat „Czucia ciała w jeździectwie”. Drugi wykład na temat żywienia koni sportowych prowadziła pani Paulina Szybieniecka, specjalista ds. żywienia koni.

Następne zgrupowanie Kadry Narodowej odbędzie się w dniach 4-5 kwietnia 2016r. w Ośrodku Jeździeckim Stragona w Strzegomiu.

 

Fot. Alicja Cybulska

Przejdź do galerii