SZYBKIE LINKI:

Ostatni weekend kwalifikacji olimpijskich

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

04.03.2016

Dwoje polskich jeźdźców walczy w ten weekend w ostatnich kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich do Rio de Janeiro. Zakończenie kwalifikacji mija 6 marca 2016r. (niedziela).

Beata Stremler z Rubiconem D startują w zawodach CDI5* w Dortmundzie, Niemcy. Po ostatnich nadzwyczaj udanych występach rywalek Beaty Stremler na zawodach w Moskwie (RUS) i Lier (BEL), polska amazonka musi poprawić swoje życiowe wyniki, aby zachować szansę na awans olimpijski. Harmonogram zawodów prezentuje się następująco:

04.03 (piątek) | Grand Prix | start konkursu o godz. 15:10; start pary Beata Stremler i Rubicon D planowany na godz. 16:04;

05.03 (sobota) | Grand Prix Special | start konkursu o godz. 18:15

06.03 (niedziela) | Grand Prix Freestyle | start konkursu o godz. 12:00

Program, listy startowe i wyniki na stronie: http://eventcontent.hippoonline.de/1139/1139zeitplanDEU.htm?style=hippo.

 

W Portugalii, w Barroca d'Alva, o szansę na kwalifikację olimpijską walczy natomiast najlepszy polski jeździec WKKW - Paweł Spisak na wałachu Banderas. Zawodnik musi znaleźć się w pierwszej szóstce najlepszych na tych zawodach, aby zebrać punkty do rankingu kwalifikacyjnego do Rio.

Dziś, w piątek 4.03, w ramach zawodów CCI3* rozpoczną się próby ujeżdżenia. Polska para swój start rozpocznie o godz. 12:40 czasu polskiego.

Program, listy startowe i wyniki na stronie: http://completobarroca.no.sapo.pt/

 

Kibicujemy polskim zawodnikom na drodze na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro!

 

Zdjęcie Beaty Stremler - fot. B. Stremler

Zdjęcie Pawła Spisaka - fot. Tomasz Koryl