SZYBKIE LINKI:

Liderzy umacniają pozycje w rankingach po III etapie Pucharu Polski WKKW

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

16.05.2016

W dniach 13-15 maja na terenie Stadniny Koni Racot rozegrano III Eliminację Pucharu Polski WKKW.  Zawodnicy rywalizowali w czterech konkursach krajowych: CNC LL, CNC L, CNC P, CNC*.

W najtrudniejszym konkursie zawodów – CNC* zwyciężył Ksawery Śniegucki (JKS Jaroszówka) na klaczy Kharisma. Zawodnik ten zajął również trzecie miejsce na koniu Shy Boy. Drugie miejsce w konkursie wywalczył Artur Społowicz (KJ Jaroszówka) na koniu Tanger. W konkursie klasy P wygrał Paweł Warszawski (SJ Baborówko) na klaczy Lucinda ex Ani 4. W klasie L ponownie pierwsze i trzecie miejsce zajął Ksawery Śniegucki, natomiast drugie - Paweł Warszawski. W klasie LL pierwsze miejsce wywalczył Artur Społowicz, a drugie i trzecie miejsce wywalczyli odpowiednio młodzicy: Gabriela Kozłowska (Fer Więckowice) i Krzysztof Podraza (JKS Dako-Galant).

Po trzech eliminacjach Pucharu Polski WKKW w rankingu kategorii Seniorów nie nastąpiły duże zmiany, na czele znajduje się Kamil Rajnert (SCSJ Coval Biały Bór), drugi jest Jerzy Krukowski (KJ Rakowiec Kwidzyń), a trzeci - Paweł Spisak (JKS Dako Galant Skibno), który w etapie w SK Racot nie brał udziału.

Wśród Juniorów, mimo nieobecności w Racocie, liderem pozostała Małgorzata Cybulska (SKJ Sopot), drugie miejsce zajmuja Julia Elzanowska (SJ Baborówko), a na trzecie miejsce przesunęła się Milena Jarowicz (ZKJ Przylep-Lotnisko Zielona Góra).

W kategorii Juniorów Młodszych prowadzi Pauline Wieczorek (LKS Dragon Nowelice), a w kategorii Młodzików zdecydowanym liderem jest Diego Pieniaszek (KJ Stado Starogard Gdański), natomiast w kategorii Amator prowadzi Anna Sobańska (SJ Baborówko).

Na prowadzeniu w kategorii Klubowej niezmiennie Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko, przed SKJ Beckersport i SKJ Sopot.

Cieszy dobra frekwencja podczas kolejnych eliminacji Pucharu Polskie WKKW, od początku sezonu sklasyfikowanych zostało już ponad 140 par. Kolejną szansę na zdobycie punktów do rankingu zawodnicy będą mieli podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko, który odbędzie się w dniach 27-29 maja 2016r., a na którego listach zgłoszeń znajduje się ponad 220 par.

 

Fot. Katarzyna Lichnowska | KASKAL